McLaren Racing ogłasza Ecolab oficjalnym partnerem zespołu McLaren Formula 1

08 lutego 2024 r.
McLaren Formula 1 Team and Ecolab logos on a greenery and water background around the McLaren headquarters

Centrum Technologiczne McLaren w Surrey w Anglii jest siedzibą zespołu wyścigowego McLaren Formula 1 Racing Team, nowego partera Ecolab.

8 lutego 2024 r.

McLaren Racing ogłosił dziś, że Ecolab będzie oficjalnym partnerem zespołu McLaren Formula 1 w sezonie 2024 i kolejnych latach.

Ecolab, globalny lider oferujący rozwiązania i usługi w dziedzinie wody, higieny oraz zapobiegania zakażeniom będzie wspierać zespół McLaren w jego misji zrównoważonego rozwoju i wysiłków w kierunku zerowych emisji netto.

Wieloletnie partnerstwo z Ecolab będzie wspierać rozwój programu zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF, Sustainable Aviation Fuel), aby przyspieszyć ogólną strategię McLarena polegającą na zmniejszeniu zależności od węgla w logistyce i działaniach Formuły 1. Organizacje będą współpracować w celu włączenia programu SAF do realizacji zobowiązania McLarena dotyczącego zmniejszenia emisji netto o połowę do 2030 r. i osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 r.

Znaki firmy Ecolab pojawią się na strojach kierowców McLaren Formuły 1 Lando Norrisa i Oscara Piastriego w sezonie 2024.

Zak Brown, dyrektor naczelny McLaren Racing powiedział:

„Cieszymy się, że możemy powitać Ecolab w rodzinie McLaren Racing. Jest to partnerstwo zbudowane na naszych wspólnych celach. Wczesne przyjęcie programu zrównoważonego paliwa lotniczego jest wielkim krokiem naprzód w naszych wysiłkach dążących do pozytywnych działań na rzecz klimatu, a ta współpraca umożliwi nam zgłębienie wiarygodnych opcji redukcji emisji z naszej logistyki związanej z wyścigami. Jest to również sygnał dla przemysłu lotniczego, że istnieje potrzeba przyspieszenia planów dotyczących zmniejszenia zależności od węgla oraz zwiększenia podaży paliwa SAF”.

Christophe Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab powiedział:

„Pracownicy 48,000 firmy Ecolab w ponad 170 krajach uwielbiają być częścią wydajnego zespołu, który dostarcza rozwiązania dla klientów. Współpraca z zespołem McLaren pomoże nam docenić naszych pracowników za ich wkład w nasz komercyjny sukces, jednocześnie tworząc nowe sposoby współpracy nad wspólnymi celami w zakresie technologii, innowacji oraz zrównoważonego rozwoju”.


W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Nigel Glennie, starszy wiceprezes do spraw komunikacji globalnej w Ecolab
MediaRelations@ecolab.com / +1 651 250 4724
 
Fran Campbell, kierownik ds. komunikacji w McLaren Racing
fran.campbell@mclaren.com / +44 (0) 7442 692 253
 

O McLaren Racing

McLaren Racing został założony przez kierowcę wyścigowego Bruce'a McLarena w 1963 roku. Zespół wystartował w swoim pierwszym wyścigu Formuły 1 w 1966 r. Od tego czasu McLaren wygrał 20 mistrzostw świata Formuły 1, 183 Grand Prix Formuły 1, trzykrotnie Indianapolis 500 oraz Le Mans 24 Hours za pierwszym podejściem.  
 
McLaren Racing rywalizuje w pięciu seriach wyścigowych. Zespół bierze udział w Mistrzostwach Świata Formuły FIA 1 World Championship z kierowcami McLaren F1 Lando Norrisem i Oscarem Piastri, NTT INDYCAR SERIES z kierowcami Arrow McLaren Pato O'Wardem, Alexandrem Rossim i Davidem Malukasem, ABB FIA Formula E World Championship z kierowcami NEOM McLaren Formula E Team Jakiem Hughesem i Samem Birdem oraz Extreme E Championship jako NEOM McLaren Extreme E Team. Zespół rywalizuje również w mistrzostwach F1 Sim Racing Championship jako McLaren Shadow i zdobył tytuły 2022 Mistrzostw Konstruktorów i Kierowców. 
 
McLaren jest orędownikiem zrównoważonego rozwoju w sporcie oraz sygnatariuszem zobowiązania ONZ Sports for Climate Action Commitment. Zobowiązuje się do osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto do 2040 roku oraz wspierania różnorodnej i integracyjnej kultury w branży sportów motorowych. 

O Ecolab

Zaufany partner milionów klientów, Ecolab (NYSE:ECL) to globalny lider zrównoważonych rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia. Bazując na wieku poświęconym innowacjom, Ecolab osiąga roczne przychody na poziomie 14 miliarda dolarów, zatrudnia ponad 48 000 pracowników oraz działa w ponad 170 krajach na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte na badaniach naukowych, wiedzę opartą na danych oraz światowej klasy usługi w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystych i bezpiecznych środowisk, optymalizacji zużycia wody i energii. Innowacyjne rozwiązania Ecolab poprawiają wydajność operacyjną i wspieraja zrównoważony rozwój dla klientów z branż żywności, ochrony zdrowia, przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, hotelarstwa oraz przemysłu.

Powiązane informacje