Darrell Brown, portrait, April 2022

Darrell Brown

Darrell Brown jest prezesem i dyrektorem operacyjnym Ecolab Inc.

 

 

 

Darrell Brown jest prezesem i dyrektorem operacyjnym Ecolab Inc. – światowego lidera w dziedzinie technologii i usług związanych z oszczędzaniem wody, utrzymaniem higieny i zapobieganiem zakażeniom oraz usług służących ochronie ludzi i kluczowych zasobów.
 
Darrell Brown był wiceprezesem wykonawczym oraz prezesem działu Global Industrial w Ecolab Inc. i był odpowiedzialny za działania oraz 11 500 pracowników obsługujących klientów przemysłowych Ecolab na całym świecie. Wcześniej był wiceprezesem i prezesem oddziału Global Energy, gdzie kierował codziennymi operacjami Nalco Champion, firmy Ecolab. Brown pełnił również funkcję wiceprezesa wykonawczego i dyrektora generalnego Global Downstream i WellChem firmy Nalco Champion. Obejmował kilka stanowisk kierowniczych w Ecolab, w tym stanowisko wiceprezesa wykonawczego i prezesa regionu na Europę, wiceprezesa wykonawczego regionu na Azję i Pacyfik oraz wiceprezesa regionu na Australię i Nową Zelandię. Brown pomógł nadzorować kilka udanych przejęć i integracji podczas swojej pracy w Ecolab, zwłaszcza z Cleantec w 2010 r., z Nalco w 2011 r. i z Anios w 2016 r.
 
Brown rozpoczął swoją karierę w środowisku chemii przemysłowej i inżynierii, a przed dołączeniem do Ecolab w 2002 r., pełnił funkcje generalnego menedżera i dyrektora zarówno w lokalnych, jak i międzynarodowych firmach. Jest byłym członkiem Kapituły Amerykańskiej Izby Handlowej „Doing Business in Switzerland” oraz Kapituły Amerykańskiej Izby Handlowej przy Unii Europejskiej, której był aktywnym członkiem zarządu i współpracownikiem. Jest także byłym członkiem Królewskiego Australijskiego Instytutu Chemicznego (Royal Australian Chemical Institute).
 
Brown posiada tytuł licencjata nauk ścisłych uzyskany na Politechnice w Sydney oraz tytuł magistra administracji biznesowej uzyskany na Macquarie University w Sydney.