Firma Ecolab ponownie znalazła się na liście CDP najlepszych w dziedzinie przywództwa w zakresie wody i klimatu

06 lutego 2024 r.
Water and CDP 2023 logo

Stałe obejmowanie przez Ecolab pozycji w rankingach liderów odzwierciedlają osiągnięcia firmy w czynieniu dobra

Ecolab Inc. globalny lider w zakresie rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia ogłosił dziś, że po raz kolejny został uznany za lidera w zakresie przejrzystości korporacyjnej oraz osiągniętych wyników w zakresie zmian klimatycznych i bezpieczeństwa wody przez globalną organizację non-profit CDP, zapewniając sobie miejsce na corocznej „Liście najlepszych”.

Otrzymanie oceny A zarówno w zakresie zmian klimatycznych, jak i bezpieczeństwa wodnego, Ecolab znajduje się w ścisłej czołówce 1% 23 000 firm ocenianych na podstawie danych z kwestionariuszy CDP 2023. dotyczących zmiany klimatu oraz bezpieczeństwa wodnego.

Jest to piąty rok z rzędu, w którym firma została wyróżniona przez CDP za bezpieczeństwo wodne oraz trzeci rok z rzędu z wyróżnieniem za osiągnięcia dotyczące klimatu.

„Ecolab rozwija zarówno nasz biznes, jak i wpływ na świat, robiąc to co właściwe we właściwy sposób” – powiedział Christophe Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab. „Nasze nieprzerwane przywództwo w zakresie zmian klimatycznych oraz bezpieczeństwa wodnego, o czym świadczy otrzymanie podwójnej oceny „A” od CDP, pokazuje, jak ponad 48 000 pracowników Ecolab oraz nasi klienci wypełniają naszą misję ochrony najważniejszych zasobów na świecie”.

CDP jest w pełni dostosowane do organizacji The Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD) oraz posiada największą bazę danych środowiskowych na świecie, a wyniki CDP są wykorzystywane do podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz zakupowych powiązanych z zeroemisyjną, zrównoważoną i wytrzymałą gospodarką. W 2023 r. ponad 740 instytucji finansowych z aktywami o wartości ponad 136 bilionów USD poprosiło firmy o ujawnienie za pośrednictwem platformy CDP danych dotyczących wpływu na środowisko, zagrożeń i możliwości. Odpowiedziała im rekordowa liczba 23 000 firm.

„Gratulujemy wszystkim firmom, które znalazły się na Liście najlepszych CDP oraz tym, które rozpoczęły lub przyspieszyły swoją podróż w kierunku przejrzystości środowiskowej w 2023 r.”, powiedziała Sherry Madera, dyrektor naczelna CDP. „Tylko poprzez ujawnianie informacji, firmy mogą pokazać, że poważnie podchodzą do kluczowej roli, jaką odgrywają w zapewnieniu przyszłości, która będzie zerowa pod względem emisji netto i przyjazna naturze”.

CDP stosuje szczegółową oraz niezależną metodologię do oceny firm, przyznając im oceny od A do D w oparciu o kompleksowość ujawnianych informacji, ich świadomość, zarządzanie ryzykiem środowiskowym oraz propagowanie najlepszych praktyk związanych z przywództwem środowiskowym, takich jak ustalanie ambitnych i wywierających wpływ celów.

Pełna lista firm, które znalazły się na tegorocznej Liście najlepszych CDP jest dostępna tutaj:

https://www.cdp.net/en/companies/companies-scores


Kyle Kapustka
651-250-4724
MediaRelations@Ecolab.com

Źródło: Ecolab Inc.

O Ecolab

Zaufany partner milionów klientów, Ecolab (NYSE:ECL) to globalny lider zrównoważonych rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia. Bazując na wieku poświęconym innowacjom, Ecolab osiąga roczne przychody na poziomie 14 miliarda dolarów, zatrudnia ponad 48 000 pracowników oraz działa w ponad 170 krajach na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte na badaniach naukowych, wiedzę opartą na danych oraz światowej klasy usługi w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystych i bezpiecznych środowisk, optymalizacji zużycia wody i energii. Innowacyjne rozwiązania Ecolab poprawiają wydajność operacyjną i zrównoważony rozwój dla klientów na rynkach żywności, opieki zdrowotnej, nauk przyrodniczych, hotelarstwa i przemysłu. www.ecolab.com

Obseruj nas na LinkedIn @Ecolab, Twitterze @Ecolab, Instagramie @Ecolab_Inc oraz Facebooku @Ecolab.

O CDP

CDP jest globalną organizacją non-profit, która prowadzi światowy system ujawniania informacji środowiskowych dla firm, miast, stanów oraz regionów. CDP zostało założone w 2000 roku oraz współpracowało z ponad 740 instytucjami finansowymi posiadającymi aktywa o wartości ponad 136 biliona USD. Organizacja jest pionierem w wykorzystywaniu rynków kapitałowych i zamówień korporacyjnych do motywowania firm do ujawniania ich wpływu na środowisko, a także do ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych i lasów.

Ponad 24 000 organizacji na całym świecie ujawniło swoje dane za pośrednictwem CDP w 2023 r., ponad 23000 firm (w tym spółek giełdowych o wartości dwóch trzecich globalnej kapitalizacji rynkowej) oraz ponad 1 100 miast, stanów i regionów. CDP jest w pełni dostosowane do organizacji The Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD) oraz posiada największą bazę danych środowiskowych na świecie, a wyniki CDP są wykorzystywane do podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz zakupowych powiązanych z zeroemisyjną, zrównoważoną i wytrzymałą gospodarką. Organizacja CDP jest członkiem oraz założycielem inicjatywy Science Based Targets, koalicji We Mean Business, The Investor Agenda oraz inicjatywy Net Zero Asset Managers. Odwiedź stronę cdp.net lub śledź nas pod @CDP, aby dowiedzieć się więcej.

(ECL-C)

 

Powiązane informacje