Współpraca na rzecz zapewnienia zdrowego środowiska i bezpieczeństwa żywności na śródziemnomorskich statkach wycieczkowych
Sytuacja
GRANDI NAVI VELOCI (GNV) jest jednym z największych włoskich armatorów, który obsługuje ruch przybrzeżny i transport pasażerski na Morzu Śródziemnym. Ecolab obsługuje tę firmę od jej pierwszego wodowania statku Majestic w 1993 r. W ciągu trwającej 25 lat współpracy, GNV i Ecolab wspólnie opracowywały strategię, starając się zminimalizować wpływ działalności na środowisko.
Firma obsługuje 11 tras międzynarodowych i 7 tras krajowych pomiędzy Włochami (wraz z Sardynią i Sycylią), Tunezją, Maroko, Hiszpanią, Francją, Albanią i Maltą.
Trasy obejmują takie miejsca jak: Genua, Civitavecchia, Neapol, Palermo, Termini Imerese, Olbia, Porto Torres, Barcelona, Tunis, Tangier, Nador, Sète, Bari, Durrës i Maltę.
W 2018 r., GNV obsłużyło ponad 1,7 miliona pasażerów, i przewiozło 2,4 miliona metrów linii ładunkowej.
Higiena i bezpieczeństwo żywności mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu chorobom i zatruciom pokarmowym na pokładzie. W 14 hubach do obsługi statków podczas rejsów po świecie, Ecolab odpowiada za krytyczne obszary statków pasażerskich GNV, od kambuzu po utrzymanie porządku i pralnię. Ponadto Ecolab pomaga w szkoleniu członków załogi z zakresu bezpieczeństwa i wydajności.
Zrównoważony rozwój jest bardzo ważny dla firmy GNV, która jest zaangażowana w ciągłe zmniejszanie swojego wpływu na środowisko. W tym zakresie GNV współpracuje z Ecolab, monitorując wszystkie działania i procedury na pokładzie, by ograniczyć ilość odpadów i zoptymalizować zużycie zasobów.
Rozwiązanie
Ecolab współpracuje z GNV w celu zmiany podejścia do zrównoważonego rozwoju na pokładzie, wprowadzając System APEX™, który pozwala kontrolować dane eksploatacyjne związane z myciem maszynowym poprzez inteligentny sterownik oraz monitoruje najważniejsze statystyki w czasie rzeczywistym, umożliwiając wprowadzanie poprawek na bieżąco.
Środki Apex w formie bloków umożliwiają GNV znaczne ograniczenie zużycia wody, energii, odpadów opakowaniowych oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, dzięki zastosowaniu bezpiecznych w dotyku opakowań zapewniających 100-procentową ochronę.
Jednorazowe bezpieczne opakowania umożliwiają ograniczenie zużycia plastiku i zwiększają komfort pracy. Raporty i alerty w czasie rzeczywistym ułatwiają natychmiastowe zidentyfikowanie i wyeliminowanie ewentualnych problemów. Podejście „czystość po pierwszym cyklu mycia” pomaga oszczędzać wodę i energię poprzez wykluczenie ponownego mycia naczyń. Zapewnia również kontrolę całkowitych kosztów zmywania.
Efekty
Ciągła współpraca GNV i Ecolab na przestrzeni lat pomogła:
- Ograniczyć zużycie opakowań z tworzyw sztucznych o 50 procent poprzez zastosowanie technologii środków w formie bloków.
- Ograniczyć zużycie wody i energii o 10 procent poprzez zastosowanie systemu monitorowania i kontroli.
- Przedłużyć trwałość naczyń o 20 procent, dzięki zastosowaniu nowych procedur składowania i mycia.
- Zwiększyć świadomość członków załogi w kwestii bezpieczeństwa i procedur optymalizacji konsumpcji, umożliwiając pracownikom GNV podejmowanie natychmiastowych działań w przypadku możliwych problemów.
POWIĄZANE historie
Dowiedz się więcej o naszej współpracy z klientami przy rozwiązywaniu ich największych wyzwań