Świętowanie 100 rocznicy ze Światowym Tygodniem Wzajemnej Pomocy​​​​​​​ podkreśla zaangażowanie Ecolab w działalność charytatywną

28 czerwca 2023 r.
Ecolab associates volunteering during the 100th Anniversary Global Weeks of Service event and Ecolab’s Community Impact logo.

Zespoły na całym świecie wzięły udział w wolontariacie, aby pozytywnie wpłynąć na swoje społeczności.

Każdego roku pracownicy Ecolab wykonują tysiące godzin wolontariatu, pokazując, że ich zaangażowanie w ochronę tego, co ważne, wykracza poza ich miejsce pracy. 

W tym roku z okazji 100 rocznicy powstania Ecolab, firma zorganizowała 100 Światowy Tydzień Wzajemnej Pomocy w dniach 5-15 czerwca, aby zjednoczyć swoje globalne zespoły we wspólnych wysiłkach na rzecz innych. W ramach inicjatywy ponad 750 pracowników uczestniczyło w 35 projektach w 14 krajach. 

„Tydzień Wzajemnej Pomocy podkreśla, jak bardzo naszym pracownikom zależy na wywieraniu w 100 procent pozytywnego wpływu na ludzi i planetę” – powiedział prezes i dyrektor generalny Ecolab, Christophe Beck. „To tylko mały wycinek wspaniałej pracy, jaką nasze zespoły wykonują przez cały rok”. 

Duża część wolontariatu koncentrowała się na dbaniu o środowisko: sprzątaniu parków, plaż, rzek i innych przestrzeni publicznych oraz sadzeniu roślin i drzew. 

Na przykład zespoły Ecolab w Australii, Nowej Zelandii i Fidżi zorganizowały 10 oddzielnych spacerów mających na celu zbieranie śmieci z okolicy. W akcji wzięło udział ponad 200 pracowników, którzy zebrali ponad 500 funtów śmieci. Zasadzili także 150 drzew.

Pracownicy w Minnesocie przeszli się po aglomeracji Minneapolis-Saint Paul, aby zbierać śmieci. Odchwaszczali, mulczowali, przygotowywali oraz posadzili grządki ogrodowe, współpracując przy swoich projektach z organizacjami Saint Paul Parks and Recreation oraz St. Paul Downtown Alliance. Nasz zespół z Naperville w stanie Illinois współpracował z Conservation Foundation przy zbieraniu śmieci w dużym parku. 

Podobne działania miały miejsce w stanach Indiana i New Jersey, w Kenii, Meksyku, Szwajcarii, na Filipinach, we Włoszech, Słowenii oraz w innych krajach, pokazując pasję naszych pracowników do ulepszania miejsc, w których pracują i mieszkają.

Od początku roku zespoły Ecolab uczestniczyły w 170 projektach wolontariackich, odnotowując w tej sposób ponad 12 000 godzin pracy w 31 krajach. 


Powiązane informacje