Christina Kohlsetdde

Christina Kohlstedde

KWALIFIKACJE:

  • Tytuł magistra w dziedzinie nauk środowiskowych
  • Ponad 17 lat doświadczenia w zakresie walidacji czystości w branży farmaceutycznej, biotechnologicznej i produktów higienicznych
  • Inżynier chemik ze specjalizacją w obszarach inżynierii żywności i chemii żywności

Christina Kohlstedde
Starszy specjalista ds. obsługi technicznej

Christina jest specjalistą ds. obsługi technicznej w Ecolab Life Sciences. Zasiliła szeregi Ecolab w 2001 roku i rozpoczęła pracę w dziale RD&E Food & Beverage jako technik laboratoryjny przy opracowywaniu smarów. W 2002 roku objęła stanowisko inżyniera serwisowego i była odpowiedzialna za program Pharmacos.

Posiada 17 lat doświadczenia w doradztwie w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym, jak również w produkcji API i przemyśle kosmetycznym, we wszystkich zagadnieniach związanych z myciem, walidacją i dezynfekcją powierzchni kontaktowych z produktem oraz higieną środowiskową peryferyjnych obszarów produkcyjnych.

Przed objęciem stanowiska w Ecolab Christina pracowała dla Fresenius Kabi jako specjalista ds. żywienia dojelitowego. Studiowała inżynierię chemiczną na Uniwersytecie w Essen (Niemcy) i pracowała w Milchwerke Westfalen eG, kontrolując jakość produktów.

Pracując dla Ecolab, Christina studiowała także nauki o środowisku i uzyskała w tej dziedzinie tytuł magistra.