Na drodze do większych oszczędności wody dzięki inteligentnej technologii

Ford Logo

Informacje o firmie

Firma Ford Motor Company ruszyła naprzód jeśli chodzi o gospodarkę wodną. Zredukowała zużycie wody o ponad 10 mld galonów od roku 2000 i dąży do dodatkowej 30 procentowej redukcji zużycia wody na pojazd od 2015 do 2020 r. Długoterminowy cel firmy: ograniczenie wykorzystywania wody pitnej w procesach produkcji do zera.

Aby zwiększyć wydajność i zmniejszyć zużycie wody w fabryce w Chicago, firma Ford podjęła współpracę z Nalco Water.

Firma Ford Motor Company zredukowała zużycie wody o ponad 10 mld galonów od roku 2000 i dąży do dodatkowej 30 procentowej redukcji zużycia wody na pojazd od 2015 do 2020 r.

ecolabservicetruckicon

Innowacyjność

Partnerstwo koncentrowało się na dwóch obszarach, które są w znacznym stopniu uzależnione od wody:

  • Chłodnie kominowe, które zużywają duże ilości wody i z którymi wiążą się wyzwania operacyjne, takie jak osadzanie się kamienia, korozja, zanieczyszczenie i rozwój drobnoustrojów — wszystko to wpływa na zużycie wody, wydajność i koszty.
  • Mycie wstępne, w której metal jest oczyszczany przed malowaniem — to proces wymagający zużycia dużej ilości wody.  Aby poprawić wydajność, firma Ford chciała wdrożyć proces stałego monitorowania przelewania wody podczas napełniania wanny.

Firma Nalco Water wdrożyła dwa projekty, aby pomóc zakładowi w bardziej efektywnym wykorzystaniu wody:

  • Technologia 3D TRASAR™, cyfrowe rozwiązanie „połączonej chemii”, została wdrożona w celu zoptymalizowania wydajności wież chłodniczych i ograniczenia zużycia wody. System jest stale monitorowany przez ośrodek Ecolab Global Intelligence Center, który w czasie rzeczywistym zapewnia rozwiązanie problemów i zapobiega znacznym stratom wody.
  • Wgląd w czasie rzeczywistym do danych dotyczących przepływu wody oraz natychmiastowe powiadomienia o problemach związanych z przepływem pomagają zapewnić oszczędność wody i efektywność procesu w mycia wstępnego w przemyśle motoryzacyjnym. Wcześniej proces identyfikacji i rozwiązania problemu mógł trwać wiele dni, a nawet miesięcy.

Strategie obiegowe (ponowne użycie i recykling wody) również odgrywają ważną rolę w przyszłej strategii gospodarowania wodą w zakładzie. Nalco Water współpracuje z firmą Ford w celu wdrożenia technologii, która potencjalnie doprowadzi do znacznego zmniejszenia zużycia wody dzięki zastosowaniu recyklingu wody pochodzącej z fosforanowania. Zakład rozwija procesy umożliwiające ponowne wykorzystanie części wody technologicznej z obróbki wstępnej, co znacznie ograniczy konieczność odprowadzania wody do miejskiej sieci wodociągowej.

eROI Icon

Roczna oszczędność

WODA

Zmniejszone zużycie wody pitnej o

23 miliony

galonów w ciągu czterech miesięcy, co stanowi równowartość rocznego zapotrzebowania na wodę pitną dla ponad

79 000 osób

 

Możliwość zaoszczędzenia dodatkowych

55 milionów

galonów rocznie dzięki zastosowaniu recyklingu wody pochodzącej z fosforanowania

KOSZTY

Oszczędności wynikające z mniejszego zużycia wody — równowartość ponad

$186,000

rocznie

 

Możliwość zaoszczędzenia dodatkowych

$481,000

dzięki zastosowaniu recyklingu wody pochodzącej z fosforanowania

Całkowita oszczędność kosztów

$186

tysięcy

rocznie

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.