Ecolab ogłasza program „Ecolab Water for Climate”, który ma pomóc firmom w realizacji celów związanych z wodą, klimatem oraz rozwojem biznesu

15 listopada 2022 r.
Logo for Ecolab Water for Climate Program

Według nowego badania przeprowadzonego na zlecenie Ecolab 45% konsumentów na całym świecie uważa, że firmy nie robią wystarczająco dużo, aby zająć się zmianami klimatycznymi.

ST. PAUL, stan Minnesota --(BUSINESS WIRE)-- Aby pomóc firmom odpowiedzieć na nasilający się kryzys energetyczny oraz skutki zmian klimatycznych i niedoboru wody na całym świecie, Ecolab zaprezentował dziś program Ecolab Water for Climate™. Ten nowy program pomaga firmom realizować ambitne cele klimatyczne bez uszczerbku dla rozwoju biznesu.

Poprzez lepsze zarządzanie wodą w swoim biznesie, przedsiębiorstwa mogą zmniejszyć zużycie energii oraz emisję gazów cieplarnianych. Na przykład Ecolab odkrył, że bardziej efektywne zarządzanie wodą w procesach produkcji może zmniejszyć jej zużycie nawet o 44%, zużycie energii nawet o 22%, a emisję gazów cieplarnianych nawet o 12%.1.

Program Ecolab Water for Climate działa w momencie, gdy presja na osoby obejmujące najwyższe stanowiska kierownicze do działania w sprawie zmian klimatycznych nigdy nie była większa. Nowe badanie Woda, zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne zlecone przez Ecolab oraz konsultacje z tysiącami konsumentów w ośmiu różnych krajach, wykazały:

  • Konsumenci żądają od firm działania: Firmy są w największej części odpowiedzialne za spowodowanie zmian klimatycznych (40% respondentów zgadza się z tym stwierdzeniem), a firmy nie robią wystarczająco dużo, aby rozwiązać ten problem (45% respondentów zgadza się z tym stwierdzeniem).
  • Dyrektorzy naczelni film muszą dokonać prawdziwych zmian: Tylko 44% konsumentów na świecie uważa, że dyrektorzy dbają o wpływ, jaki ich firmy mają na zmiany klimatyczne.
  • Zmiany klimatyczne nasilają się: 80% respondentów odczuło skutki zmian klimatycznych, a około 35% respondentów doświadczyło niedoborów wody w ciągu ostatniego miesiąca.

„Firmy mają okazję, aby zwiększyć wysiłki i przyspieszyć zrównoważony rozwój”, powiedział Christophe Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab. „Liderzy wiedzą już, że można priorytetyzować zrównoważony rozwój jednocześnie poprawiając wyniki finansowe. Program Ecolab Water for Climate stawia korporacyjne wykorzystanie wody w centrum tej strategii, umożliwiając firmom realizację wszystkich celów jednocześnie”.

Istotą Ecolab Water for Climate jest wpływ wody na energię i emisję gazów cieplarnianych. Woda musi być transportowana, podgrzewana, chłodzona i uzdatniana, aby nadawała się do użytku komercyjnego, a wszystko to wymaga energii. Ecolab Water for Climate odpowiada na te wyzwania poprzez dostarczanie holistycznych rozwiązań obejmujących audyty, doradztwo, inżynierię, zaawansowane środki chemiczne oraz technologie cyfrowe, które wspierają strategie redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu wody w całym przedsiębiorstwie. Dzięki temu firmy mogą stale monitorować i poprawiać zużycie wody oraz określać ilościowo wpływ na energię, emisje oraz wyniki finansowe.

Jako uznany lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i gospodarki wodnej, Ecolab pomaga przekształcić sposób, w jaki świat myśli o wodzie. W 2020, Ecolab był członkiem założycielem Water Resilience Coalition (Koalicji na Rzecz Ochrony Wód) branżowej, kierowanej przez prezesa koalicji w ramach UN Global Compact CEO Water Mandate. Od 2017 r. Ecolab jest członkiem Światowego Centrum Ochrony Środowiska, które jest niezależną, globalną organizacją, która wspiera zrównoważony rozwój poprzez praktyki biznesowe i działania firm członkowskich oraz we współpracy z rządami, organizacjami wielostronnymi, organizacjami pozarządowymi, uniwersytetami oraz innymi interesariuszami.

„Obecnie kryzys wodno-klimatyczny zamiast się poprawiać to się pogarsza, a więc czas na zbiorowe działanie nadszedł teraz, jeśli chcemy to zmienić” – powiedział Glenn Pricket, prezes i dyrektor generalny World Environment Center. „Sektor prywatny potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, takich jak program Ecolab Water for Climate, aby móc pomóc w rozwiązaniu najbardziej palących problemów świata związanych ze zrównoważonym rozwojem”.

Program Ecolab Water for Climate może pomóc firmom w realizacji celów związanych z klimatem, wodą oraz rozwojem biznesu poprzez moc wody. Na początku 2023 r. oferta Ecolab Water for Climate będzie szeroko dostępna dla globalnych klientów rozpoczynając od segmentów przemysłu spożywczego, centrów danych, lekkiej produkcji oraz przemysłu ciężkiego. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.ecolab.com/offerings/ecolab-water-for-climate.

O ECOLAB

Firma Ecolab (NYSE: ECL) jest zaufanym partnerem naszych klientów w blisko trzech milionach lokalizacji. To światowy lider w zakresie rozwiązań i usług, które pomagają chronić zdrowie ludzi, planety oraz biznesy. Z roczną sprzedażą w wysokości 13 miliardów dolarów i ponad 47 000 pracowników, Ecolab dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte na nauce, spostrzeżenia oparte na danych oraz światowej klasy usługi w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności, pomocy w utrzymaniu czystego oraz bezpiecznego środowiska, optymalizacji zużycia wody i energii oraz poprawy wydajności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju dla klientów na rynkach żywności, ochrony zdrowia, hotelarstwa i przemysłu w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Obseruj nas na LinkedIn @Ecolab, Twitterze @Ecolab, Instagramie @Ecolab_Inc oraz Facebooku @Ecolab.

1 Średnie całkowite oszczędności oparte są na systemowych audytach branżowych. Wyniki rzeczywiste będą się różnić w zależności od indywidualnego projektu oraz działania zakładu.

(ECL-P)

Kyle Kapustka
Kontakt z Ecolab dla mediów
612-708-4304
MediaRelations@Ecolab.com

Źródło: Ecolab Inc.

Powiązane informacje