Bioquell L-4 Mobile Hydrogen Peroxide Vapor Generator

Bioquell L-4

Biodekontaminuj sprzęt, małe powierzchnie i duże pomieszczenia za pomocą Bioquell L-4 firmy Ecolab. ​​​​​​​Ten wszechstronny, wielofunkcyjny system biodekontaminacji jest łatwy w konfiguracji i obsłudze.

Współpracujemy z Państwem, aby zaprojektować najlepszą konfigurację dla Państwa przestrzeni i zapewnić wszystkie akcesoria oraz połączenia potrzebne do uruchomienia systemu.

Korzyści wynikające ze stosowania Bioquell L-4

Zredukuj zanieczyszczenie mikrobiologiczne swojego sprzętu oraz otwartych przestrzeni i pomieszczeń dzięki wielofunkcyjnemu Bioquell L-4. Możesz zoptymalizować ten wszechstronny system dzięki:

 • Akcesoriom do rozprowadzania i aeracji w pomieszczeniach
 • Kompleksowej walidacji i dokumentacji (IQ/OQ/Gas Cycle Development (GCD)/PQ)
 • Rejestrowaniu cykli (drukarka termiczna i rozwiązania związane z danymi cykli w czasie rzeczywistym)

Zastosuj Bioquell L-4 do biodekontaminacji:

 • Zamkniętych systemów i sprzętu
 • Izolatorów
 • RABS
 • Liofilizatorów
 • Komór bezpieczeństwa biologicznego
 • Myjni do klatek i stelaży
 • Inkubatorów
 • Obudów zespołów filtrów
 • Pomieszczeń czystych o kubaturze do 350 m3


Dlaczego warto wybrać Bioquell L-4

Icon displaying complete decontamination

Efektywny

Gazowy nadtlenek wodoru osiąga sporobójczą skuteczność 6-log na powierzchniach w zamkniętym obszarze.

Gears icon

Wydajny

Łatwa konfiguracja i obsługa. System może pracować w temperaturze pokojowej – nie ma potrzeby przeprowadzania czasochłonnej fazy osuszania przed rozpoczęciem cyklu biodekontaminacji.

Puzzle icon

Możliwość dostosowania

Możliwość połączeń pozwala na integrację z bardziej złożonymi systemami. Dostosuj za pomocą dodatkowych akcesoriów Bioquell.

Bioquell icons

Walidacja

Pełna walidacja obejmująca uruchomienie sprzętu oraz IQ, OQ, GCD i PQ.


Konfiguracja Bioquell L-4

Bioquell L-4 system decontamination.

Biodekontaminacja sprzętu

Biodekontaminuj izolatory, liofilizatory, BSC i inny sprzęt.

Bioquell L-4 system in room.

Biodekontaminacja pomieszczeń

Dodaj opcjonalną głowicę dystrybucyjną Bioquell do biodekontaminacji pomieszczeń do 350 m3.

Bioquell L-4 system filter bank.

Dekontaminacja obudowy zespołów filtrów**

Opcjonalny wentylator wspomagający zapewnia systemowi dodatkową możliwość biodekontaminacji dużych obudów zespołu filtrów w krótszym czasie i przy zmniejszonym zużyciu nadtlenku wodoru.

3Dekontaminacja obudów zespołów filtrów musi być zweryfikowana odpowiednimi wskaźnikami skuteczności, takimi jak wskaźniki biologiczne (BI).


Powiązane produkty i akcesoria

Bioquell_R30_large.jpg

Jednostka aeracyjna R-30

Urządzenie przeznaczone do szybkiej aeracji łączy się z Bioquell L-4, aby pomóc w usuwaniu gazowego nadtlenku wodoru po cyklu biodekontaminacji. Może to skrócić czas cyklu.

Bioquell_L4_Distribution_Head.jpg

Głowica dystrybucyjna

Zapewnij jeszcze większy zasięg Bioquell L-4. To opcjonalne akcesorium rozszerza zastosowanie systemu umożliwiając nie tylko biodekontaminację sprzętu i obudów, ale rownież całego pomieszczenia.

Bioquell_Booster_Fan.jpg

Wentylator wspomagający Bioquell 

Zapewnij swojemu systemowi dodatkową zdolność do biodekontaminacji dużych obudów zespołu filtrów w krótszym czasie i przy zmniejszonym zużyciu nadtlenku wodoru.

Bioquell Hydrogen Peroxide

Bioquell HPV-AQ

35% wodny roztwór nadtlenku wodoru stosowany w technologii Bioquell do wytwarzania gazowego nadtlenku wodoru, zapewniający redukcję sporobójczą o 35 log na odsłoniętych powierzchniach.

Bioquell_Biological_Indicator_new_set.jpg

Wskaźniki biologiczne Bioquell (BI)

Wwskaźniki biologiczne zawierają endospory Geobacillus stearothermophilus, które pomagają zweryfikować cykl dekontaminacji Bioquell. Łatwo potwierdź, że udało Ci się osiągnąć redukcję sporobójczą o 6 log.

Bioquell_Room_CI.jpg

Wskaźniki chemiczne Bioquell Room (CI)

Potwierdź, że cykl Bioquell osiągnął oczekiwaną dystrybucję pary i wydajność ekspozycji dzięki tym łatwym do odczytania wskaźnikom chemicznym. Papierek wskaźnikowy reaguje na cykl Bioquell i zmienia kolor zgodnie z oczekiwaną skutecznością cyklu. Do użytku w pokojach i pomieszczeniach zamkniętych o wymiarach 10 m3 i większych.

Bioquell Validation

Walidacja

Aby spełnić wymagania prawne, może być konieczne dostarczenie dowodu, że Państwa rozwiązanie do biodekontaminacji działa tak, jak powinno. Ecolab zapewnia usługi przeszkolonych inżynierów i dokumentację walidacyjną potrzebną do utrzymania zgodności z przepisami.

Doctor working on a sensitive equipment in a cleanroom

Możliwość stosowania nawet w obecności wrażliwej elektroniki i sprzętów

Gazowy nadtlenek wodoru działa skutecznie na mikrobiologiczne zanieczyszczenia powierzchni, ale jest delikatny dla elektroniki i sprzętu. W przeciwieństwie do metod polegających na pokryciu powierzchni środkiem dezynfekującym i wytarciu pozostałości, nie potrzeba dodatkowych czynności związanych z usuwaniem pozostałości preparatu. Bioquell jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności biodekontaminacji pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt trudny do wyczyszczenia. Przed użyciem Bioquell w obecności sprzętu elektronicznego należy potwierdzić jego kompatybilność u producenta.


Często zadawane pytania dotyczące Bioquell L-4

Jaki jest maksymalny rozmiar pomieszczenia, które można biodekontaminować za pomocą Bioquell L-4?
Z opcjonalną głowicą dystrybucyjną Bioquell L-4 może być używany do biodekontaminacji pomieszczeń o kubaturze do 3503.

Czy mogę podłączyć system do swojego systemu zarządzania budynkiem?
Tak.

 

Kontakt

Skontaktuj się z Ecolab, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Bioquell L-4​​​​​​​ może wspierać działalność i zapewnić pozycję lidera w zakresie zgodności, bezpieczeństwa produktów i doskonałości operacyjnej.

Kontakt z Ecolab Life Sciences

Ecolab Life Sciences to zaufany partner w zakresie jakości, bezpieczeństwa i wydajności w produkcji biofarmaceutyków. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Państwu w osiągnięci uwyznaczonych celów i zapewnić możliwość utrzymania się w czołówce branży.

* oznacza pole wymagane

Zaznaczenie „Tak” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od Ecolab wiadomości e-mail z ofertami promocyjnymi, aktualnościami i innymi informacjami. Jeśli chcą Państwo pozostać klientami, ale nie otrzymywać wiadomości marketingowych, wystarczy przesłać swoje informacje bez zaznaczania tego pola.

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.