Badania biomedyczne i dekontaminacja laboratoryjna

Badania biomedyczne i biodekontaminacja laboratoryjna

Rozumiemy, że bezpieczeństwo biologiczne jest podstawą procesów badawczych. Dlatego Bioquell firmy Ecolab oferuje elastyczne laboratoryjne rozwiązania do biodekontaminacji dla biomedycznych obiektów badawczych, zarówno dużych, jak i małych. Od blatu laboratoryjnego po całą przestrzeń roboczą – nasze mobilne i wbudowane systemy pomagają zmniejszyć obciążenie biologiczne na każdym etapie pracy.


Zastosowania biodekontaminacji w laboratoriach

Ecolab Bioquell chambers and passthrough

Nasze niepozostawiające osadów generatory pary nadtlenku wodoru działają w szerokim zakresie temperatur i wilgotności oraz mogą być wykorzystywane w myjniach klatkowych i typu rack, inkubatorach, liofilizatorach, autoklawach, systemach izolacyjnych i szafach bezpieczeństwa biologicznego.

Bioquell cleanroom.

Niezależnie od tego, czy trzeba zresetować ustawienia obszaru roboczego między projektami, czy zarządzać wyciekiem wirusów lub bakterii, mogą Państwo zaufać Bioquell, która zapewnia redukcję sporobójczą o 6 log w Państwa zakładzie. Nasze rozwiązania do biodekontaminacji chronią zasoby i badania oraz pomagają laboratorium działać bardziej wydajnie.

Bioquell's SeQure chamber

Metody polegające na rozpylaniu środka dezynfekcyjnego i ścieraniu jego pozostałości mają swoje zastosowania, ale są podatne na błędy ludzkie. Czy każdy cal komory lub przejścia był odkażony biologicznie? Rozwiązania Bioquell pomagają zmniejszyć te wątpliwości poprzez bioodkażanie narażonych powierzchni.

Programy, produkty, sprzęt i serwis

Poznaj naszą ofetę w zakresie badań biomedycznych i biodekontaminacji laboratoryjnej

Bioquell BQ-50

O gazowym nadtlenku wodoru

Podczas cyklu biodekontaminacji urządzenie Bioquell wypełnia zamknięty obszar gazowym 35% nadtlenkiem wodoru. Już w jednym cyklu zapewnia to sporobójczość 6-log na odsłoniętych powierzchniach. W przeciwieństwie do chemicznych środków sterylizujących, które mogą pozostawiać toksyczne pozostałości, gazowy nadtlenek wodoru rozkłada się na wodę i tlen po zakończeniu cyklu biodekontaminacji i aeracji.

Doctor working on a sensitive equipment in a cleanroom

Możliwość stosowania nawet w obecności wrażliwej elektroniki i sprzętów

Gazowy nadtlenek wodoru działa skutecznie na mikrobiologiczne zanieczyszczenia powierzchni, ale jest delikatny dla elektroniki i sprzętu. W przeciwieństwie do metod polegających na pokryciu powierzchni środkiem dezynfekującym i wytarciu pozostałości, nie potrzeba dodatkowych czynności związanych z usuwaniem pozostałości preparatu. Bioquell jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności biodekontaminacji pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt trudny do wyczyszczenia. Przed użyciem Bioquell w obecności sprzętu elektronicznego należy potwierdzić jego kompatybilność u producenta.

Prośba o wycenę

Chcesz poprawić strategię dekontaminacji w laboratorium? Bioquell może pomóc. Skorzystaj z tego formularza, aby poprosić o wycenę, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Kontakt z Ecolab Life Sciences

Ecolab Life Sciences to zaufany partner w zakresie jakości, bezpieczeństwa i wydajności w produkcji biofarmaceutyków. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Państwu w osiągnięci uwyznaczonych celów i zapewnić możliwość utrzymania się w czołówce branży.

* oznacza pole wymagane

Zaznaczenie „Tak” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od Ecolab wiadomości e-mail z ofertami promocyjnymi, aktualnościami i innymi informacjami. Jeśli chcą Państwo pozostać klientami, ale nie otrzymywać wiadomości marketingowych, wystarczy przesłać swoje informacje bez zaznaczania tego pola.

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.