Dzięki zespołowi technicznemu firma kosmetyczna oszczędza prawie 750 tysięcy euro rocznie po wprowadzeniu środka Ecolab Maxi.


Zastosowanie: Namaczanie (mieszalników, zbiorników)

Segment: Produkty higieniczne (kosmetyki kolorowe)

Wyzwanie: Znalezienie alternatyw dla rozpuszczalników (trudne do zmycia wodoodporne tusze do rzęs i produkty do makijażu z pigmentami)

Rekomendowany środek: Maxi

Sytuacja

Producent kontraktowy i włoski lider rynku w produkcji tuszu do rzęs miał trudności z usunięciem wodoodpornego tuszu do rzęs i napigmentowanych kosmetyków kolorowych ze swojego sprzętu do mieszania produktów. Firma, specjalizująca się w produkcji kosmetyków kolorowych, szukała alternatywnego rozwiązania w stosunku do używanych rozpuszczalników.

Istniały wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa związane z zagrożeniami związanymi z łatwopalnością, a także z pracownikami mającymi kontakt z dużą ilością rozpuszczalników przy ograniczonej ochronie wynikającej z obowiązujących w firmie protokołów dotyczących środków ochrony indywidualnej. Ponadto produkcja nagle wzrosła, gdy pandemia COVID-19 i towarzyszące jej ograniczenia zaczęły słabnąć. Klient miał pilną potrzebę zmniejszenia czasu przestojów przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności produkcji, co było utrudnione przez stosowane obecnie protokoły. Potrzebne było bardziej skuteczne rozwiązanie.

Rozwiązanie

Po wstępnym kontakcie z Ecolab przeprowadzono inspekcję zakładu w celu określenia najgorszych scenariuszy sprzątania, dokonania przeglądu istniejących procedur sprzątania, oceny używanych maszyn oraz systemu odprowadzania ścieków. W wyniku tej inspekcji firma Ecolab odkryła, że poprzedni roztwór czyszczący zawierał głównie rozpuszczalniki (izododekan) i surowce (mirystynian). Następnie przetestowano pięć próbek najtrudniejszych do czyszczenia produktów i przedstawiono zalecenia dotyczące najlepszych procedur sprzątania.

Po wizycie firmy Ecolab w zakładzie w celu pomocy w dostosowaniu i zwiększeniu skali zalecanych procedur czyszczenia, klient wybrał Ecolab Maxi — alkaliczny środek przeznaczony do namaczania i spieniania w aplikacjach związanych z produktami higienicznymi i przetwarzaniem kosmetyków. Maxi to środek na bazie wody idealny do usuwania tłustych, wodoodpornych i napigmentowanych zabrudzeń w mieszalnikach nieprzystosowanych do mycia w procesie CIP.

Wszystkie działania zostały zweryfikowane przez kierownika ds. jakości w celu oceny niezbędnej dokumentacji uzupełniającej oraz ustalenia strategii walidacji czyszczenia do oceny końcowych pozostałości detergentów.

rezultaty

Rozwiązanie Ecolab zapewniło optymalną wydajność mycia, zwiększyło bezpieczeństwo pracowników, zmniejszyło czas przestojów, pozwoliło na wydłużenie czasu produkcji i zmniejszyło wpływ na dodatkowe procesy (zarządzanie odpadami)..

Klient szacuje, że zmiany te przyniosły imponujące oszczędności (szczegóły po prawej). Klient współpracuje obecnie z zespołem technicznym Ecolab w celu wprowadzenia nowego systemu CIP, aby jeszcze bardziej zoptymalizować zużycie wody i energii.

 

Ecolab Maxi Detergent case study statistics.

Ecolab MAXI


Alkaliczny środek w płynie o wysokiej zawartości środków powierzchniowo czynnych do aplikacji związanych z nasączaniem i tworzeniem piany:

 • Wszechstronny Odpowiedni do stosowania w starszych urządzeniach; przeznaczony do systemów CIP, jak również do czyszczenia powierzchni.
 • Skuteczny:Duża zawartość środków powierzchniowo czynnych sprawia, że Maxi jest idealny jako samodzielny środek do usuwania produktów organicznych oraz zawierających pigmenty, takich jak tusze do rzęs, szminki, podkłady, filtry przeciwsłoneczne i inne.

Jak Ecolab podnosi wartość:

Site Surveys Icon

Oceny obiektu

Ecolab oferuje inspekcje na miejscu przeprowadzane przez przeszkolony zespół techniczny w celu dokonania przeglądu nowego lub istniejącego procesu produkcji i mycia.

WARTOŚĆ+

 • Zalecenia techniczne są dopasowane do najważniejszych celów i kluczowych wskaźników wydajności (bezpieczeństwo, oszczędność wody, wydajność itp.).
 • Formalny raport podsumowujący potencjalne oszczędności
 • Strategia wdrażania, która minimalizuje zakłócenia produkcji

 


Lab Studies Icon

Wizyty techników i najlepsze praktyki

Zespół techniczny Ecolab może odwiedzić Twój zakład w celu omówienia i rozwiązania konkretnych problemów, które mogą być istotne dla Twojego zakładu.

WARTOŚĆ+

 • Kwestie związane z myciem i zanieczyszczeniem
 • Wycieczki środowiskowe
 • Wprowadzenie nowego sprzętu
 • Optymalizacja bazująca na celach ekonomicznych i środowiskowych

 


Disinfection Icon

Strategie kontroli zanieczyszczeń (ang. CCS — Contamination Control Strategies)

Doświadczony zespół mikrobiologów GTC firmy Ecolab wspiera klientów w budowaniu solidnego systemu CCS, którego celem jest mycie, dezynfekcja i dekontaminacja.

WARTOŚĆ+

 • Pomoc w opracowywaniu strategii i systemów ograniczania zidentyfikowanego ryzyka
 • Dostarczenie dokumentacji uzupełniającej i informacji zgodnych z wymaganiami
Validation Icon

Pomoc w walidacji

Firma Ecolab może pomóc w złożonym procesie walidacji i kontroli zmian, dostarczając wytyczne i dokumentację.

WARTOŚĆ+

 • Doradztwo i koordynacja współpracy z akredytowanymi laboratoriami badawczymi
 • Recenzje projektów protokołów i wyników
 • Konsultacje z klientem w zakresie zatwierdzeń regulacyjnych
 • Zapewnienie kompleksowego pakietu walidacji dla powierzchni pomieszczeń sterylnych i mikroflory

 


Dedicated Team Icon

Dedykowany zespół regulacyjny

Ecolab wykorzystuje swoją wiedzę branżową, aby dostarczać informacje i wskazówki dotyczące oczekiwań prawnych, trendów i dostępnych narzędzi, które pomagają zapewnić zgodność z przepisami w zakresie bezpieczeństwa oraz jakości produktów.

WARTOŚĆ+

 • Pomóc w zapewnieniu zgodności z cGMP, aby zapewnić, że mycie i dezynfekcja spełniają wymagania dotyczące bezpieczeństwa oraz jakości produktu
 • Pomoc we wdrażaniu metod weryfikacji, które spełniają wymogi regulacyjne

 


Customer Training icon

Szkolenie dla klientów

Zespół Ecolab składa się z ekspertów, którzy pomogą wdrożyć, zarządzać oraz utrzymywać wymagania i protokoły dotyczące jakości oraz zgodności.

WARTOŚĆ+

 • Cenne przykłady najlepszych praktyk i strategii wdrażania od przeszkolonych ekspertów terenowych i technicznych
 • Skrócenie czasu rozwiązywania problemów dzięki pomocy technicznej na miejscu i szkoleniu w zakresie procesów, co pozwala na szybkie rozwiązywanie trudności
Ecolab expert with a client in a manufacturing plant

Zamów bezpłatną konsultację

Chcesz zobaczyć, jak możesz odnieść podobny sukces w swoim zakładzie? Umów się na bezpłatną konsultację, aby dowiedzieć się, jak Ecolab Life Sciences może pomóc w ograniczeniu przestojów i zwiększeniu wydajności produkcji poprzez optymalizację operacji mycia i dezynfekcji.

Powiązane historie sukcesu

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono powiązanych historii sukcesu.