Lepsi razem: dążenie do zrównoważonego rozwoju w pralniach przemysłowych

Elis building in Nanterre

SYTUACJA

Firma ELIS (Europe Linge Services) została założona w 1883 roku jako rodzinne przedsiębiorstwo. Obecnie firma działa na międzynarodową skalę w branży tekstylnej, higieny i obsługi obiektów. Pomogła we wprowadzeniu w Europie modelu biznesowego polegającego na wynajmie używanych tekstyliów.

Współpraca Ecolab i ELIS sięga roku 1980, kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze pralnice tunelowe. Od tego czasu nasze produkty i procesy ewoluowały, skupiając się na zrównoważonych rozwiązaniach i wspólnych wysiłkach mających na celu ograniczenie wpływu działalności na środowisko, bez negatywnego wpływu na wyniki firmy.

Podczas niemal 40-letniej współpracy, ELIS i Ecolab dokonały znacznych oszczędności wody i energii poprzez zastosowanie nowej technologii emulsji.

Difference between Ecolab's new emulsion type and regular detergent

ROZWIĄZANIE

Ecolab z dumą obsługuje kilka placówek ELIS w całej Europie. Obecnie wdrażamy udoskonalone procesy wykorzystujące naszą technologię detergentów w formie emulsji, aby zapewnić odpowiednie, precyzyjne i bezpieczne dozowanie produktu, ograniczając przy tym zużycie wody i energii. Jest to doskonały przykład ilustrujący jak mniej oznacza więcej.

Opatentowana technologia emulsji pomaga firmom takim jak ELIS ograniczyć ilość odpadów chemicznych, zmniejszyć zapotrzebowanie na wodę podczas cyklu płukania, zmniejszyć ilość zanieczyszczeń i konsumpcję energii. Jednocześnie przyczyniamy się do zwiększenia wydajności procesu prania i wydłużenia cyklu życia tekstyliów.

W tym przypadku ograniczyliśmy ilość używanego produktu poprzez zastosowanie proszku i emulsji w proporcjach 5:2. Ograniczając ilość transportowanego produktu, możemy zredukować koszty i wpływ na środowisko.

Commercial Tunnel Washer

EFEKTY

Zmiana ta oznacza, że każdego roku oszczędzamy:

  • niemal 100 000 m3 wody pitnej
  • 300 000 kg środków chemicznych do prania
  • około 4250 MWh energii elektrycznej
  • ekwiwalent 380 000 Nm3 gazu
  • 875 ton CO2

Celem na ten rok jest przejście kolejnej grupy pralni z proszku na emulsję, co pozwoli uzyskać podobne korzyści. We współpracy z ELIS osiągamy lepsze wyniki przy mniejszych nakładach.

Zobacz wszystkie historie Rozwiązania dla pralni komercyjnych

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.