Zapotrzebowanie na energię w całej Europie jest bardzo duże, a kierownicy produkcji w zakładach wytwarzających produkty higieny osobistej stają w obliczu rosnącej presji, aby znaleźć sposób na utrzymanie obecnego poziomu produkcji, przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na energię.

Gdy doświadczeni kierownicy produkcji szukają inteligentnych sposobów na zmniejszenie zużycia energii, istnieje jedna często pomijana kwestia, która daje ogromne możliwości: to zmiana sposobu czyszczenia i dezynfekcji sprzętu procesowego.

 Przemyśl to. Zmiana z dezynfekcji termicznej na chemiczną może wyeliminować energię cieplną potrzebną do dezynfekcji. Jak to zrobić?


Po pierwsze, wybierz środek dezynfekcyjny, który jest skuteczny w temperaturze otoczenia. Eliminuje to potrzebę podgrzania wody do temperatury potrzebnej do dezynfekcji lub wytworzenia pary.

Ecolab P3 Oxonia Active

Ecolab P-3 Oxonia Active jest środkiem przeciwdrobnoustrojowym na bazie kwasu peroksooctowego o szerokim działaniu przeciwbakteryjnym

  • Rozwiązanie do dezynfekcji skuteczne w temperaturze pokojowej
  • Zarejestrowany środek dezynfekcyjny
  • Udowodniona skuteczność w niskim stężeniu wobec bakterii, drożdży i grzybów
  • Na bazie kwasu peroksooctowego
  • Doskonałą kompatybilność materiałową
  • Niepieniąca formuła, odpowiednia do stosowania w systemach CIP
  • Doskonała zmywalność

 

Inne sposoby na zmniejszenie zużycia energii:

Totes icon

Wybierz detergenty o specjalnym przeznaczeniu

Wybieraniu detergentów opracowanych dla przemysłu kosmetycznego. Pomaga to zoptymalizować cykle mycia oraz zapobiega ponownemu czyszczeniu uporczywych zabrudzeń, które nie rozpuszczają się przy użyciu uniwersalnych środków czyszczących.

Icon displaying temperature in Celsius

Myj w poprawnych temperaturach

Czyszczeniu w odpowiedniej temperaturze. Każdy stopień ma znaczenie! Nowe formuły detergentów zmywają produkty kosmetyczne (nawet te o wysokim stężeniu pigmentów) w niższym zakresie temperatur, co wymaga mniej energii do ogrzania do temperatury aktywnej.

Ecolab posiada wiedzę, która pomoże Ci to osiągnąć!

Nasi eksperci techniczni oraz zespół badawczo-rozwojowy będą z Państwem współpracować, aby zapewnić najlepsze rozwiązania w zakresie mycia, które będą zoptymalizowane pod kątem określonych zabrudzeń, receptur i sprzętu produkcyjnego.

Ecolab Life Science Expert with manufacturing plant personnel

Nasi eksperci techniczni współpracują z Tobą, aby znaleźć najbardziej efektywny i opłacalny sposób czyszczenia i dezynfekcji urządzeń procesowych oraz:

  • Zmniejszenie zużycia wody i energii
  • Zwiększenie wydajności produkcji poprzez minimalizację przestojów
  • poprawić bezpieczeństwo pracowników,

Kontakt z Ecolab Life Sciences

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami i usługami.

* oznacza pole wymagane

Zaznaczenie „Tak” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie od Ecolab wiadomości e-mail z ofertami promocyjnymi, aktualnościami i innymi informacjami. Jeśli chcą Państwo pozostać klientami, ale nie otrzymywać wiadomości marketingowych, wystarczy przesłać swoje informacje bez zaznaczania tego pola.

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.