ADM Ethanol Facility

Ecolab pomaga zaoszczędzić 6,1 miliona galonów wody w zakładzie produkcji etanolu ADM

Dostarczona wartość w wysokości 1,6 mln USD

ADM logo

Wgląd w proces

ADM jest światowym liderem w dziedzinie żywienia ludzi i zwierząt oraz wiodącą na świecie firmą zajmującą się produkcją i przetwarzaniem produktów rolnych. Firma angażuje się w dobre praktyki biznesowe, postępowe rozwiązania i świadome działania, które mają pozytywny wpływ.

Cele przedsiębiorstwa Strive 35 mają na celu znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, energochłonności i wodochłonności do 2035 roku. W tym celu firma poszukuje rozwiązań, które pomogą jej osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Działania

Zakład ADM w Columbus w stanie Nebraska, który produkuje etanol, biopaliwo pochodzenia roślinnego, ze sfermentowanej kukurydzy, szukał lepszego procesu usuwania nagromadzonego biofilmu. Biofilmy, które nie są odpowiednio usuwane, mogą negatywnie wpływać na produkcję etanolu i wydajność.

Wieloletni partner ADM, firma Ecolab, oceniła sytuację w celu ustalenia pierwotnej przyczyny gromadzenia się biofilmu. Następnie zaproponowała rozwiązanie – program Ecolab Clean-in-Place (CIP), który ma na celu zmniejszenie negatywnych produktów ubocznych fermentacji, które wpływają na wydajność i jakość etanolu.

Wraz z programem CIP, zakład wdrożył Trimeta™ Shield, innowacyjną kombinację środka czyszczącego i płukania końcowego, która pomaga zwiększyć skuteczność czyszczenia i przywrócić wydajność sprzętu dla producentów etanolu, wraz z zastosowaniem produktu czyszczącego o niskim pH. Roztwory te zastąpiły wodorotlenek sodu, żrący środek czyszczący, którego obiekt używał wcześniej.

Corn in an ADM Ethanol Facility

Efekty

Technologia CIP firmy Ecolab i powiązane z nią środki chemiczne doprowadziły do bardziej bardziej powtarzalnego procesu fermentacji oraz zwiększonej wydajności i niezawodności systemu. Zwiększono również wydajność poprzez ograniczenie stosowanych środków chemicznych.

Ulepszone czyszczenie i usuwanie biofilmu doprowadziło również do znacznej redukcji zużycia wody, energii i emisji gazów cieplarnianych – korzyści, które pomagają ADM w jej podróży Strive 35 i ciągłym zaangażowaniu w budowanie silniejszego i lepszego świata.

Wyróżnione rozwiązania


Wyniki przedstawione w tym studium przypadku mają zastosowanie dla tego indywidualnego klienta i mogą się różnić w przypadku innych klientów w zależności od wielu czynników oraz okoliczności w ich działalności.


Powiązane historie sukcesu

Współpraca z klientami w celu rozwiązania ich największych problemów.

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono powiązanych historii