Christophe Beck obejmie stanowisko CEO po Dougu Bakerze, który przechodzi na emeryturę; Baker pozostanie członkiem zarządu

29 października 2020 r.
Doug Baker and Christophe Beck

Ecolab: Doug Baker i Christophe Beck

ST. PAUL, Minn. —(BUSINESS WIRE) — Firma Ecolab Inc. ogłosiła, że Christophe Beck, obecny prezes i dyrektor operacyjny Ecolab, od 1 stycznia 2021 r. zastąpi Douglasa Bakera na stanowisku dyrektora generalnego, zostając prezesem i dyrektorem generalnym. Beck został także wybrany do rady dyrektorów Ecolab.

Doug Baker, obecny członek rady nadzorczej i dyrektor generalny Ecolab, przejdzie na emeryturę, ale wciąż będzie zasiadał w radzie nadzorczej.

Baker skomentował awans Becka słowami: „Bardzo się cieszę, że rada dyrektorów wybrała Christophe'a na mojego następcę i wierzę, że jest to doskonały wybór. Christophe jest świetnym liderem i wspaniałym partnerem w budowaniu oraz rozwijaniu strategii i działalności Ecolab. Od momentu, gdy Christophe dołączył do Ecolab w 2007 r., świetnie spisywał się na każdym stanowisku i wypełniał różne obowiązki w całej firmie, pomagając nam w umacnianiu naszej pozycji na rynku, tworzeniu zespołów, zwiększaniu możliwości i kształtowaniu klarownej wizji na przyszłość. Jest wspaniałym liderem, a co ważniejsze, dobrą osobą. Jego pasja, poświęcenie, wizja i innowacyjny charakter przysłużą się naszym pracownikom, klientom oraz akcjonariuszom”.

Jeffery Ettinger, główny dyrektor rady Ecolab skomentował tę zmianę słowami: „Ta wiadomość jest skutkiem dobrze zaplanowanego i przemyślanego procesu sukcesji. Christophe Beck jest sprawdzonym liderem i doświadczonym menadżerem firmy, więc cieszymy się z tego, że może kontynuować budowanie działalności Ecolab na globalnym rynku. Wykazał się wybitnymi wynikami w trakcie swojej kariery, i gdy 13 lat temu dołączył do Ecolab, stał się bardzo ważną osobą w firmie, pomagając w umacnianiu pozycji firmy i otwieraniu jej na nowe możliwości. Rada dyrektorów nie może się doczekać współpracy z Christophe'em po objęciu przez niego nowej funkcji.

„Jednocześnie pragniemy wyrazić nasze szczere podziękowania Dougowi za jego wybitne osiągnięcia na stanowisku CEO firmy, które obejmował przez ostatnie 16 lat. Był to okres wielkich zmian i strategicznego rozwoju Ecolab. Podczas kadencji Douga wzmocniliśmy naszą pozycję globalnego lidera w zakresie tradycyjnej działalności związanej z myciem i dezynfekcją, znacząco rozszerzyliśmy rynki zbytu poprzez dodadnie obszarów związanych ze zrównoważoną gospodarką wodną, opieką zdrowotną i naukami przyrodniczymi, a także nieustannie udoskonalaliśmy wszystkie aspekty funkcjonowania firmy. Pod jego kierownictwem firma Ecolab stała się prawdziwym liderem zrównoważonego rozwoju oraz firmą ukierunkowaną na cel, która jest doceniana za pozytywny wpływ na świat oraz swoje praktyki etyczne. Wszystko to pomogło w osiągnięciu wybitnego zwrotu dla naszych akcjonariuszy, zwiększając kapitalizację rynkową Ecolab ponad ośmiokrotnie i generując wzrost wartości firmy o 50 miliardów USD. Pragniemy pogratulować mu jego wybitnych wyników i podziękować za to, że wciąż będzie zasiadał w radzie nadzorczej”.

52-letni Beck dołączył do Ecolab w 2007 r. Obecnie pełni funkcje prezesa i dyrektora operacyjnego Ecolab. Poprzednio piastował stanowisko wiceprezesa wykonawczego i prezesa Ecolab Nalco Water. Jeszcze wcześniej, Beck był wiceprezesem wykonawczym i prezesem oddziału International Regions. Przed objęciem stanowiska w International Regions Beck był wiceprezesem wykonawczym i prezesem globalnej integracji, nadzorującym proces pozyskania Nalco. Wcześniejsze stanowiska Becka w Ecolab to: wiceprezes wykonawczy w Institutional Sector; starszy wiceprezes i dyrektor generalny w Institutional Foodservice w Ameryce Północnej; oraz starszy wiceprezes Corporate Marketing and Strategy. Przed dołączeniem do Ecolab w 2007 r. Beck przez 16 lat był menedżerem w Nestlé.

Beck skomentował ten komunikat: „Jestem zaszczycony, że dostałem tę szansę i pragnę podziękować zarządowi za udzielone zaufanie. Chciałbym także podziękować Dougowi za jego nieustanne wsparcie i wskazówki w trakcie mojej kariery w Ecolab oraz za możliwości, które pomogły mi przygotować się do tej roli. Łączy nas wspólna wizja Ecolab oraz poświęcenie dla naszych pracowników, klientów, społeczności oraz akcjonariuszy.

„Mam szczęście, że obejmuję niesamowitą firmę na najwyższym poziomie, z solidną i wartościową ofertą, doskonałymi perspektywami rynkowymi, zaawansowaną technologią, a przede wszystkim, z niezrównanym zespołem Ecolab, który sprawia, że wszystko działa jak w zegarku, gwarantuje doskonałe wyniki i wartość dla naszych klientów oraz ciągły wzrost i zwrot z inwestycji dla akcjonariuszy. Nie mogę się doczekać pracy z zespołem Ecolab, kontynuując długofalowe pasmo sukcesów z tą wspaniałą firmą i jej ludźmi. Firma Ecolab jeszcze nigdy nie znajdowała się w tak dobrej pozycji, w zrównoważony sposób spełniając potrzeby naszych klientów z całego świata związane z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom. Jestem dumny z tego, jak pozytywny wpływ wywieramy na świat i uważam, że nasza przyszłość nie ma granic”.

O Ecolab

Jako zaufany partner obsługujący klientów w ponad trzech milionach lokalizacji, Ecolab (ECL) to światowy lider w zakresie rozwiązań i usług związanych z wodą, higieną oraz zapobieganiem zakażeniom. Osiągająca roczne obroty wynoszące 13 mld USD firma Ecolab zatrudnia 45 000 pracowników i zapewnia kompleksowe rozwiązania bazujące na danych oraz spersonalizowane usługi, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste i bezpieczne środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i energii, zwiększają wydajność eksploatacyjną oraz wspierają zrównoważony rozwój u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, turystyce oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.

(ECL-C)

Zobacz biografię Christophe'a Becka.

Zobacz biografię Douga Bakera.

Kontakt dla inwestorów:
Michael Monahan
651.250.2809

Andrew Hedberg
651.250.2185

Kontakt dla mediów:
Roman Blahoski
651.250.4385

Źródło: Ecolab Inc.

Powiązane informacje