Ulepszanie zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa dla GSK

INFORMACJE O FIRMIE

GlaxoSmithKline (GSK) to globalna firma zajmująca się ochroną zdrowia, która odkrywa, rozwija i produkuje farmaceutyki, szczepionki oraz produkty ochrony zdrowia. Zapewnienie bezpieczeństwa produktów i procesów — podobnie jak maksymalizacja długoterminowego wpływu firmy na poprawę zdrowia na całym świecie — to sprawa najwyższej wagi. Obejmuje to zobowiązanie do zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne o 25% do 2030 r., ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenie wpływu na stan zasobów wodnych i przekierowania odpadów do użytecznego wykorzystania.

INNOWACYJNOŚĆ

Zakłady GSK muszą utrzymywać określone temperatury, aby bezpiecznie wytwarzać i przechowywać produkty. Oznacza to, że kotły, wieże chłodnicze, chłodziarki i inne systemy związane z utrzymaniem określonej temperatury muszą działać konsekwentnie, co często wymaga zużycia dużej ilości wody.


GSK działa bezpiecznie i w sposób zrównoważony dzięki partnerstwu z Nalco Water, firmą z grupy Ecolab, które rozpoczęło się w 2005 r. Obecnie GSK posiada ponad 130 instalacji 3D TRASAR™ na całym świecie, które cały czas monitorują zużycie wody w systemach. Technologia ta przyniosła znaczne oszczędności wody i energii, zmniejszając potrzebę konserwacji oraz ponownie wykorzystując wodę i optymalizując zużycie energii. GSK przyznała tej technologii nagrodę Sustainability Supplier Award, opisując ją jako rozwiązanie, które „wyeliminowało problem śladu węglowego i wprowadziło śmiałe zmiany strategiczne w celu zmniejszenia oddziaływania teraz i w przyszłości”.


Łącząc wiedzę specjalistyczną oddziałów Nalco Water i Life Sciences, firma Ecolab poprawiła efektywność mycia i dezynfekcji dzięki rozwiązaniom Clean-in-Place oraz Open-Plant Cleaning i pomogła zminimalizować ryzyko związane z patogenami przenoszonymi przez wodę dzięki Programowi zapobiegania Legionelli.

ODDZIAŁYWANIE

Partnerstwo GSK z Ecolab przyczyniło się do osiągnięcia celów w zakresie ograniczenia zużycia wody i energii oraz emisji gazów cieplarnianych. GSK zmniejszył również ilość odpadów stałych dzięki programowi PORTA-FEED™ firmy Ecolab, zastępując plastikowe pojemniki jednorazowego użytku stalowymi pojemnikami zbiorczymi wielokrotnego użytku. Zmniejszyło to utylizację chemiczną pojemników o co najmniej 80% i zwiększyło poziom bezpieczeństwa, eliminując potrzebę korzystania ze środków chemicznych przez pracowników GSK.

GSK case study eROI savings

Wyróżnione rozwiązania

•  Technologia gospodarowania wodą 3D TRASAR™

•  Zapobieganie Legionelli

•  Środki chemiczne do mycia CIP

•  Open-Plant Cleaning

•  Usługi kontroli zanieczyszczenia

•  System dostarczania i przechowywania substancji chemicznych PORTA-FEED™