TECHNOLOGIA POMAGA GLOBALNEMU PRODUCENTOWI PASTY DO ZĘBÓW OSZCZĘDZAĆ WODĘ I ZWIĘKSZAĆ WYDAJNOŚĆ

waterdropicon

INFORMACJE O FIRMIE

Colgate-Palmolive od dawna wykazuje silne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Do 2020 roku ta globalna firma specjalizująca się w produktach do higieny jamy ustnej, pielęgnacji domu, higieny osobistej i żywieniu zwierząt ma na celu zredukowanie zużycia wody w swoich procesach produkcyjnych o jedną trzecią oraz zmniejszenie bezwzględnej wielkości emisji gazów cieplarnianych o 25 procent w stosunku do wartości początkowej z 2002 roku. Mission Hills w Guanajuato Estate w Meksyku jest jednym z największych na świecie zakładów produkujących pastę do zębów. Wytwarza również dezodoranty, płyny do mycia naczyń i mydło w kostkach. Dzięki silnej kulturze zrównoważonego rozwoju zakład Mission Hills dokłada wszelkich starań, aby oszczędzać wodę. To zakład stosujący podejście „zerowego zrzutu” (ZLD, zero liquid discharge), który ponownie zużywa uzdatnioną wodę, aby można było ją wykorzystać w urządzeniach w zakładzie i do kształtowania krajobrazu. Przed rozpoczęciem współpracy z Ecolab mycie i dezynfekcja zakładu stanowiły proces manualny przeprowadzany z użyciem gorącej wody, który pochłaniał dużo czasu, wody i energii.
ecolabservicetruckicon

INNOWACYJNOŚĆ

Zakład skorzystał z pomocy Ecolab, aby poprawić wydajność swoich procesów mycia i dezynfekcji oraz sprawić, by stały się one bardziej zrównoważone. Firma Ecolab wprowadziła nowe rozwiązania dla ośmiu linii produkcyjnych w Mission Hills. Jednym z nich jest produkt Ecolab, który usuwa z urządzeń produkcyjnych wiele różnych rodzajów uporczywych osadów powstałych w procesie przetwarzania. Inny rozwiązaniem jest preparat Ecolab do dezynfekcji, który gwarantuje jednostopniową dezynfekcję z możliwością eliminacji ostatecznego płukania wodą.

Zastosowane rozwiązania umożliwiły:

  • Znaczne skrócenie czasu przeznaczonego na mycie
  • Wyeliminowanie ręcznego mycia
  • Poprawę niezawodności mycia i zapewnienie jakości produktu
  • Dużą oszczędność czasu, wody i energii
  • Ograniczenie emisji CO2
Dzięki silnej kulturze zrównoważonego rozwoju Colgate-Palmolive angażuje się w oszczędzanie wody i energii oraz poprawę wydajności we wszystkich swoich placówkach. Zakład Mission Hills znajdujący się w ubogim w wodę Meksyku jest doskonałym przykładem na to, że firma wprowadza swoje zasady w życie.

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.