RBDS van and products.

Usługa szybkiej kontroli zanieczyszczeń Bioquell

Potrzebują Państwo niezawodnej strategii kontroli zanieczyszczeń w laboratorium lub zakładzie produkcyjnym, ale brakuje Państwu personelu i sprzętu do jej realizacji? Usługa szybkiej kontroli zanieczyszczeń Bioquell od Ecolab jest odpowiedzią.

Ta kompleksowa usługa obejmuje każdą kwestię, niezależnie od tego, czy chcą Państwo, abyśmy zajęli się kilkoma małymi pomieszczeniami, czy całym budynkiem.

Korzyści wynikające z usługi szybkiej kontroli zanieczyszczeń Bioquell

Usługa szybkiej kontroli zanieczyszczeń Bioquell to kompleksowa usługa, która obejmuje planowanie, koordynację, konfigurację, wyposażenie, weryfikację cyklu oraz szczegółowe sprawozdania.

Nasi wykwalifikowani technicy współpracują z Państwem, aby dostosować protokół, który spełnia wymagania Państwa laboratorium lub zakładu produkcyjnego.

Szybka usługa kontroli zanieczyszczenia jest idealna do:

 • Kontroli zabezpieczeń awaryjnych 
 • Laboratoriów o poziomie bezpieczeństwa biologicznego 2, 3 i 4
 • Oddania do użytku nowego obszaru
 • Obszarów badawczych
 • Obszarów produkcji farmaceutycznej
 • Corocznych przestojów konserwacyjnych

 


Dlaczego warto wybrać usługę szybkiej kontroli zanieczyszczeń Bioquell

Gears icon

Wydajny

Nasz zespół ekspertów zapewnia szybką konfigurację i realizację, w tym w sytuacjach awaryjnych.

Award icon

Efektywne

Para nadtlenku wodoru osiąga skuteczność 6-log na powierzchniach w zamkniętym obszarze.

Puzzle icon

Elastyczny

Indywidualne rozwiązania dla dowolnej wielkości lokalizacji, niezależnie od zakresu projektu. Technicy są dostępni w weekendy, święta i poza godzinami pracy, aby Państwa zakład mógł jak najszybciej powrócić do pełnej funkcjonalności.

Tools icon

Zintegrowana

Projekt i elastyczność, które dopasowują się do istniejących procesów, konserwacji zapobiegawczej lub planów reagowania w sytuacjach awaryjnych.

Elementy Bioquell
Usługa szybkiej kontroli zanieczyszczeń

 1. Waporyzatory są rozmieszczone strategicznie, aby emitować gazowy nadtlenek wodoru. Można je połączyć w sieć z wieloma generatorami, aby objąć znaczne powierzchnie.
 2. Jednostki aeracji i dystrybucji pomagają rozprowadzać gazowy nadtlenek wodoru na początku cyklu i szybko je usuwać w końcowej fazie.
 3. Panel sterowania łączy wiele waporyzatorów, sprzęt do monitorowania środowiska (nie pokazano) i jednostki aeracjyjne za pomocą jednego urządzenia.
 4. Przenośne detektory gazowego nadtlenku wodoru służą do wykonywania rutynowych kontroli podczas trwania procesu, aby upewnić się, że nie ma wycieków poza odkażanym obszarem.
Illustration of Bioquell RBDS system components.


Zobacz proces szybkiej dekontaminacji (RBDS)

Usługa Zapewnienia Ciąłości Biznesowej (Bioquell Business Continuity Service)

W produkcji farmaceutycznej i biologicznej skażenie może prowadzić do utraty przychodów, niedoborów leków dla pacjentów, a nawet zamknięcia zakładu. Najszybszym sposobem opanowania kryzysu związanego ze skażeniem jest przygotowanie się z wyprzedzeniem.

Bioquell Business Continuity Service jest wersją Bioquell RBDS. Jest przeznaczona dla dużych organizacji, które chcą być jak najbardziej przygotowane na zdarzenia związane ze skażeniem i szybko na nie reagować.


Raportowanie i potwierdzanie

Bioquell technician showing a clipboard

Bioquell RBDS dostarcza kompletny raport końcowy potwierdzający redukcję sporobójczą o 6 log na przestrzeni i powierzchni, które zostały zdekontaminowane.

Każdy raport zawiera odczyty produkowanych przez Bioquell, wysokiej jakości wskaźników biologicznych i chemicznych (BI i CI). Nasze wskaźniki biologiczne zawierają endospory Geobacillus stearothermophilus, aby zapewnić wiarygodne wyniki podczas walidacji redukcji sporobójczej o 6 log w procesie biodekontaminacji. Wskaźniki chemiczne Bioquell mają specjalnie zaprojektowany barwnik, aby zapewnić wskazania usługi biodekontaminacji w czasie rzeczywistym.

Nasze raporty obejmują również:

 • Szczegółowe parametry cyklu i wykresy
 • Warunki środowiskowe przed i po procesie
 • Ewidencję inkubacji wskaźników biologicznych
 • Schematy pokazujące rozmieszczenie wszystkich urządzeń i wskaźników
 • Informacje o kalibracji sprzętu
 • Certyfikaty analizy dla wszystkich zastosowanych produktów


Najczęściej zadawane pytania dotyczące usługi szybkiej kontroli zanieczyszczeń Bioquell

Czy należy zamknąć cały budynek na czas trwania procesu?
Zazwyczaj można nadal bez przeszkód zajmować sąsiednie pomieszczenia robocze. W ramach procesu korzystamy ze specjalistycznych czujników, aby upewnić się, że opary nadtlenku wodoru nie wydostają się na sąsiadujące obszary.

Jak długo potrwa proces Bioquell w mojej lokalizacji?
Każda sytuacja jest wyjątkowa. Będziemy współpracować z Państwem w celu oceny obszaru i oszacowania czasu.

Czy można pozostawić sprzęt w biodekontaminowanym obszarze?
Tak i zachęcamy do tego. Usunięty, a następnie ponownie zainstalowany sprzęt niesie ze sobą ryzyko ponownego zanieczyszczenia. Technologia Bioquell była stosowana na czułych układach elektronicznych bez żadnych negatywnych skutków.

Muszę poddać dekontaminacji tylko sprzęt, taki jak wnętrze komory bezpieczeństwa biologicznego, liofilizatora lub izolatora. Czy jest to możliwe?
Tak. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.Bioquell BQ-50

O gazowym nadtlenku wodoru

Podczas cyklu biodekontaminacji urządzenie Bioquell wypełnia zamknięty obszar gazowym 35% nadtlenkiem wodoru. Już w jednym cyklu zapewnia to sporobójczość 6-log na odsłoniętych powierzchniach. W przeciwieństwie do chemicznych środków sterylizujących, które mogą pozostawiać toksyczne pozostałości, gazowy nadtlenek wodoru rozkłada się na wodę i tlen po zakończeniu cyklu biodekontaminacji i aeracji.

Kontakt

Potrzebują Państwo kompleksowej usługi dla swojego obiektu? Za pomocą tego formularza można poprosić Ecolab o wycenę usługi szybkiej kontroli zanieczyszczeń Bioquell.

Kontakt z Ecolab Life Sciences

Ecolab Life Sciences to zaufany partner w zakresie jakości, bezpieczeństwa i wydajności w produkcji biofarmaceutyków. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Państwu w osiągnięci uwyznaczonych celów i zapewnić możliwość utrzymania się w czołówce branży.

* oznacza pole wymagane

Zaznaczenie „Tak” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od Ecolab wiadomości e-mail z ofertami promocyjnymi, aktualnościami i innymi informacjami. Jeśli chcą Państwo pozostać klientami, ale nie otrzymywać wiadomości marketingowych, wystarczy przesłać swoje informacje bez zaznaczania tego pola.

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.