A successful wastewater recycling project implemented by Nalco Water

Pomoc firmie Sinopec w osiągnięciu najwyższej wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne

Dostarczona wartość w wysokości 1,7 mln USD

Wgląd w proces

Sinopec Chongqing SVW Chemical Company (SVW) to producent substancji chemicznych z siedzibą w Chinach. Firma koncentruje się na ciągłym ulepszaniu ponownego wykorzystania i recyklingu wody, przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji i dostosowaniu się do wysiłków chińskiego rządu w kwestii oszczędzania energii oraz redukcji emisji. SVW niedawno uruchomiło inicjatywę recyklingu ścieków do wykorzystania w wieżach chłodniczych w zakładzie w Chongqing w Chinach.


Ecolab Expert reviewing data in a power plant


Działania

Dział zarządzania wodą i procesami Ecolab, Nalco Water, współpracował z SVW nad opracowaniem programu, który ma na celu kontrolę korozji oraz odkładania się kamienia przy jednoczesnym utrzymaniu współczynnika do 60% wody uzupełniającej wieżę chłodniczą pochodzącej ze ścieków. SVW wdrożyło rozwiązania Nalco Water dotyczące kontroli korozji systemów chłodzenia wraz z technologią 3D TRASAR™, aby zapewnić zintegrowane zarządzanie jakością wody połączone z automatycznym monitorowaniem i dozowaniem w czasie rzeczywistym.


SVW Nalco Water plant


Efekty

Współpraca z Nalco Water umożliwiła SVW osiągnięcie historycznie wysokiego poziomu zgodności z kluczowymi wskaźnikami kontroli i wydajności w wodnych systemach chłodniczych (>99%). Miało to również pozytywny wpływ na niezawodność systemu, zużycie wody oraz zrównoważony rozwój i doprowadziło do znacznych oszczędności finansowych. Ponadto zwiększono produkcję i skrócono czas konserwacji dzięki zapobieganiu wyciekom w układzie wymiennika ciepła.Wyniki przedstawione w tym studium przypadku mają zastosowanie dla tego indywidualnego klienta i mogą się różnić w przypadku innych klientów w zależności od wielu czynników oraz okoliczności w ich działalności.

Wyróżnione rozwiązania

Dowiedz się więcej o technologii 3D TRASAR

Wybrane historie sukcesu naszych klientów

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono powiązanych historii sukcesu.