Lokalna restauracja staje się testową kuchnią Ecolab

waterdropicon

INFORMACJE O FIRMIE

Sektor restauracyjny zmienia się ze względu na zmiany zachodzące w preferencjach klientów — zwłaszcza ze strony milenialsów. Niezależne restauracje i regionalne sieci zyskują na popularności. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest niemal 250 000 niezależnych restauracji. Podczas gdy duże sieci dysponują oddzielnymi zespołami ds. łańcucha dostaw, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa żywności, niezależni restauratorzy często sami kontrolują te wszystkie aspekty. Ecolab może im w tym pomóc.

The Buttered Tin jest bardzo popularną knajpką w St. Paul w stanie Minnesota. Właścicielką jest Alicia Hinze, absolwentka słynnej szkoły gastronomicznej Le Cordon Bleu i zwyciężczyni programu kulinarnego „Cupcake Wars” na kanale Food Network. Zwróciła się do Ecolab o pomoc we drożeniu jej planu ekspansji.

„Uwielbiam Ecolab, ponieważ jesteśmy doskonałymi partnerami” — twierdzi Alicia.
ecolabservicetruckicon

INNOWACYJNOŚĆ

Gdy Alicia Hinze otworzyła The Buttered Tin w 2013 roku, jedną z pierwszych rzeczy, których potrzebowała, była zmywarka mieszcząca się w ograniczonej przestrzeni pod ladą. Zwróciła się do Ecolab, największej na świecie firmy dzierżawiącej zmywarki gastronomiczne.

W 2015 roku Hinze dołączyła do programu testowania zmywarek Ecolab. Doświadczenia zgromadzone w The Buttered Tin pomagają innym restauracjom w prowadzeniu bardziej efektywnej i zrównoważonej działalności. „Głównym powodem testów jest zdobycie wiedzy, jak oszczędzać wodę, energię i produkty” — mówi Alicia. „Jak dużo środków stosujemy? Jaka jest optymalna temperatura? Cały czas uczymy się czegoś nowego”.

Optymalizacja zużycia środków chemicznych i sprzętu przez małe restauracje pozwala im także redukować koszty. W The Buttered Tin produkty do sprzątania, detergenty i środki do dezynfekcji są znaczącym wydatkiem w skali tygodnia, więc bardzo wydajne produkty Ecolab pozwalają oszczędzać nie tylko wodę i energię elektryczną, ale również pieniądze.

Alicia Hinze przewiduje, że w przyszłych lokalizacjach zachowa jeszcze większą równowagę, gdyż będzie współpracowała z Ecolab od samego początku. „Zaczniemy od rozkładu lokalu” — mówi Alicia. „Gdzie umieścimy zmywarkę Ecolab i inne produkty? Nawet w kwestii podłóg Ecolab podpowie nam, jakich używać materiałów i jak należy je czyścić. Ważne jest, abyśmy zrobili to dobrze, ponieważ dzięki temu możemy oszczędzić produkty, czas, energię i wodę”.

Powiązane historie sukcesu