Zaangażowanie Ecolab w zarządzanie społecznością i środowiskiem

26 lutego 2024 r.
Ecolab associates volunteering during the company’s 100th Anniversary Global Weeks of Service event.

Firma Ecolab jest zaangażowana we wspieranie programów oraz inicjatyw, które chronią ludzi i przyrodę w społecznościach, w których żyjemy i pracujemy. Nasi pracownicy okazują to zaangażowanie poprzez tysiące godzin wolontariatu każdego roku, pokazując naszą misję wspierania dobrze prosperujących ekosystemów oraz społeczności na całym świecie.

W 2023 roku pracownicy Ecolab z 44 krajów oraz wszystkich szczebli i działów firmy poświęcili 40 000 godzin na wolontariat w swoich lokalnych społecznościach. Aby uczcić 100 rocznicę działania firmy Ecolab, w czerwcu odbył się Światowy Tydzień Wzajemnej Pomocy, w ramach którego pracownicy zaangażowali się w projekty związane z ochroną środowiska, takie jak sprzątanie parków i plaż, sadzenie drzew i inne działania związane z ulepszaniem przestrzeni publicznej. W Australii, Nowej Zelandii i na Fidżi ponad 200 pracowników wzięło udział w 10 spacerach połączonych ze zbieraniem śmieci, zbierając w ten sposób 500 funtów śmieci oraz sadząc 150 drzew.

„Czas spędzony na wolontariacie, który nasi pracownicy poświęcają swoim społecznościom na całym świecie, ma znaczący i pozytywny wpływ” – powiedziała Kris Taylor, wiceprezes Global Community Impact oraz prezes Fundacji Ecolab. „Wyznajemy kulturę oddawania, a zmiany, do jakich możemy się przyczynić, są istotne”.

Podobne działania miały miejsce w Kanadzie, na Węgrzech, w Holandii, Kenii, Meksyku, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, na Filipinach, we Włoszech, w Słowenii i w kilku stanach USA, pokazując zamiłowanie naszych pracowników do ulepszania swoich miejsc pracy oraz społeczności.

W mieście Meksyk grupa współpracowników pracowała nad zachowaniem rolnictwa chinampa, starożytnej techniki rolniczej, która odgrywa istotną rolę w zachowaniu różnorodności biologicznej regionu. Ich wysiłki zaowocowały znacznym wzrostem upraw kukurydzy, co podkreśla trwały wpływ pracy naszych współpracowników poza czasem spędzonym na wolontariacie.

Poza Światowymi Tygodniami Wzajemnej Pomocy, wolontariusze Ecolab kontynuowali swoje działania przez cały rok. W Meksyku grupa pracowników posadziła ponad 600 drzew w parku El Tepozan w Ajusco, pomagając w ten sposób odbudować obszary zniszczone przez pożary.

Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy poprawiają dobrobyt ludzi i społeczności wokół nich oraz z niecierpliwością czekamy na ich dalszy wkład w 2024 r.

„Wyznajemy kulturę oddawania, a zmiany, do jakich możemy się przyczynić, są istotne”.

Kris Taylor

wiceprezes Global Community Impact oraz prezes Fundacji Ecolab

Powiązane informacje