1. Strona główna
  2. Cele firmy Marriot dotyczące zrównoważonego rozwoju na rok 2025 i kolejne lata

Marriott: cele firmy dotyczące zrównoważonego rozwoju na rok 2025 i kolejne lata

Marriott Logo

Informacje o firmie

Co wspólnego mają największy na świecie operator w branży hotelarskiej oraz światowy lider w dziedzinie technologii i usług związanych z oszczędzaniem wody i energii elektrycznej, utrzymaniu higieny oraz usług służących ochronie ludzi i kluczowych zasobów? Wspólne wartości, które na pierwszym miejscu stawiają ludzi, zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz globalny zasięg. Te wspólne zasady leżą u podstaw udanego wieloletniego partnerstwa firm Marriott i Ecolab.

„Chcemy być znani jako ulubiona firma turystyczna na świecie, wywiązująca się z zobowiązania do działania na rzecz dobra” — mówi Denise Naguib, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i zróżnicowania dostawców w Marriott International. „Współpraca z dostawcą rozwiązań takim jak Ecolab pomaga nam osiągać cele dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz zapewniać naszym gościom doskonałe wrażenia”.

Firma Marriott wyznaczyła ambitne cele dotyczące zrównoważonego rozwoju i działalności społecznej do 2025 roku w stosunku do ponad 6500 swoich nieruchomości na świecie. Technologie Ecolab bezpośrednio wpływają na trzy kluczowe cele:

  • Obniżenie zużycia wody o 15 procent
  • Obniżenie zużycia wody o 30 procent
  • Zmniejszenie ilości składowanych odpadów o 45 procent

Jednocześnie Marriott musi zapewnić, że serwis, jaki zapewnia swoim gościom, spełnia lub przewyższa ich oczekiwania. Wyzwaniem jest utrzymanie najwyższych standardów czystości naczyń, bielizny pościelowej
i wody, przy jednoczesnym zapewnieniu wydajności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju.

Marriott eROI

„Chcemy być znani jako ulubiona firma turystyczna na świecie, wywiązująca się z zobowiązania działania na rzecz dobra. Współpraca z dostawcą rozwiązań takim jak Ecolab pomaga nam osiągać cele dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz zapewniać naszym gościom doskonałe wrażenia”.

Denise Naguib

Vice President, Sustainability and Supplier Diversity
Marriott International

Powiązane historie sukcesu