Bezpieczeństwo żywności jest niezbędne do życia

Dlaczego bezpieczeństwo żywności jest istotne?

Współczesny łańcuch dostaw żywności ma zakres ogólnoświatowy. Wraz z jego wydłużaniem się i wzrostem jego złożoności, wzrasta konieczność zapewnienia odpowiedniej higieny żywności i zapobiegania chorobom pokarmowym. Aby zapewnić bezpieczeństwo żywności, przedsiębiorcy na całym świecie dążą do wdrożenia proaktywnych i skutecznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa żywności od gospodarstw rolnych po gotowy posiłek. Firma Ecolab może pomóc im w znalezieniu odpowiednich rozwiązań.

Produkcja bezpiecznej żywności

Ecolab wspiera zaangażowanie klientów w zakresie bezpieczeństwa żywności poprzez dostarczanie produktów, usług i specjalistycznej wiedzy w celu wyeliminowania patogenów żywności, poprawy czystości i warunków sanitarnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa produktów żywnościowych w zakładach przetwórczych, restauracjach i innych lokalach gastronomicznych oraz w punktach detalicznej sprzedaży żywności.

Innowacyjne technologie zapewniające bezpieczeństwo żywności

Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa żywności pozwalają naszym klientom na bardziej strategiczne i proaktywne działania dzięki monitorowaniu danych i procesów w czasie rzeczywistym, z możliwością podejmowania natychmiastowych działań w celu zapewnienia higieny żywności, przy jednoczesnej poprawie jakości procesów i efektywności działania.

 

fruit in boxes_image.psd

Przykłady historii sukcesu z zakresu bezpieczeństwa żywności

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami współpracy Ecolab z firmami z branży spożywczej, która pozwala zapobiegać chorobom przenoszonym drogą pokarmową dzięki wdrożeniu technologii bezpiecznej produkcji żywności i dezynfekcji urządzeń.

No Events found

Innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa żywności

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi technologiami i innowacjami w zakresie bezpieczeństwa żywności, które mogą pomóc Państwa organizacji w zarządzaniu ryzykiem związanym z bezpieczeństwem żywności i rozwiązywaniu problemów w zakresie higieny żywności.

No Events found

Zasoby dotyczące bezpieczeństwa żywności

Ecolab dostarcza narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem żywności, zasoby, specjalistów i technologie pozwalające zapobiegać patogenom żywności i zapewniać jej bezpieczeństwo.

Avian Influenza
Kontrolowanie patogenów żywności wywołujących choroby u ludzi

Dowiedz się więcej o różnych bakteriach i wirusach związanych z żywnością lub wywołujących choroby pokarmowe. Ten szczegółowy arkusz dostarcza ogólnych informacji dotyczących ryzyka związanego z bakteriami, objawami oraz sposobami przenoszenia i kontrolowania bakterii.

Ruth Petran, Ecolab Food Safety Expert
Eksperci z zakresu bezpieczeństwa żywności i zdrowia publicznego

Dzięki setkom naukowców badających problemy związane z bezpieczeństwem żywności oraz możliwe rozwiązania rozumiemy znaczenie, jakie ma bezpieczeństwo żywności na kluczowych etapach łańcucha dostaw.

Restaurant kitchen staff plating safe food for dinners.
Webinary na temat bezpieczeństwa żywności

Nasze bezpłatne prezentacje internetowe prowadzone przez ekspertów z branży spożywczej, pracowników akademickich, ekspertów w dziedzinie uregulowań prawnych i specjalistów ds. gastronomii poruszają tematy związane z różnymi aspektami bezpieczeństwa żywności.

Kay Protect Logo. Food safety. Savings. Simplified.
Kay Protect™

KAY PROTECT łączy cyfrową listę kontrolną, zdalne zarządzanie temperaturą i przekazywanie informacji w trybie push w celu zapewnienia szybkiego i łatwego dostępu do różnych informacji dotyczących bezpieczeństwa żywności w restauracjach i barach szybkiej obsługi.

logo for techstars ecolab farm to fork accelerator program
Program wsparcia Techstars Od Gospodarstwa na Talerz

Program założony przez Ecolab oraz Cargill i prowadzony we współpracy z Techstars ma na celu identyfikację przedsiębiorców i firm rozpoczynających działalność z całego świata, którzy dysponują innowacyjnymi pomysłami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności, łańcucha dostaw żywności, technologii żywności, produktywności gospodarstw rolnych i gospodarki odpadami.

Vegetables treated with safe food produce, Antimicrobial Fruit and Vegetable Treatment.
Środki antybakteryjne do warzyw i owoców (AFVT)

Mycie owoców i warzyw w środkach typu AFVT sprawia, że owoce i warzywa nadaje im bardziej czysty, lśniący wygląd i chroni przed wszelkimi zagrożeniami dla bezpieczeństwa żywności.

restaurant guests eating safe food
Advance Your Food Safety Program

Discover our best practices, checklists, compliance updates, quick tips, and whitepapers from our industry experts to help enhance your food safety culture.

Perspektywy bezpieczeństwa żywności

Dowiedz się więcej od naszych ekspertów i liderów, jak Ecolab stara się zająć aktualnymi oraz przyszłymi problemami bezpieczeństwa żywności w Państwa branży.

No Events found

 

Ochrona łańcucha dostaw żywności od gospodarstwa na talerz

food supply chain diagram

Ecolab ma doświadczenie w wielu punktach łańcucha dostaw żywności — od gospodarstwa rolnego na talerz — w różnych gałęziach przemysłu. Nasze usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny żywności zabezpieczają konsumentów przed chorobami pokarmowymi na wszystkich etapach — od zakładów produkcji żywności po sklepy spożywcze i restauracje, w których jest ona kupowana i konsumowana. Naszym celem jest rozwijanie trwałego i solidnego partnerstwa, bazującego na zaufaniu i specjalistycznej wiedzy. Pragniemy poprawiać Państwa reputację w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Poniżej znajdą Państwo więcej o tym, jak współpracujemy z Państwa branżą.

FoodBevProcessing
Food & Beverage

Nie ma nic ważniejszego od globalnego zaopatrzenia w żywność. Nasz apetyt na znajdowanie lepszych rozwiązań w produkcji żywności jest bezgraniczny. Możemy pomagać w optymalizacji każdego aspektu operacji przetwarzania żywności lub napojów oraz dostarczać wymiernych ulepszeń w zakresie wydajności operacyjnej, zrównoważonego rozwoju zakładów produkcyjnych i bezpieczeństwa produktów.

Appleandgrapesicon
Handel żywnością

Nasza wiedza w dziedzinie detalicznego handlu żywnością wynika z poprawiania zadowolenia klientów za pomocą kompleksowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa żywności, kontroli jakości oraz czystej i sterylnej obróbki żywności. Nasze rozwiązania dla sprzedawców artykułów spożywczych pomagają sieciom supermarketów, magazynom i międzynarodowym dostawcom zapewnić higienę tych miejsc, uprościć proces mycia, ale także przynieść oszczędności wynikające z mniejszego nakładu pracy, zużycia wody i energii.

diningseticonwithwineglass
Gastronomia

Nasi klienci prowadzący restauracje szukają metod gwarantujących, że ich warzywa, owoce, lody i inne produkty żywnościowe nie wywołają chorób u klientów. Nasze programy dbają o satysfakcję gości oraz poprawiają reputację Państwa marki dzięki rozwiązaniom chroniącym bezpieczeństwo żywności, poprawiającym wydajność i zapewniającym wyjątkową czystość w ramach całej obsługi gastronomicznej.

food pest elimination
Pest Elimination

Dążymy do zachowania najwyższych standardów. Ecolab wykracza poza dezynsekcję i każdego dnia wykorzystuje swoją specjalistyczną wiedzę, by stawić czoła najbardziej złożonym wyzwaniom związanym z tym procesem. Za sprawą proaktywnego zespołu i innowacyjnej natury chronimy Państwa każdego dnia, opracowując jednocześnie nowe i lepsze rozwiązania, by chronić Państwa w przyszłości.

Materiały wideo dotyczące bezpieczeństwa żywności

Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo przedstawiających zaangażowanie Ecolab w zapewnianie bezpieczeństwa żywności.

Poprawa bezpieczeństwa żywności dla starzejącego się społeczeństwa

W miarę starzenia się społeczeństwa na świecie zwiększa się zapotrzebowanie na placówki opieki długoterminowej, które zapewniają zdrowe środowisko życia dla seniorów. Ecolab dostarcza rozwiązania dedykowane placówkom opieki długoterminowej, które pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń, zapewnić bezpieczeństwo żywności oraz poprawić wydajność operacyjną i zrównoważony rozwój.

Środki antybakteryjne do warzyw i owoców (AFVT)

Najnowsze badania wykazały, że mycie owoców i warzyw w samej wodzie nie eliminuje w wystarczającym stopniu ilości patogenów prowadzących do chorób pokarmowych. Środki AFVT niewymagające spłukiwania są w stanie wyeliminować 99,9% patogenów takich jak bakterie E. coli, Listeria i Salmonella podczas mycia.

Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa żywności

Zachęcamy do zapoznania się ze sposobem, w jaki nasze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa żywności pomagają naszym klientom eliminować szkodniki, zmniejszać zużycie wody, poprawiać warunki sanitarne produktów żywnościowych i zapewniać bezpieczeństwo żywności w różnych branżach.

No Events found