Laundry Hero

Pozyskiwanie dużych oszczędności dla pralni przyzakładowych

Informacje o firmie

Każdego roku w samym regionie Azji i Pacyfiku ponad 6,500 komercyjnych pralni zużywa ponad 35 miliardów galonów wody i 500 milionów metrów sześciennych gazu, aby wyprać ponad 20 miliardów funtów  tekstyliów. Muszą one przestrzegać surowych i kosztownych regulacji prawnych dotyczących utylizacji odpadów.

Dlatego właśnie pięć największych w Australii i Nowej Zelandii przedsiębiorstw z branży tekstylnej zwróciło się do firmy Ecolab z prośbą o pomoc w kwestii:

  • zmniejszenia zużycia wody i energii,
  • ograniczenia wpływu na środowisko naturalne,
  • poprawy jakości prania.

Innowacyjność

Aby osiągnąć te cele, firma Ecolab wdrożyła strategię cyrkulacji wody, wykorzystując do tego systemy filtracji BlueOcean™, Aquabatch™ oraz AquaDrain™.

Te nowoczesne systemy w połączeniu z wiedzą na temat procesu prania pomogły pralniom filtrować, poddać recyklingowi i ponownie używać wodę. Pozwoliło to ograniczyć zapotrzebowanie na czystą wodę, jak również ograniczyć zużycie gazu w kotłach parowych i suszarkach. Firma Ecolab wdrożyła również swój najnowszy proces prania w bardzo niskiej temperaturze 40°C, OxyGuard™ 40, co pomogło jeszcze bardziej obniżyć zużycie wody i energii w 22 pralniach.

Całkowita oszczędność wody? 446 milionów galonów rocznie w 22 pralniach, co stanowi zaledwie 1,3 procent zużycia wody przez pralnie komercyjne w regionie Azji i Pacyfiku. Wyobraźmy sobie potencjalne skutki, gdyby dużo większy odsetek pralni profesjonalnych w tym regionie wdrożył te rozwiązania.

Laundry eROI

Powiązane historie sukcesu

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również:

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Zobacz wszystkie historie