IMPACTful Dialogues: Nick Alfano

29 lutego 2024 r.

W tym odcinku serii IMPACTful Dialogues Podcast gospodarz Dexter Davis wita gościa Nicka Alfano, wiceprezesa wykonawczego i prezesa grupy przemysłowej Ecolab.

W tym Miesiącu Historii Afroamerykanów zrobiliśmy krok wstecz, aby zastanowić się nad tym, jak daleko zaszła firma Ecolab dzięki rozwojowi i postępom swoich grup zasobów pracowniczych (ERG) oraz wyzwaniom, które wciąż staramy się pokonać. EcoEssence, która rozrosła się do ponad 1,200 członków na całym świecie, jest doskonałym przykładem pozytywnego wpływu naszych ERG, a także ciągłego zaangażowania Ecolab w różnorodność, równość i integrację (DE&I).

Aby omówić znaczenie ERG, Dexter Davis, wiceprezes ds. zasobów ludzkich, globalnej różnorodności, równości i integracji, spotkał się z nowym sponsorem wykonawczym EcoEssence, Nickiem Alfano, wiceprezesem wykonawczym i prezesem Global Industrial, aby przeprowadzić pierwszy wywiad w ramach IMPACTful Dialogues. Ta seria podcastów Ecolab, prowadzona przez Dextera, przedstawia liderów badających swoje doświadczenia i przywództwo na różnych rynkach i w ramach różnych funkcji, kierując się ramami IMPACTful Dialogues: integracja, uważność, cel, świadomość, współpraca i zaufanie.

Oto kilka najważniejszych fragmentów ich rozmowy.

Dexter: Jak to jest wejść w tę nową rolę sponsora wykonawczego EcoEssence i naprawdę mieć możliwość pracy z liderami przedsiębiorstw i jak się czujesz wchodząc w tę rolę?

Nick: Mocno wierzę w siłę łączności, jaką ERG wnoszą do firmy, a po zapoznaniu się z EcoEssence i jej celami dotyczącymi rozwoju kariery czarnoskórych i Afroamerykanów, wydało mi się to słuszne. Jesienią ubiegłego roku miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu Executive Leadership Council, organizacji zajmującej się promowaniem czarnoskórych menedżerów w biznesie, i naprawdę pomyślałem o EcoEssence i Ecolab jako o ogromnym źródle inspiracji. I dlatego zgodziłem się, gdy poprosiłeś mnie, abym został sponsorem wykonawczym EcoEssence.

Dexter: Nick, miałeś bardzo udaną karierę w Ecolab i prowadziłeś różne projekty, w których musiałeś przełamywać wewnętrzne bariery, aby umożliwić pracę zespołom. W jaki sposób to poświęcenie wpłynęło na Twój zespół i karierę?

Nick: Naprawdę wierzę w misję tej firmy, aby robić właściwe rzeczy dla naszych klientów i świata. Jest to możliwe dzięki naszym zespołom na całym świecie. Przez lata nauczyłem się, że nawet jeśli mamy spójny model biznesowy, jest on realizowany na różne sposoby, w zależności od klientów, których obsługujemy i regionów geograficznych, w których działamy. Wymaga to więc przełamania barier i zapewnienia różnorodności myślenia. Wierzę w różnorodność myślenia. Różnorodność myślenia wynika z różnorodności naszych współpracowników. Odwiedziłem ponad 70 krajów w mojej karierze w firmie i obserwowałem wpływ kultury, choć różnych kultur, na wykonywanie pracy. Oznacza to, że musimy celebrować różne kultury, akceptować różnorodność i upewnić się, że nasza baza współpracowników to odzwierciedla. Moim zadaniem jest zawsze przyglądanie się sytuacji biznesowej, patrzenie na to, jak podchodzimy do rzeczy, upewnianie się, że przełamujemy bariery i wnosimy do układu tę różnorodność myślenia, o której właśnie wspomniałem.

Dexter: ERG odgrywają kluczową rolę w naszym zaangażowaniu w tworzenie zróżnicowanego i innowacyjnego miejsca pracy. W tym kontekście, jaka jest Twoja wizja i plany współpracy z innymi, aby naprawdę zapewnić przyszłość EcoEssence na ścieżce rzeczywistego wpływu na naszych niedostatecznie reprezentowanych ludzi, a także naszych czarnoskórych i afroamerykańskich współpracowników?

Nick: Z miejsca, w którym siedzę, mam okazję wspierać EcoEssence zarówno z punktu widzenia wkładu, jak i marketingu. Rozmawialiśmy o potrzebie wsparcia komunikacji marketingowej i innych rzeczach, takich jak wsparcie IT, które możemy zrobić, aby marka EcoEssence mogła dotrzeć do firmy i abyśmy mogli wpłynąć na znacznie więcej osób. Uważam, że liderzy grupy wykonali wspaniałą pracę prowadząc EcoEssence. Moim zadaniem jest bycie dla nich dodatkiem.

Dexter: Nick, myśląc o tym, dość często odgrywałeś rolę mentora w swojej karierze. Dlaczego ważne jest, aby kadra kierownicza naprawdę odgrywała rolę mentora i sponsora?

Nick: Świetne pytanie. Czerpię z tego dużo energii. Spotykam się z wieloma ludźmi w firmie i rozmawiam z wieloma pracownikami o tym, na jakim etapie kariery się znajdują, dokąd chcą zmierzać, i czerpię ogromną satysfakcję z pomagania następnemu pokoleniu liderów w tej firmie w kierowaniu nią.

Szczerze mówiąc, jest to jedna z najlepszych części mojej pracy i czuję, jak powiedziałem wcześniej, że na tym etapie mojej kariery jest to coś, co chcę robić.

Aby wysłuchać całej rozmowy w ramach IMPACTful Dialogues, odwiedź Storyboard.

Powiązane informacje