Współpracujemy, aby świat stał się czystszy, bezpieczniejszy i zdrowszy -
pomagamy klientom odnieść sukces, jednocześnie chroniąc ludzi i zasoby niezbędne do życia.

Zdrowie ludzi

Pomagamy ludziom rozwijać się poprzez ochronę ich zdrowia, żywności, którą spożywają oraz przestrzeni, w której żyją i pracują.

Zdrowie planety

Dbamy o dobro naszej planety poprzez ochronę jej klimatu i jej najcenniejszego zasobu: wody.

Zdrowie biznesu

Pomagamy firmom rozwijać się poprzez ochronę ich reputacji oraz kwestii zasadniczych.

Najnowsze informacje

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

 Woda jest podstawą naszego istnienia.

W Nalco Water wspieramy działania w celu ochrony tego najważniejszego zasobu na całym świecie. Blisko współpracujemy z firmami z różnych branż w celu opracowania rozwiązań odpowiadających ich specyficznym potrzebom w zakresie wykorzystania wody oraz celom biznesowym.

Budynki i obiekty
Przestrzenie biurowe i komercyjne
Służba zdrowia
Hotelarstwo
Przemysł lekki
Pralnie komercyjne
Przemysł spożywczy i produkcja napojów
Przemysł farmaceutyczno–kosmetyczny
Przemysł wytwórczy
Przemysł samochodowy
Przemysł ciężki
Przemysł chemiczny
Górnictwo i przetwórstwo surowców mineralnych
Przemysł energetyczny
Hutnictwo stali i metali nieżelaznych
Przemysł papierniczy
Przemysł rafineryjny i petrochemiczny


Wyróżnione technologie

3DTforCoolingWater

Technologia 3D TRASAR™ do wody chłodniczej

Technologia 3D TRASAR jest nieustannie ulepszana, aby sprostać coraz większym potrzebom naszych klientów. Innowacyjna technologia 3D TRASAR już teraz cieszy się uznaniem na całym świecie. Ponad 25 000 systemów jest obecnie w użyciu, a przeszło 10 000 systemów wodnych jest monitorowanych przez ekspertów Nalco Water, których wspiera 5000 ekspertów w miejscu instalacji. Dzięki najnowszym osiągnięciom Nalco Water kolejna generacja systemów 3D TRASAR do wody chłodzącej dostarcza informacji i wsparcia operacyjnego potrzebnych do zarządzania systemami wody chłodzącej i ochrony sprzętu. W ramach kompleksowego rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej, kolejna generacja systemów do wody chłodzącej 3 TRASAR zapewnia oszczędność wody i energii oraz gwarantuje naszym klientom spokój umysłu.

Yellow_boiler_system.jpg

Technologia 3D TRASAR™ do kotłów

W związku z tym, że zmieniające się warunki mogą wpłynąć na różne cześci systemu kotła (często następuje to bardzo szybko), technologia do kotłów 3D TRASAR będzie Państwa najskuteczniejszą ochroną. Nalco wykona kompletny audyt systemów kotłowniczych, aby poznać niedociągnięcia i udzielić rekomendacji zgodnych z Państwa celami operacyjnymi.

3dtrasrfDAF_coverpic

Technologia 3D TRASAR™ dla separatorów flotacyjnych (DAF)

Technologia 3D TRASAR™ dla separatorów flotacyjnych (DAF) jest systemem najnowszej generacji do zarządzania wydajnością DAF. Jego zaawansowane algorytymy sterowania w czasie rzeczywistym określają odpowiednią dawkę środków chemicznych dla posiadanego systemu. Nieustannie wykrywa on zmiany w najważniejszych systemach, takie jak poziom zawiesiny całkowitej (TSS), pH oraz przebieg procesu, umożliwiając zdalne monitorowanie i alarmy systemu DAF w celu spełnienia rygorystycznych limitów emisji, zapobiegania dodatkowym opłatom i ograniczenia całkowitych kosztów operacyjnych.

large heat exchangers in a chemical plant

OMNI™ — MONITOROWANIE WYDAJNOŚCI WYMIENNIKA CIEPŁA

Nalco Water wie, że wartość wymienników ciepła stanowi połączenie produkcji, wydajności i cyklu życia. Oferujemy kompleksowe programy dostosowane do warunków operacyjnych Państwa zakładu. Nalco Water pomaga zidentyfikować problemy produkcyjne, zanim spowodują przestoje, i oszacować cykl życia zasobów, by zapewnić wydajne funkcjonowanie obiektu.


Polecane programy

piles of rock

Ograniczenie zapylenia

W Nalco Water zdajemy sobie sprawę, że zapylenie potrafi spowodować poważne problemy zdrowotne i środowiskowe podczas działań wydobywczych. Bez odpowiedniego rozwiązania do kontroli zapylenia, wyzwania związane z pyłem mogą wpłynąć negatywnie na najważniejsze aspekty Państwa działalności. Nalco Water oferuje rozbudowaną linię dodatków ograniczających zapylenie, począwszy od piany, ograniczników napięcia powierzchniowego, spoiw, substancji zwiększających lepkość oraz humektantów.

corrosionandscalecontrol

Kontrola powstawania osadów i korozji dla wody chłodzącej

Inhibitory osadu i korozji od Nalco Water zawierają ukierunkowane substancje chemiczne do stosowania z systemami sterowania 3D TRASAR™. Produkty 3D TRASAR™ wchodzą w skład innowacyjnego programu uzdatniania wody, który wykorzystuje potwierdzoną naukowo technologię, aby zapobiec problemom operacyjnym. 3D TRASAR™ kompensuje zarówno rutynowe, jak i specjalne sposoby zastosowania systemu. Programy 3D TRASAR™ zapewniają zwrot z inwestycji dzięki ich unikalnym możliwościom sterowania i diagnozy. Technologia 3D TRASAR umożliwia monitorowanie systemu oraz sterowanie szybkością zasilania w celu zapewnienia efektywnych cenowo wyników.

coolingwaterbiocontrol

Kontrola biologiczna wody chłodzącej

Wieże chłodnicze są nieustannie narażone na zanieczyszczenia środowiskowe i działanie bakterii. Wymaga to szybkiego reagowania, dokładnego wykrywania i zindywidualizowanego programu kontroli zanieczyszczeń biologicznych. Nalco Water oferuje pełną linię utleniających i nieutleniających produktów biobójczych, algicydów oraz biodyspergatorów, które są skuteczne w szeregu zastosowań związanych z wodą chłodzącą, w tym w otwartych, recyrkulacyjnych wieżach chłodniczych, systemach chłodzenia jednowymiennego, systemach chłodzących z zamkniętym obiegiem, płuczkach wodno-powietrznych, zbiornikach wody chłodzącej, zbiornikach magazynowych energii termalnej i pasteryzatorach.

Polecane rozwiązania zmniejszające

automotive 550x310.jpg

lepkość farby w przemyśle motoryzacyjnym

W ostatniej dekadzie branża motoryzacyjna w coraz większym stopniu wykazywała swoje silne zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesu. Wdrożono wiele programów i procedur w celu zredukowania zużycia zasobów naturalnych oraz emisji gazów cieplarnianych i odpadów. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, wyzwania związane z sytuacją gospodarczą na świecie wymagają, by branża motoryzacyjna jeszcze bardziej zaangażowała się w działania na rzecz osiągania celów zrównoważonego rozwoju i swoich celów finansowych.

Każdy zakład motoryzacyjny wdrożył najlepsze praktyki zarządzania środowiskowego, których celem jest ograniczenie zużycia wody i zminimalizowanie ilości wytwarzanych odpadów. Skuteczne zmniejszenie lepkości farby jest niezbędne do zapewnienia czystego działania lakierni, mniejszego zużycia wody i zminimalizowania ilości wytwarzanego szlamu. Optymalizacja powstawania szlamu po lakierowaniu zwiększa ilość odzyskanej wody powrotnej z lakierni, co przekłada się na ograniczenie całkowitego zużycia wody. Wyższa ilość osadów po farbie skutkuje także mniejszą objętością i ciężarem odpadów, przyczyniając się do ich mniejszego wpływu na środowisko i obniżenia kosztów związanych z zarządzaniem odpadami.

Zasadą przewodnią zarządzania osadami lakierniczymi jest zapewnienie niskich kosztów operacyjnych i wysokiej wydajności. Produkty i programy Nalco Water zmniejszające lepkość farby zostały pomyślnie wdrożone w ponad 35 zakładach motoryzacyjnych w Ameryce Północnej.


Wyróżnione rozwiązania

waste_coverpic

Oczyszczanie ścieków

Oczyszczanie ścieków wymaga równie dużo uwagi, jak też konieczności wprowadzania zintegrowanych rozwiązań, co pozostałe procesy w Państwa działalności. Istnieje niewiele innych procesów, które charakteryzują się tak dużą liczbą zmiennych wejściowych i od których wymaga się spójnych, wysokiej jakości wyników. Nalco oferuje wiele narzędzi, które pozwalają na skuteczną analizę, ocenę i uzdatnianie ścieków od oczyszczania wstępnego aż po odprowadzanie.

waterpretreatmentservices

Wstępne uzdatnianie wody

Zespół Nalco Water zajmujący się wstępnym uzdatnianiem wody projektuje, buduje i obsługuje systemy DI i RO, świadczy usługi konserwacyjne i naprawcze, wykonuje analizy membran, czyszczenie terenowe i świadczy usługi w zakresie optymalizacji membran.

Światowej klasy inżynierowie i naukowcy z pasją podchodzą do rozwiązywania problemów — wizja i zaangażowanie przychodzą w naturalny sposób. Nasz zespół może pochwalić się jednymi z najwyższych kwalifikacji w branży, a to sprawia, że doskonała obsługa jest gwarantowanym elementem współpracy z Nalco Water Membrane Solutions Group.

Polecane wideo

Czysta woda dla przyszłych pokoleń

John Holden z ogólnokrajowej platformy telewizyjnej Discovery Channel z programu „Earth” odwiedza Naperville w Illinois, aby sprawdzić, w jaki sposób Nalco Water wspomaga firmy w oszczędzaniu wody w celu ratowania naszej planety.

Historie sukcesu naszych klientów

Dowiedz się więcej, jak pomagamy rozwiązywać problemy naszych klientów

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono wydarzeń

Galeria wideo