Pomagamy klientom
rozważnie gospodarować wodą

Icon of a water droplet.

Woda jest fundamentalnym składnikiem wielu procesów technologicznych wykorzystywanych przez naszych klientów. Ograniczenie wykorzystania wody pozwala na wykorzystanie jej do innych celów. Gdy jeden z naszych klientów – czołowy światowy producent żywności i napojów, w ramach programu zrównoważonego rozwoju wyznaczył sobie za cel ograniczenie zużycia wody, zwrócił się po pomoc do firmy Ecolab.

Cel firmy, jakim było zwiększenie wydajności operacyjnej zużycia wody o 20 procent na jednostkę produkcji, był tylko częścią wynagrodzonych wysiłków w zakresie zarządzania zasobami wodnymi. W takim przypadku kompleksowe podejście Ecolab naprawdę robi różnicę. Możemy pomóc naszym klientom w optymalizacji każdego aspektu ich działalności, od wody do procesów technologicznych przez dezynfekcję, optymalizację przenośników po oczyszczanie ścieków.

Zastosowanie naszych rozwiązań pozwala klientom Ecolab na zwiększenie efektywności zużycia wody.

45%

Pomogliśmy klientowi zidentyfikować złożone zależności między procesami - i wdrożyliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, które ograniczają przestoje, zmniejszają zużycie wody i zwiększają wydajność produkcyjną. To coś, czego nikt inny nie może dokonać - a my robimy każdego dnia. Gdy klienci realizują swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, wszyscy wygrywają.

  • DryExx, nasz preparat smarujący do przenośników taśmowych, pozwala oszczędzić ponad 662 miliony litrów wody rocznie.
  • Nasz program mycia na miejscu Advantis wyłącza z procesu dwa etapy zużywające dużo wody, zmniejszając jej zużycie CIP o 45 procent.
  • Nasza technologia 3D TRASAR do wody chłodzącej pozwoliła zredukować zużycie świeżej wody o 90 milionów litrów rocznie tylko w jednym zakładzie.
Zobacz wszystkie historie

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.