Sunil Patel

Sunil Patel

KWALIFIKACJE:

  • Tytuł magistra w dziedzinie opracowywania produktów chemicznych, licencjat w zakresie inżynierii chemicznej
  • Ponad 12 lat doświadczenia w zakresie CIP/COP dla sterylnych i niesterylnych operacji produkcyjnych
  • Lider grupy FDA 483s and Warning Letters obejmującej >6000+ uczestników na całym świecie
  • Szerokie doświadczenie w audytach władz regulacyjnych (MHRA, FDA, EMA, Health Canada)

Sunil Patel
Starszy globalny kierownik techniczny, NASunil posiada ponad 14 lat doświadczenia w pracy w obszarach inżynierii i walidacji w sektorach przemysłu regulowanych przez cGMP / FDA / EU / ISO.

Sunil ma szerokie doświadczenie w zakresie walidacji procesów mycia (CIP, COP, ręczne), walidacji procesów, projektowaniu procesów, substancji czystych (WFI, PW, czysta para, czyste powietrze, czyste gazy), HVAC, zarządzaniu projektami, sterylizacji i walidacji sprzętu do przetwórstwa. Ponadto jego doświadczenie obejmuje także optymalizacje/ulepszanie procesów, zgodność z przepisami i metodologię zarządzania ryzykiem dla przemysłu farmaceutycznego i biologicznego.

Przed dołączeniem do Ecolab Sunil pełnił wiele różnych funkcji jako konsultant i pracownik korporacyjny o rosnącym zakresie odpowiedzialności w przemyśle farmaceutycznym i biologicznym w firmach takich, jak Catalent, Eisai, Pfizer, Teva i Novartis.

Sunil rozpoczął swoją karierę w 2005 roku jako konsultant inżyniera ds. projektów w Wielkiej Brytanii, nadzorując działania w zakresie rozruchu, przekazania do eksploatacji i działań walidacyjnych dla różnych klientów z branży farmaceutycznej. Posiada doświadczenie w opracowywaniu opłacalnych, bezpieczniejszych i zgodnych z przepisami programów walidacji mycia.

Na przestrzeni lat Sunil z powodzeniem kierował wieloma złożonymi projektami, których celem było utrzymanie czystości przy pomocy narzędzi zarządzania ryzykiem do identyfikacji i ograniczania ryzyka wystąpienia zakażenia krzyżowego. Opracował i wdrożył na całym świecie standaryzowane praktyki walidacji mycia. Prowadzi też wiele programów szkoleniowych. Poza tym posiada również doświadczenie w zarządzaniu zmianami, w zakresie niezgodności produkcyjnych spowodowanych błędami w myciu oraz audytowaniu programów walidacji mycia.