Zamgławianie nadtlenkiem wodoru a para nadtlenku wodoru Bioquell

Wydają się podobne, ale istnieją znaczne różnice pomiędzy zamgławianiem nadtlenkiem wodoru a technologią pary nadtlenku wodoru Bioquell od Ecolab.

Zrozumienie różnic między nimi może pomóc w wyborze najbardziej efektywnego systemu biodekontaminacji dla danego obiektu.


Porównanie zamgławiania nadtlenkiem wodoru oraz pary nadtlenku wodoru

Podobne, ale inne

Zarówno para, jak i mgła rozprowadzają w powietrzu roztwór nadtlenku wodoru, którego celem jest zabicie mikroorganizmów na odsłoniętych powierzchniach. Ale zamgławianie to zdecydowanie inna technologia niż para. Systemy zamgławiania wytwarzają krople aerozolu o średnicy zazwyczaj od 8-12 mikronów.

Natomiast para nadtlenku wodoru jest oparem, na który nie działa grawitacja w przeciwieństwie do kropli cieczy w aerozolu. Wpływa to na równomierne rozprowadzenie roztworu, zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach. 

Skuteczność

Według badania opublikowanego w czasopiśmie medycznym Infection Control and Hospital Epidemiology (ICHE)*, pojedynczy system Bioquell był skuteczniejszy i szybszy niż dwa urządzenia do zamgławiania nadtlenkiem wodoru. Zamgławianie nie zdołało zneutralizować 50% wskaźników biologicznych w serii testów, gdy Bioquell osiągnął 100% skuteczności.


*Źródło: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21828962

Składniki aktywne

Technologia pary nadtlenku wodoru Bioquell wykorzystuje 35% roztwór nadtlenku wodoru bez dodatku innych składników aktywnych. Niektóre opcje zamgławiania próbują wykorzystać niższe stężenie nadtlenku wodoru, w zakresie 1-20% z dodatkami takimi jak kwas nadoctowy/peroksyoctowy, <50ppm jony srebra oraz kwas ortofosforowy rozprowadzane w pokojach pacjentów.

Pokrycie

Para nadtlenku wodoru rozprowadza równomierną warstwę mikrokondensatu na wszystkich odsłoniętych powierzchniach w zamkniętym pomieszczeniu, zapewniając w ten sposób stałą skuteczność. Unikalny proces rozpylania pary jest w stanie pokryć skomplikowane kształty oraz trudno dostępne miejsca.

W przypadku systemów zamgławiania krople są w fazie ciekłej (nie w postaci pary) i są podatne na działanie grawitacji, dlatego ich rozprowadzenie jest wyzwaniem. Oznacza to, że ukryte powierzchnie, takie jak np. spody stołów, nie zostaną skutecznie zdekontaminowane biologicznie przez systemy zamgławiania.

Bioquell_Proteq_system_setup.jpg

Systemy i usługi związane z parą nadtlenku wodoru

Technologia pary nadtlenku wodoru ma wiele zalet w porównaniu z technologią zamgławiania. Chcesz poznać rozwiązania w zakresie systemów pary nadtlenku wodoru? Zobacz naszą linię sprzętu Bioquell.


Korzyści wynikające z technologii Bioquell

Bioquell icons

Koncentracja na wynikach

Niezależnie od tego, czy zależy Ci na wskazaniu oczekiwanych rezultatów w czasie rzeczywistym, czy też na zwalidowanym cyklu, Bioquell oferuje wskaźniki chemiczne (WC) i biologiczne (WB) do prezentacji wyników.

Icon displaying complete decontamination

Usuwanie mikroorganizmów

Technologia Bioquell osiąga sporobójczość 6-log na odsłoniętych powierzchniach – to redukcja 1 000000 zarodników na powierzchni.

Icon displaying rapid

Efektywne

Technologia Bioquell wykorzystuje wysokiej czystości wodny roztwór nadtlenku wodoru 35% do produkcji zabijającej mikroorganizmy pary H202. W przypadku naszych systemów nie potrzeba dodatkowych czynności związanych z usuwaniem pozostałości. Oznacza to, że nie ma potrzeby wycierania powierzchni po zakończeniu cyklu.

Bioquell icons

Koncentracja na bezpieczeństwie

Każdy system Bioquell wyposażony jest w ręczny czujnik, który pozwala na łatwą ocenę wycieków i zapewnia, że pomieszczenie jest bezpieczne do ponownego wejścia po zakończeniu cyklu biodekontaminacji.


Powiązane materiały