Sekusept_aktiv_6kg

Sekusept™ Aktiv

Kompleksowe rozwiązanie do aktywnego mycia i skutecznej dezynfekcji narzędzi medycznych i endoskopów o szerokim spektrum działania. Doskonała kompatybilność materiałowa.

Charakterystyka produktu

Szerokie spektrum działania. Najlepsze z możliwych zabezpieczenie użytkownika.

  • Roztwór preparatu należy zmienić w ciągu jednego dnia roboczego
  • Czyści i usuwa zaschnięte pozostałości
Główne cechy Korzyści
Przetestowane zgodnie z obowiązującymi normami Bezpieczeństwo dla użytkowników i pacjentów
Krótki czas działania dzięki wysoce aktywnej recepturze Krótszy cykl obiegu narzędzi
Niskie stężenie użytkowe Działanie wirusobójcze i sporobójcze przy 2% z minimalnym czasem kontaktu wynoszącym 15 min.
Aktywne składniki skutecznie usuwają silne zabrudzenia Brak osadów z białka, dzięki zastosowaniu neutralnego kwasu nadoctowego
Doskonała kompatybilność materiałowa Uniwersalne zastosowanie do instrumentów medycznych, szczególnie do endoskopów giętkich
Bez efektu pienienia Przeznaczony również do myjek ultradźwiękowych

OBSZAR ZASTOSOWAŃ

mycia i dezynfekcji termostabilnych i termolabilnych narzędzi medycznych łącznie z giętkimi endoskopami. Szczególnie przydatny do przygotowywania endoskopów w myjniach półautomatycznych (z cyrkulacją preparatu dezynfekcyjnego). Do manualnego mycia wstępnego endoskopów przed obróbką w myjni-dezynfektorze.

Przygotowanie roztworu

Do przygotowania roztworu należy wykorzystać załączoną miarkę. Odpowiednią ilość Sekusept aktiv wsypać do wody i w ciągu pierwszych 15 minut roztwór parokrotnie zamieszać

Sposób postępowania

Włożyć narzędzia, osprzęt anestezjologiczny do roztworu przestrzegając całkowitego zanurzenia i wypełnienia roztworem. Myć narzędzia medyczne zgodnie z instrukcją producenta sprzętu, jeżeli mycie tego wymaga usunąć pozostałe zanieczyszczenia mechanicznie (np. szczotkowanie, przecieranie) aż do chwili, gdy będą czyste wizualnie.

Po określonym czasie działania wyjąć narzędzia z roztworu i wypłukać wodą o jakości co najmniej wody pitnej (lepiej sterylną wodą destylowaną lub wodą zdemineralizowaną). Po umyciu i wypłukaniu wysuszyć zewnętrzne powierzchnie i wewnętrzne kanały (np. endoskopowe).

Do dezynfekcji końcowej wymagane jest użycie jednej myjki do mycia i jednej do dezynfekcji.

Roztwór należy przygotowywać codziennie. W przypadku zauważenia widocznych zanieczyszczeń należy bezzwłocznie przygotować nowy roztwór.

Produkt wpisany na listę VAH


pikto_instrumente_manuellŚrodek dezynfekcyjny do instrumentów medycznych
0297


INNE PRODUKTY DO MYCIA I DEZYNFEKCJI NARZĘDZI

Poniżej przedstawiamy listę powiązanych ofert:

No Events found

DO POBRANIA

Szczegółowe informacje na temat produktu, w tym wielkości opakowań i kody produktów, są dostępne w broszurze produktowej poniżej.

Healthcarereceptionarea550x310
ZOSTAŃ NASZYM KLIENTEM

Współpracując z klientami, Ecolab Healthcare zapewnia im poprawę wydajności, lepsze efekty końcowe oraz minimalizację ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.