Wydajniejsze sprzątanie w zakładzie produkcji pepperoni przy niższych temperaturach wody

Icon of a pepperoni pizza.

Sytuacja

Jeden z naszych klientów miał obawy związane z bezpieczeństwem w swoim zakładzie pepperoni: woda, której pracownicy używali w procedurach sprzątania, była gorąca (145oF / 63oC). Zbyt gorąca, aby gwarantować bezpieczeństwo pracowników. Klient wymagał doskonałej skuteczności sprzątania przy niższych temperaturach wody i szybszego rozruchu po zakończeniu prac dezynfekujących.

Łącznie zakład oszczędził 10 460 USD i zyskał 260 godzin produkcyjnych rocznie.

Water droplet icon.

Rozwiązanie

Zespół dezynfekcyjny zakładu nawiązał współpracę z firmą Ecolab, aby wprowadzić nasz program sprzątania Advantis FC do obszarów przetwarzania produktów surowych. Zakład zachował normalne procedury suszenia, płukania wstępnego, spieniania i spłukiwania - ale zastosował środek dezynfekujący zarejestrowany przez EPA - przy stosowaniu niższych temperatur wody.

Thermometer icon.

Efekty

Korzystając z naszego programu Advantis FC, zakład pepperoni ulepszył procedury sprzątania przy użyciu wody o niższej temperaturze. Zakład odniósł wiele korzyści, w tym:

  • Oszczędność energii dzięki ogrzewaniu wody do niższej temperatury
  • Zgodność zakładu z danymi ATP
  • Wyeliminowano użycie chlorowego wzmacniacza do produktu zasadowego

Zakład również skrócił czas rozruchu, czego rezultatem była oszczędność czasu i energii podczas chłodzenia do 41oF (5oC) z 50oF (10oC) zamiast 60oF (15oC) po dezynfekcji.

Co najważniejsze, klient zwiększył bezpieczeństwo pracowników w następujący sposób:

  • Ograniczono / wyeliminowano kondensację, co przyczyniło się do zmniejszenia przestojów w pracy dezynfekcyjnej
  • Zwiększono widoczność z 4 do 40 stóp (1,2 do 12 m) z możliwością ograniczenia ryzyka wypadków przy zamgleniu i oraz z udziałem wózka widłowego
  • Niższa temperatura wody zmniejszała ryzyko oparzenia
Save $10,460 Per Year

Uzyskanie znacznych oszczędności

Klient oszczędził godzinę w nocnym czasie produkcji, co się równa 260 godzinom rocznie. Dzięki ogrzewaniu do 120oF (49oC) zamiast 145oF (63oC) w zakładowym dziale przetwórstwa surowego* na energii zaoszczędzono 7400 USD rocznie. Zakład wyeliminował z procesu dodatek chloru, oszczędzając 760 USD rocznie. Wreszcie, klient zaoszczędził energię na kwotę 2300 USD rocznie, dzięki chłodzeniu zamiast 50oF (10oC) do 41oF (5oC).

Ogółem, przyjmując program Advantis FC, w zakładzie pepperoni zaoszczędzono 10 460 USD i 260 godzin produkcyjnych w ciągu roku.

*Dział przetwórstwa surowego 1/3 w zakładzie

Zobacz wszystkie historie

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.