Linen for long-term care facility

Walka z COVID-19:

Ecolab pomaga placówkom opieki długoterminowej i szpitalom utrzymać pościel [nie tylko ręce] w czystości!

nurse putting linen on hospital bed

Zespół Textile Care we Francji pomaga klientom zajmującym się usługami pralniczymi w tym trudnym czasie

Jako że kryzys związany z ​​​​​​​koronawirusem wciąż negatywnie odbija się na globalnej gospodarce, a wiele miejsc na świecie objętych jest kwarantanną, dostępne są liczne informacje dotyczące zapobiegania tej chorobie. Oczywiste jest, że właściwa higiena rąk jest kluczowym i jednym z najlepszych elementów obrony. Jednak utrzymanie twardych i miękkich powierzchni w czystości również może odgrywać ważną rolę w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Badania naukowe, takie jak to opublikowane w Journal of Hospital Infection, dowodzą, że wirus może przetrwać na powierzchniach nieożywionych do 9 dni. Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom opublikowało wytyczne dotyczące sprzątania domu oraz robienia prania, ale co z działalnością profesjonalnych pralni funkcjonujących na szeroką skalę? Szpitale, placówki opieki zdrowotnej oraz pralnie komercyjne muszą zagwarantować skuteczne pranie i dezynfekcję zanieczyszczonych ręczników i bielizny pościelowej. Usługi pralnicze odgrywają istotną rolę w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa.

Firma Ecolab jest dostawcą rozwiązań z zakresu higieny i zapobiegania zakażeniom dla szpitali i branż prowadzących obecnie działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. Nasz zespół ściśle współpracuje z klientami z branży pralniczej, takimi jak SDEZ, obsługując placówki opieki długoterminowej we Francji i wdrażając programy prania i dezynfekcji.

Nurse attending a patient in long-term-care

Z powodu pandemii zagrażającej zdrowiu mieszkańców i pacjentów, ośrodki opieki długoterminowej muszą podejmować stanowcze działania w celu zapobiegania zakażeniom, a wszelkie praktyki związane z higieną muszą być jeszcze surowsze. Istnieje wysokie zapotrzebowanie na nowe programy z zakresu prania i mycia o udowodnionej skuteczności przeciwko wirusowi. Zespół Ecolab Textile Care współpracuje z klientami z branży pralniczej w celu wdrażania programów, które zostały przetestowane i zatwierdzone zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych (BPR) oraz zarejestrowane przez specjalistyczne instytucje, takie jak Instytut Roberta Kocha lub Niemieckie Towarzystwo Higieny i Mikrobiologii (VAH).

Według Olfy Garsaa, Territory Managera, trzy ściśle powiązane parametry określają skuteczność programu wirusobójczego dla pralnictwa: ilość produktu, temperatura oraz czas prania. „W zarejestrowanej procedurze można użyć jedynie detergentu oraz zarejestrowanego, sprawdzonego środka dezynfekcyjnego z zachowaniem odpowiedniej dawki, temperatury oraz czasu kontaktu” – wyjaśnia Olfa.

Trzy ściśle powiązane parametry definiują skuteczność wirusobójczego programu pralnictwa: ilość detergentu, temperatura oraz czas prania.

enVision monitoring and reporting screens

Olfa regularnie odwiedza 13 klientów, w tym trzy placówki, które niedawno poprosiły o pilną pomoc Ecolab we wdrożeniu programów wirusobójczych do dezynfekcji zanieczyszczonej bielizny pościelowej.

W zaledwie trzy dni zespół we Francji był w stanie odpowiedzieć i pomóc 15 placówkom, nadzorując poprawne wdrożenie wirusobójczych procesów prania. Był to doskonały przykład współdziałania pracowników podczas kryzysu, by pomóc klientowi. „Gdy musiałam zostać w domu z synem, pomógł mi kolega, Jean-Marc, odwiedzając dwie placówki klienta” – mówi Olfa. „Następnie udało mi się telefonicznie przeprowadzić trzecią interwencję dla innego klienta”.

Pracownicy czasami znajdują się na pierwszej linii, jak w przypadku Olfy, gdy interweniowała w innej placówce: w paryskim szpitalu w trzydziestym okręgu, z potwierdzonymi przypadkami COVID-19. Dodatkowym wyzwaniem, poza wdrożeniem certyfikowanego, wirusobójczego programu pralniczego o potwierdzonej skuteczności podczas prania zanieczyszczonej bielizny pościelowej, jest także spełnienie wymogów zgodności z surowymi przepisami dotyczącymi temperatury wody odpływowej.

Właśnie w takich sytuacjach możemy docenić prawdziwą wartość systemów zdalnego monitorowania, takich jak enVision, które z bezpiecznej odległości monitorują i umożliwiają zmianę dozowania. Olfa wyjaśnia, w jaki sposób była w stanie wykorzystać program do zmiany dozowania u jednego z klientów.

Bez względu na to, czy sprawa wymaga osobistego stawienia się w placówce, specjalistycznej porady przez telefon, programu zdalnego monitorowania, czy połączenia wszystkich trzech elementów, zespół Ecolab Textile Care we Francji odpowiada na każdy telefon i działa bez zbędnej zwłoki. Klienci z branży pralniczej dostosowują swoje usługi do nowych norm, a Ecolab każdego dnia pomaga im w prowadzeniu działalności, która jest niezbędna w celu zwalczenia wirusa.

Więcej o enVision


Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również:

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono wydarzeń

Zobacz wszystkie historie