Ecolab i Green Key rozwijają swoje partnerstwo, aby wspierać hotele i restauracje w całej Europie w osiąganiu celów dotyczących zrównoważonego rozwoju

28 listopada 2022 r.
sustainable impact imagery

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej, 82% europejskich obywateli ​​​​​​​jest gotowych na zmianę przynajmniej niektórych ze swoich nawyków dotyczących podróży i turystyki na bardziej zrównoważone. W związku z tym firmy Green Key i Ecolab postanowiły kontynuować swoje partnerstwo, aby promować zrównoważony rozwój w branży.

Ecolab pomaga rozwiązywać największe na świecie wyzwania związane z wodą, żywnością, zdrowiem oraz klimatem poprzez zaangażowanie firmy w ochronę środowiska, rozwiązywanie problemów społecznych oraz przestrzeganie odpowiedzialnych regulaminów i praktyk. W ten sposób firma chroni to, co jest niezbędne dla naszego przetrwania i umożliwia uzyskanie najlepszych efektów dla zdrowia ludzi, planety oraz biznesu zachowując jednocześnie wysokie korzyści.

Partnerstwo Green Key z Ecolab będzie promować wykorzystywanie zrównoważonych rozwiązań w hotelach i restauracjach w całej Europie. Powinno to pomóc działalnościom turystycznym w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju oraz uzyskaniu certyfikatu Green Key.

Poprzez programy i usługi, które zapewniają niezrównaną wartość firmom, takie jak redukcja zużycia wody i energii, jak również śladu CO2, Ecolab będzie wspierać wysiłki branży hotelarskiej w celu wdrożenia najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju.

 

Philippe Meunier, Starszy menedżer ds. zrównoważonego marketingu w Europie Ecolab, komentuje umowę o współpracy z Green Key:

„Jestem podekscytowany rozwojem współpracy z Green Key, ponieważ mamy tę samą wizję dotyczącą znaczenia zmniejszenia całkowitego wpływu hoteli i restauracji na środowisko. Ecolab może zrobić wiele w tej kwestii, aby im pomóc”.

 

Finn Bolding Thomsen, dyrektor ds. międzynarodowych w Green Key dodaje:
„Cieszymy się, że po raz kolejny możemy podpisać umowę partnerską z Ecolab. Pomoże nam to zwiększyć świadomość na temat certyfikatów Green Key oraz zrównoważonego rozwoju w branży hotelarskiej i turystycznej oraz daje nam możliwość dalszej pracy na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości”.

 

Soraya Hlila, starszy wiceprezes i menadżer generalny na Europę w Ecolab komentuje mówiąc:
„W Ecolab chronimy to, co jest najważniejsze – zdrowie planety i zdrowie ludzi. Dzięki współpracy z Green Key możemy pomóc branży hotelarskiej w osiągnięciu najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju”.

 

Aby dowiedzieć się więcej o zobowiązaniach i osiągnięciach Ecolab w zakresie zrównoważonego rozwoju, kliknij tutaj.

 

O Green Key

Certyfikat Green Key jest wiodącym standardem doskonałości w dziedzinie odpowiedzialności za środowisko i zrównoważonych działań w branży turystycznej. Ten prestiżowy certyfikat ekologiczny reprezentuje zaangażowanie działalności turystycznych na rzecz spełnienia w ich placówkach rygorystycznych kryteriów ustanowionych przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education). 
Certyfikacja Green Key oznacza obietnicę złożoną gościom, że decydując się na pobyt w takim obiekcie, przyczyniają się do zmian w zakresie ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Wysokie standardy środowiskowe, których oczekuje się od tych przedsiębiorstw, są zachowywane poprzez prowadzenie rygorystycznej dokumentacji i częste audyty.
Program Green Key jest zarządzany przez międzynarodową organizację charytatywną Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE, Foundation for Environmental Education) i jej krajowe organizacje członkowskie. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę Green Key www.greenkey.global 

 

 

Pobierz broszurę dotyczącą współpracy

Powiązane informacje