Nestle hero

Rozwiązania cyrkulacyjne pomagają Nestlé obniżyć zużycie wody i energii

waterdropicon

Informacje o firmie

Jako największa na świecie firma z branży spożywczej, Nestlé jest zaangażowana w ochronę zasobów dla przyszłych pokoleń poprzez:

  • Redukcję zużycia wody we wszystkich obszarach swojej działalności
  • Wykorzystanie zasobów zarządzanych w sposób zrównoważony i odnawialnych
  • Osiągnięcie celu „zero odpadów”

Zakład produkcji mleka Nestlé w południowo-wschodniej Brazylii wezwał swoich dostawców do opracowania projektów modernizacji, które zapewniłyby oszczędność energii i ograniczyłyby zużycie wody oraz emisji CO2. Zakład poszukiwał w szczególności opłacalnego ekonomicznie sposobu ponownego wykorzystania strumienia wody organicznej kondensatu (COW) wytwarzanego w procesie produkcji mleka w proszku. Firma Nalco Water przedstawiła plan, który po zatwierdzeniu i wdrożeniu w ciągu sześciu miesięcy przyniósł oszczędności w zakresie zrównoważonego rozwoju.

ecolabservicetruckicon

Innowacyjność

Firma Nalco Water przeprowadziła badania i przygotowała mapę wodną w celu identyfikacji potencjalnych zastosowań do odzyskiwania wody COW. Następnie opracowano plan pracy, który zawierał zalecenie, aby woda COW została wykorzystana w celu uzupełniania chłodni kominowej.

Rozwiązanie to wymagało nowatorskiego podejścia: stworzenia i montażu niestandardowych systemów obróbki wstępnej i odzysku ciepła wraz ztechnologią monitorowania i sterowania 3D TRASAR™. Miało to znaczący wpływ na proces — przyniosło obniżenie kosztów, jak również zmniejszenie zużycia wody i energii, wspierając tym samym ambitne cele zrównoważonego rozwoju firmy Nestlé.

Technologia
System 3D TRASAR do wody chłodniczej

Obejrzyj nasz film, aby zobaczyć, w jaki sposób technologia 3D TRASAR do wody chłodniczej może pomóc w prowadzeniu działalności.


Nestle eROI

Nasz wpływ

Interaktywny licznik eROI

Licznik wpływu na klienta eROI pozwoli zapoznać się z całkowitym zrównoważonym oddziaływaniem, jaki firma Ecolab zapewnia swoim klientom. Interaktywny licznik eROI monitoruje odnoszone przez klientów korzyści, płynące z dostarczania wody, energii, ścieków i powietrza poprzez innowacyjne technologie Ecolab.Powiązane historie sukcesu

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również:

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono powiązanych historii