Ecolab Bioquell Qube bio-decontamination equipment

Produkcja i tworzenie recepturowych biofarmaceutyków

Jeśli zanieczyszczenia powierzchniowe dostaną się na linię produkcyjną farmaceutyków, zagrożone jest bezpieczeństwo pacjentów oraz jakość produktów. Może być nawet konieczne zatrzymanie produkcji do czasu przeprowadzenia czasochłonnego dochodzenia. Aby pomóc w ochronie pacjentów, produkcji oraz reputacji marki, potrzeba niezawodnej strategii biodekontaminacji.

Systemy biodekontaminacji Bioquell pomagają zmniejszyć ilość biologicznych zanieczyszczeń powierzchniowych w przejściach, śluzach powietrznych oraz na liniach napełniania. Nasz zautomatyzowany, zwalidowany sprzęt gwarantuje pewność zredukowania zanieczyszczeń biologicznych w zakładzie.


Zastosowania biodekontaminacji

Bioquell Image

Biozanieczyszczenia unoszące się w powietrzu lub na powierzchni w laboratorium badającym jałowość mogą zanieczyścić próbkę, co może prowadzić do wyników fałszywie pozytywnych lub nawet konieczności wstrzymania produkcji. Bioquell oferuje szereg opcji pomagających utrzymać wiarygodność i bezpieczeństwo badań jałowości oraz zmniejszyć ryzyko uzyskania wyników fałszywie dodatnich.

Ecolab Bioquell L-4 equipment

Zdarzenie związane ze skażeniem biologicznym może spowodować kosztowne opóźnienia w działalności firmy. Sprzęt do biodekontaminacji Bioquell spójnie współpracuje z systemami barierowymi ograniczonego dostępu (Restricted Access Barrier Systems, RABS), liniami produkcyjnymi i liniami napełniającymi. Sprzęt Bioquell może być również wykorzystywany w pomieszczeniach o skomplikowanych powierzchniach, takich jak zbiorniki fermentacyjne, których ręczna dezynfekcja może stanowić wyzwanie.

Bioquell Image

Metody polegające na rozpylaniu środka dezynfekcyjnego i ścieraniu jego pozostałości mają swoje zastosowania, ale są podatne na błędy ludzkie. Czy każda powierzchnia przejścia lub śluzy została odkażona? Rozwiązania Bioquell pomagają zmniejszyć te wątpliwości poprzez bioodkażanie wszystkich narażonych powierzchni.

Bioquell Image

Nasze niepozostawiające osadów generatory pary nadtlenku wodoru działają w szerokim zakresie temperatur i wilgotności oraz mogą być wykorzystywane w inkubatorach, liofilizatorach, autoklawach, systemach izolacyjnych i systemach barierowych ograniczonego dostępu (RABS).

Programy, produkty, sprzęt i serwis

Poznaj naszą ofertę w zakresie produkcji oraz tworzenia recepturowych biofarmaceutyków

Bioquell BQ-50

O gazowym nadtlenku wodoru

Podczas cyklu biodekontaminacji urządzenie Bioquell wypełnia zamknięty obszar gazowym 35% nadtlenkiem wodoru. Już w jednym cyklu zapewnia to sporobójczość 6-log na odsłoniętych powierzchniach. W przeciwieństwie do chemicznych środków sterylizujących, które mogą pozostawiać toksyczne pozostałości, gazowy nadtlenek wodoru rozkłada się na wodę i tlen po zakończeniu cyklu biodekontaminacji i aeracji.

Doctor working on a sensitive equipment in a cleanroom

Możliwość stosowania nawet w obecności wrażliwej elektroniki i sprzętów

Gazowy nadtlenek wodoru działa skutecznie na mikrobiologiczne zanieczyszczenia powierzchni, ale jest delikatny dla elektroniki i sprzętu. W przeciwieństwie do metod polegających na pokryciu powierzchni środkiem dezynfekującym i wytarciu pozostałości, nie potrzeba dodatkowych czynności związanych z usuwaniem pozostałości preparatu. Bioquell jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności biodekontaminacji pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt trudny do wyczyszczenia. Przed użyciem Bioquell w obecności sprzętu elektronicznego należy potwierdzić jego kompatybilność u producenta.

Prośba o wycenę

Chcesz poprawić strategię dekontaminacji swoich linii napełniania, przejść i śluz powietrznych? Bioquell może pomóc. Skorzystaj z tego formularza, aby poprosić o wycenę, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Kontakt z Ecolab Life Sciences

Ecolab Life Sciences to zaufany partner w zakresie jakości, bezpieczeństwa i wydajności w produkcji biofarmaceutyków. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Państwu w osiągnięci uwyznaczonych celów i zapewnić możliwość utrzymania się w czołówce branży.

* oznacza pole wymagane

Zaznaczenie „Tak” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od Ecolab wiadomości e-mail z ofertami promocyjnymi, aktualnościami i innymi informacjami. Jeśli chcą Państwo pozostać klientami, ale nie otrzymywać wiadomości marketingowych, wystarczy przesłać swoje informacje bez zaznaczania tego pola.

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.