Sekusept_plus_Produktpalette

Sekusept™ PLUS

Do dezynfekcji i mycia narzędzi medycznych wykonanych z metalu, plastiku, szkła. Nie zawiera aldehydów. Działa skutecznie przeciw bakteriom (w tym TB) i drożdżom. Działanie wirusobójcze wobec wirusów osłonionych. Wpisany na listę RKI (A).

Charakterystyka produktu

Do dezynfekcji instrumentów medycznych.

  • Myje i dezynfekuje instrumenty medyczne bez użycia aldehydów
  • Produkt wpisany na listę VAH i RKI
  • Zawiera innowacyjny czynny środek Glucoprotamin
Główne cechy Korzyści
Wpisany na listę VAH i RKI, skuteczny przeciwko bakteriom (w tym TB) i drożdżom, skuteczny wobec wszystkich wirusów osłonionych. Chroni użytkownika przed ryzykiem zakażenia poprzez zanieczyszczone instrumenty
Optymalnie dobrane składniki preparatu Dobra kompatybilność materiałowa nawet z delikatnymi materiałami, takimi jak endoskopy giętkie. Zatwierdzone przez firmę Olympus. Bardzo dobre efekty mycia, nawet przy silnym zabrudzeniu instrumentów
Brak efektu pienienia, niska lotność Nadaje się do myjek ultradźwiękowych, posiada przyjemny zapach

Obszar zastosowań

Do mycia i dezynfekcji niekrytycznych urządzeń medycznych wykonanych z metalu, szkła itp. oraz do dezynfekcji pół-krytycznych i krytycznych urządzeń medycznych przed ponownym przygotowaniem mechanicznym. Do manualnego przygotowania i dezynfekcji końcowej zalecamy użycie środka Sekusept™ aktiv.

Użycie

Przygotować roztwór, rozcieńczając z wodą o jakości co najmniej wody pitnej. Umieścić instrumenty w roztworze natychmiast po użyciu, upewniając się, że wszystkie powierzchnie są całkowicie zanurzone. Oczyścić instrumenty zgodnie z instrukcjami producenta, łącznie z mechanizmami (np. poprzez szczotkowanie, wycieranie). Po upływie określonego czasu działania wyjąć przedmioty z roztworu i spłukać wodą o jakości co najmniej wody pitnej. Zgodnie z zaleceniami RKI codzienne należy przygotowywać nowy roztwór.

Nie można wykluczyć zmian materiałowych szkła poliwęglanowego, szkła polisiarczkowego i akrylowego, ale można ich w znacznym stopniu uniknąć poprzez wystarczające płukanie po każdym użyciu. Nie jest przeznaczony do instrumentów z silikonu. Jeżeli giętkie endoskopy są poddawane obróbce chemiczno-termicznej, należy przeprowadzić dokładne płukanie endoskopu po dezynfekcji, aby zapobiec zmianie działania preparatów.

Roztwór użytkowy nieobciążony: okres przydatności do użycia 14 dni

Roztwór użyty, roztwór użytkowy obciążony: zgodnie z wytycznymi BGA należy codziennie przygotowywać świeży roztwór.

Wpisany na listę VAH Wpisany na listę RKI (A/B)pikto_instrumente_manuellDezynfekcja instrumentów do urządzeń medycznych
0297


Inne polecane produkty

Inne interesujące produkty z naszego asortymentu:

Sekusept_aktiv_6kg
Sekusept™ aktiv

Kompletne rozwiązanie do aktywnego czyszczenia i dezynfekcji

DO POBRANIA

Szczegółowe informacje na temat produktu, w tym wielkości opakowań i kody produktów, są dostępne w broszurze produktowej poniżej.

Healthcarereceptionarea550x310
ZOSTAŃ NASZYM KLIENTEM

Współpracując z klientami, Ecolab Healthcare zapewnia im poprawę wydajności, lepsze efekty końcowe oraz minimalizację ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.