1. Strona główna
  2. Potrzeba bezpiecznego produktu wolnego od zanieczyszczeń

Potrzeba bezpiecznych i wolnych od zanieczyszczeń kosmetyków i produktów higienicznych

W przypadku firm, które wytwarzają produkty higieniczne i kosmetyczne, dwa zestawy przyspieszających zmian zbiegają się, tym samy tworząc furtkę, lub barierę, w zależności od naszego podejścia.

Ecolab Contaminant-Free Cosmetic and Personal Care Products
Ecolab Life Sciences Personal Care and Cosmetics brochure

W przypadku firm wytwarzających produktu higieniczne i kosmetyczne zbiegają się dwie grupy przyspieszających zmian, tworzących furtkę — lub barierę, w zależności od sposobu postępowania — do uchwycenia tego znaczącego wzrostu: 1) rosnące wymagania konsumentów oraz 2) zaostrzenie regulacji prawnych. Naciski ze strony konsumentów i presję ustawodawcza łączy wspólny mianownik: to potrzeba bezpiecznego, wolnego od zanieczyszczeń produktu.

Bardziej niż ze względu na ograniczanie ryzyka, solidne programy mycia i dezynfekcji nabierają coraz większego znaczenia z uwagi na możliwość osiągnięcia zgodności z przepisami, zaspokojenie potrzeb konsumentów oraz ochronę przychodów i wzrost firm z branży produktów higienicznych i kosmetyków. Specjaliści ds. regulacji w Ecolab zauważyli ostatnio znaczące i szybkie zmiany, które zaczynają przybierać realne kształty w segmencie środków higienicznych i kosmetyków.

Aby na bieżąco przekazywać informacje o tych zmianach, stworzyliśmy nowy e-book na temat kluczowych trendów w produkcji środków higienicznych i kosmetyków: „6 Key Trends in Cosmetic & Personal Care Manufacturing. Obejmuje on obserwowane trendy konsumenckie i te w zakresie regulacji prawnych, które mogą pomóc producentom w podejmowaniu świadomych i trafnych decyzji związanych z ich działalnością. Nasz e-book zawiera:

  • Trzy główne trendy uwarunkowane popytem konsumentów i trzy kluczowe zmiany w przepisach.
  • Nowe i specyficzne wyzwania związane z zapobieganiem zanieczyszczeniom, wynikające z każdej z tych zmian.
  • Sposób, w jaki myślące przyszłościowo zakłady produkcyjne stawiają czoła tym wyzwaniom, wprowadzając rozsądne zmiany w swoich programach mycia i dezynfekcji, które zapewniają sprawność operacyjną umożliwiającą sprostanie zmieniającym się wymaganiom klientów i osiągnięcie znacznego wzrostu.

Ecolab Life Sciences Insight Articles

Przemysł farmaceutyczno–kosmetyczny

Dział Life Sciences firmy Ecolab zajmuje się opracowywaniem najlepszych możliwych produktów i usług, które mają na celu wspieranie naszych klientów z branży farmaceutycznej i produktów do higieny osobistej.

Powiązane artykuły na temat produktów higienicznych