Ecolab Water for Climate logo

Ecolab Water for Climate™

Zrównoważony rozwój czy rozwój biznesu? Dlaczego nie jedno i drugie?

Wiele firm wyznaczyło sobie ambitne cele klimatyczne. Często słyszymy, że nadanie priorytetu zrównoważonemu rozwojowi naraża na szwank rentowność. Ale co, jeśli możesz realizować oba te cele?

Nasz program Ecolab Water for Climate, został zaprojektowany tak, aby przekształcić Twoje zobowiązania klimatyczne w lokalne działanie w całym przedsiębiorstwie oraz przyspieszyć zrównoważony rozwój biznesu. Dzięki naszemu partnerstwu zapewniamy wielopoziomowe, oparte na wynikach rozwiązania związane z wodą dostosowane do branży.

Razem zapewniamy firmom i ich społecznościom dostęp do wody, której potrzebują, aby się rozwijać.

Odkryj, jak możesz wykorzystać moc wody do zrównoważonego rozwoju swojej firmy.


Moc wody

Przemieszczanie, chłodzenie, ogrzewanie oraz uzdatnianie wody w całym obiekcie wymaga energii. Ecolab posiada wiedzę, zasoby oraz technologie, aby zmniejszyć zużycie wody, pomagając obniżyć zużycie energii oraz emisję gazów cieplarnianych.


Program Ecolab Water for Climate™ pomaga realizować cele związane ze zrównoważonym rozwojem i wzrostem biznesu w czterech krokach:

Icon: Earth in the center of a small plant

Zrozumienie celi

 • Publiczne cele dotyczące wody i klimatu
 • Podejście do realizacji celów w ramach ograniczeń operacyjnych
 • Cele zakładu a cele przedsiębiorstwa 

 

Icon: Lightbulb

Uzyskanie wiedzy

 • Przeglądy aktywów i oceny operacyjne zakładu
 • Kompleksowe audyty inżynieryjne
 • Plany osiągania celów w całym przedsiębiorstwie

 

Icon: Arrows around a drop of water

Wdrażanie działań

Holistyczne, odpowiadające branży rozwiązania wodne z zasobami do zarządzania wdrożeniem:

 • Audyty
 • Doradztwo
 • Inżynieria
 • Zaawansowane środki chemiczne
 • Technologie cyfrowe
Icon: Chart with an up arrow

Osiągnięcie wyników

Partnerstwo w całym przedsiębiorstwie z modelami cenowymi opartymi na wynikach:

 • Redukcja zużycia wody, energii i emisji gazów cieplarnianych
 • Ochrona kapitału marki
 • Wydajność operacyjna/kosztowa


Wykorzystaj możliwości wody

Dowiedz się więcej o tym, jak dostosować program Ecolab Water for Climate do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Dairy Manufacturing Plant with bottles of milk on a conveyor. Reaching water reduction potential.

Ecolab Woda dla klimatu w przemyśle spożywczym

Zwiększ cele w zakresie redukcji zużycia wody w firmie

W przemyśle spożywczym istnieje duża presja, aby zająć się kwestią niedoboru wody i utrzymać ciągłość biznesową. Nie wystarczy po prostu skupić się na lokalnym problemie z wodą. Zamiast tego kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy ma ciągłe dążenie do tego, co jest możliwe w przypadku wody, podobnie jak ciągłe dążenie do lepszych składników lub opakowań.

Z Ecolab możesz:

 • Zaprojektować program zarządzania wodą z myślą o całym zakładzie
 • Dostosować to, co działa w jednym zakładzie, do każdego zakładu.
Ecolab partners with data centers to help reduce industrial water usage and realize water reduction potential.

Ecolab Woda dla klimatu w centrach danych

Czy w połączonym wszechświecie centra danych mogą nadążyć bez wody?

Połączony wszechświat oznacza więcej danych i więcej centrów danych do chłodzenia. A woda jest skutecznym chłodziwem. Jednak w wielu miejscach woda już się kończy – dlatego wszyscy są zaniepokojeni jej zużyciem.

Gdy korzystanie z wody jest najlepszą opcją, ale nie można używać jej zbyt dużo, należy nadać priorytet równowadze. Zaczyna się to od zwiększenia możliwości wykorzystania wody, dzięki czemu można zużywać jej mniej i bez obaw korzystać z innych źródeł.

Z Ecolab możesz:

 • Sprawdź wszystkie opcje chłodzenia
 • Analiza porównawcza zużycia wody i chłodzenia
 • Dostosowanie lokalnego wariantu wodnego do celów korporacyjnych
Tata Steel - steel mill

Program Ecolab Water for Climate w przemyśle hutniczym

Rozpocznij działania, aby osiągnąć cele w zakresie redukcji zużycia wody

Woda jest niezbędna w całym procesie produkcji, jej niedobór powoduje obawy o ciągłość działalności, a dotyczące jej trendy nie ulegają poprawie. Musisz wyróżnić się na tle konkurencji, osiągnąć ambitne cele rozwoju biznesu i jednocześnie dążyć do zmniejszenia zużycia wody.

Aby móc to osiągnąć, kierownicy zakładów muszą mieć możliwość osiągania celów produkcyjnych, jak i realizacji celów związanych ze zużyciem wody. W związku z tym kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy ma ciągłe zwiększanie możliwości związanych z redukcją zużycia wody, podobnie jak ciągłe dbanie o oszczędzanie krytycznych zasobów.

Z Ecolab możesz:

 • Dokonać oceny wpływu wody na działalność firmy
 • Zwiększyć szybkość i skalę działań związanych z oszczędzaniem wody
 • Zademonstrować wyniki biznesowe interesariuszom
Chemical facility

Program Ecolab Water for Climate w przemyśle chemicznym

Stwórz drogę do osiągnięcia celów redukcji zużycia wody

Zarządy i akcjonariusze wywierają coraz większą presję na zajęcie się skutkami zmian klimatycznych oraz napięciami związanymi z niedoborem wody. Rządy nieustannie wprowadzają przepisy dotyczące wody. Twoi klienci i ich łańcuch wartości chcą współpracować z liderami branży, którzy umieją wykazać postępy w realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem i niskoemisyjnością.

Aby osiągnąć ambitne cele rozwoju przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia wody, kierownicy zakładów muszą osiągnąć swoje cele produkcyjne oraz mieć możliwość dokonania inteligentnych inwestycji do osiągnięcia celów związanych z wodą. W związku z tym kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy ma ciągłe zwiększanie możliwości związanych z redukcją zużycia wody, podobnie jak ciągłe dbanie o utrzymanie wydajności operacyjnej.

Z Ecolab możesz:

 • Dokonać oceny wpływu wody na działalność firmy
 • Zwiększyć szybkość i skalę działań związanych z oszczędzaniem wody
 • Zademonstrować wyniki biznesowe interesariuszom

1 Oszczędności produktywności opierają się na 59 ocenach branży spożywczej oraz modelowaniu systemów wodnych. Rzeczywiste wyniki będą się różnić w zależności od indywidualnego zakładu i działalności.

2 Poprawa czasu pracy opiera się na modelowaniu systemu wodnego, ulepszonej widoczności, która wydłuża czas reakcji oraz ulepszonych procedurach operacyjnych związanych z wodą. Rzeczywiste wyniki będą się różnić w zależności od indywidualnego zakładu i działalności.

3 Ulepszenia opierają się na modelowaniu systemów wodnych, ocenach zakładów oraz ulepszonych procedurach operacyjnych związanych z wodą w przemyśle metalurgicznym i chemicznym. Rzeczywiste wyniki będą się różnić w zależności od indywidualnego zakładu i działalności.

Wykorzystaj możliwości wody

Jeśli chcesz przekształcić swoje zobowiązania klimatyczne w działanie w całym przedsiębiorstwie oraz przyspieszyć zrównoważony rozwój biznesu, wypełnij ten formularz, abyśmy mogli dowiedzieć się więcej o Twoim biznesie i o tym, jak możemy współpracować, aby jak najlepiej wykorzystać siłę wody.

Dowiesz się o naszym zintegrowanym programie obejmującym rozwiązania cyfrowe, produkty chemiczne, konsultingowe i inżynieryjne, a także o dedykowanych zasobach programu.

Połącz się, aby dowiedzieć się więcej!

Dziękujemy za zainteresowanie naszym programem Ecolab Water for Climate. Wypełnij ten formularz, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ten program może pomóc Ci osiągnąć cele biznesowe i te związane z wodą.

* oznacza pole wymagane

Zaznaczenie „Tak” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od Ecolab wiadomości e-mail z ofertami promocyjnymi, aktualnościami i innymi informacjami. Jeśli chcą Państwo pozostać klientami, ale nie otrzymywać wiadomości marketingowych, wystarczy przesłać swoje informacje bez zaznaczania tego pola.

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.