Dekontaminacja dla aptek przyszpitalnych i przy produkcji leków

Dekontaminacja dla aptek przyszpitalnych i przy produkcji leków

Aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość leków, wiele szpitali decyduje się na tworzenie własnych leków na miejscu. Jednak skuteczność i bezpieczeństwo leku może zostać osłabione, jeśli podczas ich przygotowania lub pakowania pojawią się zanieczyszczenia.

Rozwiązania Bioquell od Ecolab pozwalają na biodekontaminację odsłoniętych powierzchni w aptece przyszpitalnej, w tym stanowisk pracy, pomieszczeń sterylnych, magazynów i przejść. Można również produkować leki w systemie izolatorów, takich jak Bioquell Qube, który jest środowiskiem klasy ISO 5 do aseptycznego przetwarzania oraz zawiera technologię automatycznej biodekontaminacji.


Dlaczego warto wybrać Bioquell

Dlaczego warto wybrać rozwiązania Bioquell w zakresie biodekontaminacji w zakładach farmaceutycznych?

Bioquell Image

Bioquell oferuje systemy zabezpieczające z wbudowaną funkcją biodekontaminacji parą nadtlenku wodoru, które mogą być stosowane zarówno do produkcji sterylnych, jak i niesterylnych leków. W przypadku przygotowywania leków niebezpiecznych lub cytotoksycznych system można wentylować i uruchamiać w podciśnieniu.

Bioquell Image

Niezależnie od tego, czy pracujesz z lekami niebezpiecznymi, czy ze sterylnymi mieszankami, musisz przestrzegać norm takich jak USP 797 i USP 800. Bioquell oferuje rozwiązania biodekontaminacyjne, które ułatwiają zachowanie zgodności z przepisami. Biodekontaminacja całych pomieszczeń i sprzętu w aptece.

Ecolab Bioquell Qube, front facing, open with gloves

Outsourcing produkcji leków w porównaniu z wytwarzaniem ich na miejscu często oznacza mniejszą kontrolę nad jakością, wolniejsze tempo realizacji oraz wyższe ceny. Jest to szczególnie odczuwalne przy produkcji dużej ilości leków. Dzięki aseptycznym izolatorom Bioquell Qube można produkować leki na miejscu, oszczędzając czas i pieniądze.

Bioquell Image

Działanie leku może być zredukowane przez złe warunki w aptece. Sprzęt Bioquell umożliwia bezpieczne przygotowanie leków w środowisku poddanym biodekontaminacji.

Nie wiesz, jakiego systemu Bioquell potrzebujesz? Porozmawiajmy. Dopasujemy rozwiązanie w zakresie biodekontaminacji do potrzeb Twojej apteki.  

Bioquell BQ-50

O gazowym nadtlenku wodoru

Podczas cyklu biodekontaminacji urządzenie Bioquell wypełnia zamknięty obszar gazowym 35% nadtlenkiem wodoru. Już w jednym cyklu zapewnia to sporobójczość 6-log na odsłoniętych powierzchniach. W przeciwieństwie do chemicznych środków sterylizujących, które mogą pozostawiać toksyczne pozostałości, gazowy nadtlenek wodoru rozkłada się na wodę i tlen po zakończeniu cyklu biodekontaminacji i aeracji.

Doctor working on a sensitive equipment in a cleanroom

Możliwość stosowania nawet w obecności wrażliwej elektroniki i sprzętów

Gazowy nadtlenek wodoru działa skutecznie na mikrobiologiczne zanieczyszczenia powierzchni, ale jest delikatny dla elektroniki i sprzętu. W przeciwieństwie do metod polegających na pokryciu powierzchni środkiem dezynfekującym i wytarciu pozostałości, nie potrzeba dodatkowych czynności związanych z usuwaniem pozostałości preparatu. Bioquell jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności biodekontaminacji pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt trudny do wyczyszczenia. Przed użyciem Bioquell w obecności sprzętu elektronicznego należy potwierdzić jego kompatybilność u producenta.

Programy, produkty, sprzęt i serwis

Poznaj naszą ofertę w zakresie produkcji oraz tworzenia recepturowych biofarmaceutyków