Lider w branży dermokosmetyków obniża wydatki na utrzymanie czystości, zużycie wody, energii oraz przestoje dzięki środkowi
MCL B Alkaline od Ecolab


Zastosowanie Czyszczenie na miejscu (CIP, cleaning in place)

Segment: Higiena osobista (kosmetyki do pielęgnacji skóry)

Wyzwanie: Optymalizacja czyszczenia sprzętu (trudny do zmycia krem z tlenkiem tytanu TiO2 i silikonami)

Rekomendowany produkt: MCL B

Sytuacja

Międzynarodowa firma i lider w branży dermokosmetyków z siedzibą we Francji poszukiwała rozwiązania, które pozwoliłoby zoptymalizować proces czyszczenia sprzętu po produkcji kremu pielęgnacyjnego. Ten trudny do zmycia krem (formuła wody w oleju, odwrócona emulsja z tlenkiem tytanu i silikonami) wymaga ponad 8 godzin, aby przywrócić sprzęt do akceptowalnych standardów czystości przy użyciu poprzedniego protokołu, zużywając przy tym prawie 14 000 litrów wody.

Nawet przy długim czasie mycia i dużym zużyciu wody wyniki, choć zgodne z przepisami, nie były idealne. Klient poszukiwał rozwiązania, które zmniejszyłoby zużycie wody i skróciło czas przestojów operacyjnych przy jednoczesnym wykorzystaniu obecnego wyposażenia.

Rozwiązanie

Eksperci techniczni Ecolab udali się do zakładu, aby ocenić działania klienta i określić, gdzie istnieje możliwość poprawy wydajności operacyjnej. Odkryli oni, że obecna metoda fazy wstępnej mycia, która obejmowała okres moczenia z użyciem mieszaniny surowców, powodowała duże zużycie wody i długi czas mycia.

Po wizycie w zakładzie pracownicy Ecolab przeanalizowali próbki zabrudzeń i przeprowadzili testy w skali laboratoryjnej w warunkach parametrów roślinnych, aby pomóc w ustaleniu optymalnego środka myjącego. W wyniku przeprowadzonych testów okazało się, że idealnym rozwiązaniem jest MCL B od Ecolab. Ten alkaliczny środek jest przeznaczony do usuwania zabrudzeń z pigmentów i zawierających minerały pochodzące z mieszanek wstępnych powszechnie występujących w przemyśle kosmetycznym.

Zapewnił on lepsze właściwości dyspergujące w porównaniu z dotychczasowym procesem mycia stosowanym przez klienta, co pozwoliło uzyskać lepszą skuteczność mycia zabrudzeń mineralnych i to w krótszym czasie.

Zaproponowany proces czyszczenia został wdrożony w zakładzie na próbę. Próby okazały się bardzo udane i potwierdziły wyniki otrzymane w laboratorium, w wyniku czego firma zastąpiła swój dotychczasowy proces mycia.

rezultaty

Wybierając MCL B, klient był w stanie szybko osiągnąć efekt dzięki optymalizacji operacji mycia, co przyniosło dodatkowe korzyści.

Dzięki tylko temu procesowi klient zmniejszył wydatki na mycie o 50 000 USD rocznie i jednocześnie zmniejszył zużycie wody o 114 000 litrów rocznie. Dzięki zmniejszeniu czasu przestojów poprzez wybranie MCL B zaoszczędzono 63 godzin czasu pracy, co pozwoli na dodatkową produkcję 10 dodatkowych partii w ciągu roku.

Ecolab’s MCL B Alkaline Detergent case study statistics.

Ecolab MCL B


Wysokowydajny płynny detergent alkaliczny do usuwania napigmentowanych zabrudzeń w jednym etapie:

Skuteczność: MCL B jest idealny do usuwania zabrudzeń napigmentowanych i mineralnych, takich jak te tworzone przez podkłady, filtry przeciwsłoneczne, maseczki do twarzy i inne.

Nie wymaga stosowania ​​​​​​​​​​​​​​dodatków: MCL B został zaprojektowany do stosowania jako pojedynczy detergent, jest przyjazny dla pracownika i pozwala uniknąć konieczności stosowania innej pompy dozującej.

Jak Ecolab podnosi wartość:

Site Surveys Icon

Oceny obiektu

Ecolab oferuje inspekcje na miejscu przeprowadzane przez przeszkolony zespół techniczny w celu dokonania przeglądu nowego lub istniejącego procesu produkcji i mycia.

WARTOŚĆ+

 • Zalecenia techniczne są dopasowane do najważniejszych celów i kluczowych wskaźników wydajności (bezpieczeństwo, oszczędność wody, wydajność itp.).
 • Formalny raport podsumowujący potencjalne oszczędności
 • Strategia wdrażania, która minimalizuje zakłócenia produkcji
Lab Studies Icon

Badania laboratoryjne

Ecolab dysponuje zespołem laboratoryjnym, który może analizować zanieczyszczenia, identyfikować pozostałości i badać próbki.

WARTOŚĆ+

 • Szybsze i skuteczniejsze zalecenia dotyczące mycia
 • Zapewnienie skuteczności roztworu chemicznego w stosunku do unikalnych, konkretnych zanieczyszczeń
 • Ułatwione określenie optymalnych parametrów rozcieńczania i stosowania
Disinfection Icon

Dezynfekcja za pomocą chemii a dezynfekcja z użyciem wody

Ecolab może pomóc we wdrożeniu zatwierdzonej strategii mycia systemami CIP z pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych zarejestrowanych jako alternatywy dla wody i ciepła.

WARTOŚĆ+

 • Oszczędność wody, co może pomóc w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju
 • Zmniejszenie zapotrzebowania na energię i czas dzięki wyeliminowaniu konieczności podgrzewania wody do wymaganej temperatury
Validation Icon

Pomoc w walidacji

Firma Ecolab może pomóc w złożonym procesie walidacji i kontroli zmian, dostarczając wytyczne i dokumentację.

WARTOŚĆ+

 • Wytyczne obejmują:
  - Projektowanie i opracowywanie procesów mycia
  - Walidacja procesu mycia
  - Ciągła weryfikacja procesu mycia
 • Pomoc w zapewnieniu zgodności procesu z oczekiwaniami regulacyjnymi i kryteriami akceptacji
Dedicated Team Icon

Dedykowany zespół regulacyjny

Ecolab wykorzystuje swoją wiedzę branżową, aby dostarczać informacje i wskazówki dotyczące oczekiwań prawnych, trendów i dostępnych narzędzi, które pomagają zapewnić zgodność z przepisami w zakresie bezpieczeństwa oraz jakości produktów.

WARTOŚĆ+

 • Pomóc w zapewnieniu zgodności z cGMP, aby zapewnić, że mycie i dezynfekcja spełniają wymagania dotyczące bezpieczeństwa oraz jakości produktu
 • Pomoc we wdrażaniu metod weryfikacji, które spełniają wymogi regulacyjne
Customer Training icon

Szkolenie dla klientów

Zespół Ecolab składa się z ekspertów, którzy pomogą wdrożyć, zarządzać oraz utrzymywać wymagania i protokoły dotyczące jakości oraz zgodności.

WARTOŚĆ+

 • Cenne przykłady najlepszych praktyk i strategii wdrażania od przeszkolonych ekspertów terenowych i technicznych
 • Skrócenie czasu rozwiązywania problemów dzięki pomocy technicznej na miejscu i szkoleniu w zakresie procesów, co pozwala na szybkie rozwiązywanie trudności
Ecolab expert with a client in a manufacturing plant

Umów się na bezpłatną konsultację

Chcesz zobaczyć, jak możesz odnieść podobny sukces w swoim zakładzie? Umów się na bezpłatną konsultację, aby dowiedzieć się, jak Ecolab Life Sciences może pomóc w ograniczeniu przestojów i zwiększeniu wydajności produkcji poprzez optymalizację operacji mycia i dezynfekcji.

Powiązane historie sukcesu

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono powiązanych historii sukcesu.