Sekusept_plus_Produktpalette

Sekusept™ PLUS

Do dezynfekcji i mycia narzędzi medycznych wykonanych z metalu, plastiku, szkła. Bezaldehydowy ze środkiem aktywnym Glucoprotamin®. Działa skutecznie przeciw bakteriom (w tym TB) i drożdżom. Ograniczone działanie wirusobójcze zgodnie z zaleceniami RKI z 01/2004 (DVV 2008). Wpisany na listę RKI (A).

  1. Strona główna
  2. Nasze rozwiązania
  3. Nasza oferta
  4. Pre-Cleaner Disinfectants for Surgical Instruments
  5. Sekusept™ PLUS

Kontakt

Zadzwoń do nas

Zespół handlowy

Wojciech Sobczyk, Country Manager Healthcare Polska: +48 501 38 26 21

Krzysztof Bas, District Manager Polska Zachodnia: tel. 501 332 885

Mariusz Szymański, District Manager Polska Wschodnia: tel. 502 442 757

Artur Idec, District Manager Polska Południowa: tel. 501 33 94 58

Marketing

Anna Ceglarz, Kierownik ds. marketingu w Polsce: tel. 501 52 66 27

Anna Rozumek, Pracownik ds. marketingu: tel. 12 2616 163

Kinga Dętkoś, Pracownik ds. marketingu: tel. 12 26 16 199

Proszę uzupełnić dane
Gdzie się znajdujesz?
Jak możemy się z Państwem skontaktować?
W czym możemy pomóc?

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

 

Charakterystyka produktu

Do dezynfekcji instrumentów medycznych.

  • Myje i dezynfekuje instrumenty medyczne bez aldehydu
  • Produkt wpisany na listę VAH i RKI
  • Zawiera innowacyjny czynny środek Glucoprotamin
Właściwości Korzyści
Wpisany na listę VAH i RKI, skuteczny przeciwko bakteriom (w tym TB) i drożdżom, ograniczone działanie wirusobójcze. Chroni użytkownika przed ryzykiem zakażenia poprzez zanieczyszczone instrumenty
Zawiera glukoprotaminę Łączy pozytywne właściwości sprawdzonych środków czynnych, takie jak skuteczność, biodegradowalność i łatwość obsługi
Skuteczne składniki preparatu Dobra kompatybilność materiałowa nawet z wrażliwymi materiałami, takimi jak elastyczne endoskopy Zatwierdzone przez firmę Olympus. Bardzo dobre efekty mycia, nawet przy silnym zabrudzeniu instrumentów
Niska lotność, niska pienność Nadaje się do kąpieli ultradźwiękowych, przyjemny zapach

Obszar zastosowań

Do mycia i dezynfekcji niekrytycznych urządzeń medycznych wykonanych z metalu, szkła itp. oraz do dezynfekcji pół-krytycznych i krytycznych urządzeń medycznych przed ponownym przygotowaniem mechanicznym. Do czysto ręcznego przygotowania i dezynfekcji terminalu zalecamy użycie środków Sekusept™ aktiv, Sekusept™ forte oraz Sekusept™ forte S.

Użycie

Przygotować roztwór, rozcieńczając z wodą o jakości co najmniej wody pitnej. Umieścić instrumenty w roztworze natychmiast po użyciu, upewniając się, że wszystkie powierzchnie są całkowicie zwilżone. Oczyścić instrumenty zgodnie z instrukcjami producenta, łącznie z mechanizmami (np. poprzez szczotkowanie, wycieranie). Po upływie określonego czasu kontaktu wyjąć przedmioty z cieczy i spłukać wodą o jakości co najmniej wody pitnej. Zgodnie z zaleceniami RKI codzienne należy przygotowywać nowy roztwór.

Nie można wykluczyć zmian materiałowych szkła poliwęglanowego, szkła polisiarczkowego i akrylowego, ale można ich w znacznym stopniu uniknąć poprzez wystarczające płukanie po każdym użyciu. Nie nadaje się do instrumentów z silikonu. Jeżeli endoskopy elastyczne są poddawane obróbce chemiczno-termicznej, należy przeprowadzić dokładne płukanie endoskopu po dezynfekcji, aby uniknąć wzajemnych interakcji z produktami w maszynie. Do czysto ręcznego przygotowania i dezynfekcji terminalu zalecamy użycie środków Sekusept aktiv, Sekusept forte oraz Sekusept forte S.

Żywotność rozładowanego roztworu roboczego (w przykrytym basenie na instrumenty): 14 dni

Załadowany rozwór roboczy musi być wykonywany codziennie w każdym dniu roboczym zgodnie z zaleceniem RKI.

Aktywne składniki zawarte w 100 g:

25 g glukoprotaminy
Niewielkie różnice w kolorze koncentratu nie oznaczają utraty jakości.

Użycie (po rozpoczęciu) Okres trwałości
 
W pojemniku
 
do nadrukowanego terminu ważności
 
Jako przygotowany roztwór aplikacyjny2
 
do 14 dni

1
W celu prawidłowego przechowywania środków do utrzymania higieny środowiskowej i środków dezynfekujących zaleca się przestrzeganie następujących zasad: Oryginalne pojemniki (kanistry, wiadra lub butelki) zawierające środek dezynfekujący (lub proszek) należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w suchym i czystym środowisku. Krótki okres przechowywania poniżej lub powyżej wskazanej temperatury przechowywania (np. podczas transportu) nie zmniejszy skuteczności.
Mocno uszczelnij opakowanie po każdym użyciu. Należy również uważać, aby koncentrat pozostający w pojemniku nie został zanieczyszczony podczas przygotowywania roztworu do użycia.

2
Przyjmując, że przygotowane roztwory nie znajdują się pod wpływem materiału organicznego i są przechowywane w czystym, zamkniętym opakowaniu lub przykrytym basenie.
Pojemniki muszą być odpowiednio oznakowane w zakresie przechowywania roztworów dezynfekujących, np. zawartość, stężenie, data, okres ważności i numer partii. Wykorzystane i organicznie zanieczyszczone roztwory należy zmieniać co najmniej raz w ciągu dnia zgodnie z zaleceniem RKI.

Wpisany na listę VAH Wpisany na listę RKI (A/B)pikto_instrumente_manuellDezynfekcja instrumentów do urządzeń medycznych
0297


Inne polecane produkty

Inne interesujące produkty z naszego asortymentu:

Sekusept_aktiv_6kg
Sekusept™ aktiv

Kompletne rozwiązanie do aktywnego czyszczenia i dezynfekcji

DO POBRANIA

Szczegółowe informacje na temat produktu, w tym wielkości opakowań i kody produktów, są dostępne w broszurze produktowej poniżej.

Healthcarereceptionarea550x310
ZOSTAŃ NASZYM KLIENTEM

Współpracując z klientami, Ecolab Healthcare zapewnia im poprawę wydajności, lepsze efekty końcowe oraz minimalizację ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.