Matt Cokely

Donald Singer

KWALIFIKACJE:

  • Członek komitetu Microbiology Committee of Experts USP od 2000 r.
  • Aktualnie przewodniczący grupy zadaniowej PDA Task Force
  • Członek grupy eksperckiej nr 1 Komitetu Farmakopei Europejskiej
  • Magister mikrobiologii — Uniwersytet Dayton
  • Licencjat z biologii — Uniwersytet Bostoński
  • Ponad 35 lat doświadczenia w badaniach i kontroli jakości

Donald Singer
Starszy konsultant ds. mikrobiologii

Don Singer jest starszym konsultantem ds. mikrobiologii w Ecolab oraz członkiem American Society for Quality. Don jest członkiem komitetu Microbiology Committee of Experts USP od 2000 r. Obecnie jest przewodniczącym grupy zadaniowej PDA zajmującej się rewizją raportu naukowo-technicznego o tytule „Pharmaceutical Package Integrity Testing” (testowanie integralności opakowań farmaceutyków), był także współautorem raportu naukowo-technicznego „Exclusion of Objectionable Microorganisms” (wykluczenie niedopuszczalnych mikroorganizmów).

Don zostanie nowym członkiem grupy eksperckiej nr 1 Komitetu Farmakopei Europejskiej. Jest certyfikowanym specjalistą ds. mikrobiologii (NRCM) oraz certyfikowanym pracownikiem farmaceutycznym GMP (ASQ). Był również egzaminatorem Malcolm Baldridge National Quality Award. Kariera Dona przez ponad 35 lat wkraczała na takie obszary, jak badania, kontrola jakości i zapewnienie jakości w branży farmaceutycznej, kosmetycznej i spożywczej.

Obecnie Don jest wykładowcą kontraktowym studiów dyplomowych na kierunku jakość leków biologicznych na Uniwersytecie w Maryland w Baltimore.

Don gościnnie wygłasza prelekcje na wiele tematów i będzie prowadził prezentacje dotyczące różnych zagadnień z branży farmaceutycznej podczas kilku nadchodzących wydarzeń na świecie i w kraju. Jako aktywny członek wielu organizacji branżowych, Don doradza w kwestii licznych wyzwań stojących przed branżą farmaceutyczną.