Ecolab powołuje Judsona Althoffa jako członka Rady Dyrektorów

22 lutego 2024 r.
Judson Althoff headshot

Rada Dyrektorów Ecolab Inc. powołała Judsona Althoffa, dyrektora handlowego Microsoft, jako członka rady Ecolab, ze skutkiem od 21 lutego 2024 r. Pan Althoff będzie pełnił funkcję niezależnego dyrektora oraz członka komitetów ds. audytu i finansów.

„Globalne doświadczenie w kwestiach przywództwa, sprzedaży oraz doświadczenie biznesowe i kierownicze Judsona w dziedzinie zaawansowanych technologii sprawiają, że jest on doskonałym członkiem naszej Rady Dyrektorów. Gdy przyspieszamy nasze inwestycje i kładziemy zwiększający się nacisk na innowacje cyfrowe, które wspierają długoterminowy rentowny wzrost Ecolab, skorzystamy z jego dogłębnej wiedzy na temat sztucznej inteligencji, technologii w chmurze oraz globalnego ekosystemu technologicznego. Jesteśmy zaszczyceni mogąc powitać go w zespole Ecolab” – powiedział Christophe Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab.

"Zarząd Ecolab jest silny i koncentruje się na osiąganiu stałych zysków dla akcjonariuszy spółki. Naszym priorytetem jest przegląd oraz odświeżanie składu zarządu, aby mieć pewność, że nasi członkowie oferują najbardziej odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Cieszymy się, że możemy powitać Judsona w zarządzie Ecolab, cieszymy się też z powodu jego dogłębnego doświadczenia w kwestiach handlu i cyfryzacji – powiedział Dave MacLennan, główny niezależny dyrektor zarządu Ecolab.

„Widziałem na własne oczy, w jaki sposób Ecolab pomaga swoim klientom osiągać cele biznesowe oraz cele związane ze zrównoważonym rozwojem, wykorzystując do tego swoją unikalną globalną wiedzę oraz technologię cyfrową, więc jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do zarządu firmy. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nimi, aby wykorzystać nowe możliwości rozwoju i poszerzyć historię sukcesów Ecolab” – powiedział Judson Althoff.

Pan Althoff (51 lat) jest doświadczonym liderem z obszernym, globalnym doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych i związanych z technologiami. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa wykonawczego oraz dyrektora ds. handlu w Microsoft Corp., gdzie odpowiedzialny jest za strategię sprzedaży, realizację oraz wzrost przychodów komercyjnej działalności firmy, która obejmuje przedsiębiorstwa, sektor publiczny, małe oraz średnie firmy, usługi, społeczności programistów i partnerów w ponad 120 regionalnych i krajowych oddziałach na całym świecie. To pod jego kierownictwem Microsoft odnotował ciągły wzrost przychodów z chmury komercyjnej oraz konsekwentnie współpracował z klientami w celu dostarczania nowych innowacji technologicznych. Przed dołączeniem do Microsoft w 2013 roku, pan Althoff zajmował wysokie stanowiska kierownicze i związane ze sprzeażą w Oracle i EMC. Jest absolwentem Illinois Institute of Technology, na którym uzyskał tytuł Bachelor of Science na kierunku Inżynieria mechaniczna.

O Ecolab

Zaufany partner milionów klientów, Ecolab (NYSE:ECL) to globalny lider zrównoważonych rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia. Bazując na wieku poświęconym innowacjom, Ecolab osiąga roczne przychody na poziomie 15 miliarda dolarów, zatrudnia ponad 48 000 pracowników oraz działa w ponad 170 krajach na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte na badaniach naukowych, wiedzę opartą na danych oraz światowej klasy usługi w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystych i bezpiecznych środowisk, optymalizacji zużycia wody i energii. Innowacyjne rozwiązania Ecolab poprawiają wydajność operacyjną i wspieraja zrównoważony rozwój dla klientów z branż żywności, ochrony zdrowia, przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, hotelarstwa oraz przemysłu.

www.ecolab.com

Obseruj nas na LinkedIn @Ecolab, Twitterze @Ecolab, Instagramie @Ecolab_Inc oraz Facebooku @Ecolab.

(ECL-C)

Kontakt dla inwestorów:

Andrew C. Hedberg

+1 651 250 2185

Cairn Clark

+1 651 250 2291

Kontakt dla mediów:

Nigel Glennie

+1 651 250 2576

MediaRelations@Ecolab.com

Źródło: Ecolab Inc.

Powiązane informacje