1. Strona główna
  2. Jedna metoda może zrewolucjonizować walidację środków dezynfekcyjnych

Jedna metoda może zrewolucjonizować walidację środków dezynfekcyjnych

Wobec braku jednego globalnego standardu dotyczącego walidacji skuteczności środków dezynfekcyjnych w sterylnych pomieszczeniach farmaceutycznych, Ecolab Life Sciences konsultuje się z renomowanymi ekspertami branżowymi, aby go stworzyć.

Jedna metoda może zrewolucjonizować walidację środków dezynfekcyjnych
Ecolab Validex™ Program logo
W artykule opublikowanym w Cleanroom Technology (listopad 2019 r.) Tim Sandle wyjaśnia, dlaczego skuteczność środków dezynfekcyjnych ma znaczenie i jak globalne różnice w zakresie testów skuteczności stają się przyczyną zarówno dezorientacji, jak i niedociągnięć w całej branży.
 
Podsumowuje, że program Ecolab One Method Validex zapewnia jasne, pragmatyczne i odtwarzalne kryteria oceny środków dezynfekcyjnych do użytku w sterylnych pomieszczeniach farmaceutycznych. Program ma na celu zapewnienie metody i kryteriów akceptacji odpowiednich dla branży na całym świecie, wraz z obszernym zestawem danych dotyczących adekwatnej mikroflory i powierzchni w pomieszczeniach sterylnych. Program Validex zmniejsza złożoność i pomaga producentom środków farmaceutycznych uzyskać większą wydajność, dostarczając szczegółowych wskazówek dotyczących procesów walidacji środków dezynfekcyjnych do pomieszczeń sterylnych.
 
Dzięki programowi Validex globalni konsultanci techniczni Ecolab mogą pomóc klientom przygotować się do testów skuteczności środków dezynfekcyjnych w akredytowanych laboratoriach. Pomaga to spełnić obecne wymagania regulacyjne, a co ważniejsze, zachować zgodność ze standardami w zakresie odkażania pomieszczeń sterylnych.
Więcej informacji o programie Ecolab Validex znajdą Państwo w poniższym filmie oraz naszej infografice.

Ecolab Life Sciences Insight Articles

Przemysł farmaceutyczno–kosmetyczny

Dział Life Sciences firmy Ecolab zajmuje się opracowywaniem najlepszych możliwych produktów i usług, które mają na celu wspieranie naszych klientów z branży farmaceutycznej i produktów do higieny osobistej.

Powiązane artykuły o pomieszczeniach sterylnych