Prezes i dyrektor generalny​​​​​​​ Ecolab Christophe Beck oraz dyrektor ds. marketingu Gail Peterson zajęli miejsca na liście Empower Role Model stworzonej przez INvolve w 2023 r.

Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla liderów korporacyjnych, którzy promują większą integrację w miejscu pracy.

25 maja 2023 r.
Prezes i dyrektor generalny Ecolab Christophe Beck oraz dyrektor ds. marketingu Gail Peterson na liście INvolve 2023 Empower Role Model ​​​​​​​

Prezes i dyrektor generalny Ecolab Christophe Beck oraz dyrektor ds. marketingu Gail Peterson na liście INvolve 2023 Empower Role Model ​​​​​​​

INvolve, organizacja, która współpracuje z firmami, aby stymulować pozytywny i zrównoważony wzrost poprzez integrację, umieściła Christophe'a Becka, prezesa i dyrektora generalnego Ecolab na liście Empower Top 50 Advocates na rok 2023, a Gail Peterson, dyrektor ds. marketingu znalazła się na liście Empower 100 Executives na rok 2023. 

Na listach wyróżniono liderów korporacyjnych, którzy promują większą integrację w miejscu pracy i tworzą sprawiedliwe środowisko pracy dla osób o kolorze skóry innym niż biały. To wyróżnienie odwzorowuje zaangażowanie Ecolab w tworzenie zróżnicowanego, sprawiedliwego oraz integracyjnego środowiska pracy, którego Beck i Peterson byli orędownikami przez cały okres swojej pracy. To zaangażowanie w różnorodność, równość oraz integrację (DE&I) napędza wzrost firmy oraz toruje drogę dla jej przyszłych możliwości.

„Jestem zaszczycony, że znalazłem się na tej liście wpływowych liderów, zwłaszcza że tytuł wzoru do naśladowania to także poważna odpowiedzialność” – powiedział Beck. „Głęboko wierzę, że liderzy biznesowi, którzy obierają za priorytet budowanie kultury integracyjnej, widzą korzyści w wynikach swojego zespołu. Właśnie dlatego chcemy, aby Ecolab był miejscem, w którym ludzie dobrze się czują i w którym się rozwijają oraz dlatego nadal postrzegamy integrację jako ważną część naszego ciągłego sukcesu biznesowego”.

Niektóre z wysiłków na rzecz różnorodności, równości i integracji (DE&I) docenionych przez INvolve obejmują wsparcie pracowników za pośrednictwem sieci pracowniczych, ulepszone świadczenia wspierające pracowników o wyjątkowych potrzebach oraz założenie Ecolab's Executive DE&I Council, grupy starszych liderów Ecolab, którzy wspierają i doradzają w zakresie strategii DE&I firmy. Uwzględniono również postępy firmy Ecolab w realizacji celów związanych z DE&I w celach na rok 2030 r.. Niektóre z tych osiągnięć obejmują:  

  • 50% wzrost liczby kobiet i osób o kolorze skóry innym niż biały na stanowiskach kierowniczych od 2016 r..
  • 38% ​​​​​​​ wszystkich nowo zatrudnionych pracowników szczebla kierowniczego na świecie stanowiły kobiety.
  • 35% wszystkich nowych pracowników na szczeblu kierowniczym w Stanach Zjednoczonych to osoby o kolorze skóry innym niż biały.
  • 96% wzrost rok do roku nakładów wydanych u zróżnicowanych dostawców.

„Wszystkie osoby znajdujące się na tych listach są orędownikami włączenia społecznego i wykorzystują swoją wiedzę oraz doświadczenie do promowania wpływowych inicjatyw i strategicznych zmian w swoich organizacjach” – powiedział Suki Sandhu OBE, założyciel i dyrektor generalny INvolve. "Ważne jest, aby osoby o kolorze skóry innym niż biały mogły odnosić sukcesy w globalnych organizacjach oraz mogły osiągać sukcesy zawodowe, a godne naśladowania osoby na liście Role Models są kluczowym motorem zmian, które pokonują bariery stojące na drodze do postępu”. 

INvolve jest jedną z kilku organizacji, które doceniły działania Ecolab na rzecz DE&I w ostatnich latach. Inne wyróżnienia obejmują cztery kolejne lata we wskaźniku równouprawnienia płci Bloomberg Gender-Equality Index i liście DiversityInc Top 50 oraz najlepszy wynik wskaźnika Disability Equality Index

 

„ W każdej organizacji kluczowe jest ustalenie celów w zakresie różnorodności, równości oraz integracji. Z dumą mogę powiedzieć, że w Ecolab poczyniliśmy w ubiegłym roku większe postępy w realizacji naszych celów niż w poprzednich trzech latach łącznie. Z niecierpliwością czekam na wszystko, co możemy osiągnąć w przyszłości”.

Christophe Beck

Prezes i dyrektor generalny​​​​​​​ Ecolab 

Powiązane informacje