Bioquell ProteQ Modular VHP System

Bioquell ProteQ

Ten mobilny system pozwala na wykorzystanie go w niemal każdym pomieszczeniu obiektu. Bioquell ProteQ firmy Ecolab oferuje technologię komunikacji bezprzewodowej, wbudowany moduł aeracyjny oraz opcję dodania dodatkowych jednostek aeracyjnych.

Korzyści wynikające z Bioquell ProteQ​​​​​​​

Bioquell ProteQ to doskonały wybór w przypadku wszystkich zastosowań – od małych laboratoriów po duże zakłady biotechnologiczne, od rutynowych zastosowań po sytuacje awaryjne.

Wydajna dystrybucja gazowego nadtlenku wodoru skraca czasy cykli, a łączność bezprzewodowa umożliwia tworzenie sieci wielu urządzeń.

Użyj Bioquell ProteQ do:

 • Zakładów produkcji biofarmaceutycznej
 • Laboratoriów GMP/GLP
 • Laboratoriów bezpieczeństwa biologicznego 
 • Obiektów dla zwierząt
 • Obszarów produkcyjnych, takich jak RABS, które trudno czyścić ręcznie
 • Pomieszczeń sterylnych i przedsionków


Dlaczego warto wybrać Bioquell ProteQ

Icon displaying Customized

Efektywne

Para nadtlenku wodoru osiąga skuteczność 6-log na powierzchniach w zamkniętym obszarze.

Puzzle icon

Zintegrowany

Jedno urządzenie wykonuje zarówno waporyzację, jak i aerację. W razie potrzeby w obudowie urządzenia można przechowywać dodatkowe jednostki aeracyjne. Zastosowanie w istniejących obiektach bez skomplikowanych modyfikacji.

Icon of finger pushing a button - easy to use

Łatwy w użyciu

Łączność bezprzewodowa umożliwia szybką konfigurację i skrócenie czasu przestojów. Możliwość przechowywania i uruchamiania 1000 predefiniowanych cykli.

Icon of a clipboard - Compliant

Spełniający wymogi

Wydruki termiczne i PDF kluczowych danych cyklu; dostępna ścieżka audytu zgodna z 21 CFR Część 11.

Elementy i konfiguracja Bioquell ProteQ

Elementy:

 1. Główna konfiguracja systemu zawiera:
  • System dystrybucji gazowego nadtlenku wodoru dla pomieszczeń o kubaturze do 400 m³ (w zależności od konfiguracji, obciążenia i warunków środowiskowych).
  • Moduł dwubutelkowy z odczytem RFID do prawidłowego ładowania, zastosowań o dużej objętości i zbierania kluczowych danych.
  • Wbudowany moduł aeracyjny, który jest standardowym wyposażeniem każdego urządzenia Bioquell ProteQ.
 2. Bezprzewodowy moduł sterujący wyposażony w drukarkę termiczną i kolorowy ekran dotykowy z interfejsem graficznym.
 3. Dodatkowe jednostki aeracyjne są przechowywane w głównej obudowie urządzenia.
Ecolab Bioquell ProteQ Components
Illustration of ProteQ room configuration

Konfiguracja wielu systemów

Możesz uruchomić do trzech systemów Bioquell ProteQ jednocześnie z jednego głównego kontrolera, dzięki czemu łatwiejsza jest stosowanie go na większych przestrzeniach. W strefach wymagających zastosowania więcej niż trzech systemów można użyć wielu sterowników nadrzędnych. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.


Powiązane produkty i akcesoria

Low Level Peroxide Sensor XAM-5100

Bioquell HPV-AQ

Ten 35% wodny roztwór nadtlenku wodoru jest substancją używaną przez Bioquell L-4 do wytwarzania par nadtlenku wodoru.

Bioquell Indicators

Wskaźniki biologiczne Bioquell (BI)

Nasze wskaźniki biologiczne zawierają endospory Geobacillus stearothermophilus, które pomagają zweryfikować cykl dekontaminacji Bioquell.

Bioquell_Room_CI.jpg

Wskaźniki chemiczne Bioquell Room (CI)

Potwierdź, że cykl Bioquell osiągnął oczekiwaną dystrybucję pary i wydajność ekspozycji dzięki tym łatwym do odczytania wskaźnikom chemicznym. Papierek wskaźnikowy reaguje na cykl Bioquell i zmienia kolor zgodnie z oczekiwaną skutecznością cyklu. Do użytku w pokojach i pomieszczeniach zamkniętych o wymiarach 10 m3 i większych.

Dodatkowe jednostki aeracyjne

Dodatkowe jednostki aeracyjne

Do Bioquell ProteQ można dodać więcej jednostek aeracyjnych, aby poprawić dystrybucję gazowego nadtlenku wodoru i zapewnić wydajną aerację, co skutkuje przyspieszeniem cykli. Jednostki te łączą się bezprzewodowo z systemem. Aby ułatwić transport, wewnątrz obudowy Bioquell ProteQ można przechowywać do dwóch jednostek aeracyjnych.

Bioquell_Low_Level_Peroxide_Sensor_XAM_5100.jpg

Czujnik niskiego poziomu nadtlenku (XAM-5100)

Czujnik pomaga ocenić stężenie nadtlenku wodoru pozostałego po zakończeniu cyklu. Zapewnia on dodatkową gwarancję wykraczającą poza odczyty podawane przez Bioquell ProteQ.

Bioquell Validation

Walidacja

Aby spełnić wymagania prawne, może być konieczne dostarczenie dowodu, że Państwa rozwiązanie do biodekontaminacji działa tak, jak powinno. Ecolab zapewnia usługi przeszkolonych inżynierów i dokumentację walidacyjną potrzebną do utrzymania zgodności z przepisami.

Doctor working on a sensitive equipment in a cleanroom

Możliwość stosowania nawet w obecności wrażliwej elektroniki i sprzętów

Gazowy nadtlenek wodoru działa skutecznie na mikrobiologiczne zanieczyszczenia powierzchni, ale jest delikatny dla elektroniki i sprzętu. W przeciwieństwie do metod polegających na pokryciu powierzchni środkiem dezynfekującym i wytarciu pozostałości, nie potrzeba dodatkowych czynności związanych z usuwaniem pozostałości preparatu. Bioquell jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności biodekontaminacji pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt trudny do wyczyszczenia. Przed użyciem Bioquell w obecności sprzętu elektronicznego należy potwierdzić jego kompatybilność u producenta.


Często zadawane pytania dotyczące Bioquell ProteQ

Czy Bioquell ProteQ może sterować moim systemem HVAC?
Tak. System może komunikować się z systemem BMS za pośrednictwem styków beznapięciowych, aby wskazywać postęp cyklu. BMS może wtedy odpowiednio sterować systemem HVAC.

Co się stanie, jeśli połączenie bezprzewodowe przestanie działać w moim budynku?
Choć jest to niezwykle rzadkie, jeśli taka sytuacja wystąpi, możemy dostarczyć bezprzewodowy wzmacniacz zasięgu, aby zapewnić, że będziesz w stanie uruchamiać cykle bez zakłóceń.

Kontakt

Czy są Państwo zainteresowani wykorzystaniem Bioquell ProteQ w swoim obiekcie? Skorzystaj z tego formularza, aby poprosić o wycenę, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Kontakt z Ecolab Life Sciences

Ecolab Life Sciences to zaufany partner w zakresie jakości, bezpieczeństwa i wydajności w produkcji biofarmaceutyków. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Państwu w osiągnięci uwyznaczonych celów i zapewnić możliwość utrzymania się w czołówce branży.

* oznacza pole wymagane

Zaznaczenie „Tak” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od Ecolab wiadomości e-mail z ofertami promocyjnymi, aktualnościami i innymi informacjami. Jeśli chcą Państwo pozostać klientami, ale nie otrzymywać wiadomości marketingowych, wystarczy przesłać swoje informacje bez zaznaczania tego pola.

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.