Ecolab dołączy do Microsoftu, aby zaprezentować rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz inteligentnej gospodarki wodnej na targach w Hannoverze 2023

07 kwietnia 2023 r.
people, industrial, worker

  • Przed wydarzeniem firma Ecolab ogłosiła zacieśnienie współpracy.
  • Obie firmy zaprezentują technologie, które pomagają firmom w osiąganiu ich celów zrównoważonego rozwoju.
  • Nowe narzędzia cyfrowe w połączeniu z systemem środków chemicznych, zaawansowaną analityką i automatyką mogą pomóc w usprawnieniu wydajności wodnej i energetycznej przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności przemysłowej oraz utrzymaniu rentowności.

 

Ecolab dołączy do Microsoftu na targach w Hannowerze 2023 Przed wydarzeniem obie firmy ogłosiły zacieśnienie współpracy, w ramach której będą wykorzystywać technologie pozwalające na zwiększenie wydajności w zastosowaniach przemysłowych. Celem jest napędzanie zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystanie siły wody – zmniejszenie zużycia wody zmniejsza również zużycie energii, co pomaga przemysłom osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju w opłacalny sposób.

World Resources Institute przewiduje, że luka między podażą wody a zapotrzebowaniem osiągnie 56% do 2030 r. Ponadto globalne wykorzystanie, magazynowanie oraz dystrybucja wody przyczyniają się do powstania około 10% gazów cieplarnianych. Inteligentna gospodarka wodna może pomóc firmom w opracowaniu strategii ograniczających zużycie wody i energii przy jednoczesnym zachowaniu priorytetów w zakresie wydajności biznesowej. 

„Kryzys klimatyczny pogłębia się. Firmy mogą zareagować, zajmując się jednym szczególnie istotnym zasobem – wodą – powiedział Michael Cerilli, wiceprezes ds. rozwoju cyfrowego w Ecolab. „Cyfryzacja zużycia wody oraz możliwość analizy pozyskanych danych daje nam lepszy obraz zużycia wody w przemyśle. Kiedy połączy się te informacje z wiedzą Ecolab, a następnie wykorzysta nasze narzędzia cyfrowe oraz zautomatyzowane technologie, firmy mogą szybko wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że działalność będzie bardziej wydajna i zrównoważona przy zachowaniu rentowności”.

 

Doświadczenie Ecolab

Oprócz dostarczenia informacji na temay współpracy z Microsoftem, Ecolab planuje zaprezentować wiele innowacji, które zostały ostatnio wprowadzone lub udoskonalone.

Ecolab przedstawił niedawno program Water for Climate™, który oferuje holistyczne rozwiązania, w tym audyt, doradztwo, inżynierię, system środków chemicznych oraz rozwiązania cyfrowe, aby pomóc wspierać strategie redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu wody w całym przedsiębiorstwie – wszystko to przy zachowaniu priorytetu wydajności biznesu i rentowności. Program koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań dla przedsiębiorstw z wielu branż (w tym produkcji, energii, żywności i napojów oraz opakowań) w osiąganiu postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz celów rozwojowych biznesu.

Ecolab planuje także zaprezentować innowacyjne rozwiązania inteligentnej gospodarki wodnej, takie jak technologia 3D TRASAR™ oraz usługi cyfrowe zasilane przez platformę inteligencji cyfrowej ECOLAB3D™. Ecolab wykorzystuje technologie cyfrowe, takie jak połączony IoT, analityka preskryptywna i predykcyjna, technologia cyfrowych bliźniąt oraz rzeczywistość rozszerzona i mieszana (między innymi) z systemem środków chemicznych, automatyzacją oraz monitorowaniem w czasie rzeczywistym, aby uzyskać zdatne do wykorzystania spostrzeżenia, które prowadzą do szybkich działań i wyników. 

Cyfrowy ekosystem Ecolab łączy się z Ecolab Global Intelligence Center, globalną siecią łączącą zasoby przemysłowe i zakłady w sześciu miejscach na całym świecie z ekspertami, którzy zapewniają monitorowanie zużycia wody, jej jakości oraz wydajności w czasie rzeczywistym. Zespół wykorzystuje platformę ECOLAB3D, która ocenia dane z ponad 30 000 systemów wydajności wody na całym świecie, które zasilają ponad 90 miliardów punktów danych każdego roku. Dane na poziomie zakładu, infrastruktura oparta na chmurze oraz usługi w całym przedsiębiorstwie przekształcają te dane w ważne spostrzeżenia.

 

Rozszerzona współpraca z Microsoftem

Ecolab współpracuje z Microsoftem, aby stworzyć ​​​​​​​rozwiązania​​​​​​​, które wykorzystują unikalne atuty każdej z organizacji. Razem planują pomóc w ujednoliceniu danych dotyczących wody i zrównoważonego rozwoju dla wspólnych użytkowników platform Microsoft Cloud for Sustainability i ECOLAB3D. Oprócz redukcji kosztów, rozwiązanie oparte na współpracy scentralizuje dane dotyczące zużycia wody i zintegruje je z innymi danymi środowiskowymi, finansowymi i operacyjnymi. Doprowadzi to do poprawy raportów co pomoże zarządzać postępami w realizacji celów z Microsoft Cloud for Sustainability i ECOLAB3D. 

„Targi w Hannowerze to doskonała okazja, aby pokazać, jak Ecolab i Microsoft współpracują w celu napędzania innowacji i zrównoważonego rozwoju w całym sektorze przemysłu”, powiedział Tony Stanich, starszy wiceprezes ds. marketingu w Nalco Water, firmie należącej do Ecolab. „Cieszymy się, że możemy pokazać światu, jak ta współpraca realizuje obietnicę wykorzystania technologii cyfrowych i użycia ich do generowania przełomów w zrównoważonych działaniach”.

 

Goście na targach w Hannowerze

Targi w Hannowerze to jedne z największych w Europie targów przemysłowych, na których około 500 firm prezentuje nowe rozwiązania. Targi w Hannowerze trwają od 17 do 21 kwietnia. Szacuje się, że przyciągną ponad 75 000 uczestników i 2 500 wystawców z różnych branż, w tym transportu, produkcji, elektroniki, żywności i napojów oraz chemii. 

Ecolab zaprezentuje swoje rozwiązania na stoisku G06 należącym do Microsoft w Hali 17 podczas targów Digital Factory. Eksperci Ecolab będą do dyspozycji, aby spotkać się z odwiedzającymi i przeprowadzać wywiady z mediami. Więcej informacji o Ecolab na targach można znaleźć na stronie ecolab.com/hannover-messe-2023.

 

„Cieszymy się, że możemy pokazać światu, jak ta współpraca realizuje obietnicę wykorzystania technologii cyfrowych i użycia ich do generowania przełomów w zrównoważonych działaniach”.

Tony Stanich

Starszy wiceprezes ds. marketingu

Powiązane informacje