Ecolab pomaga w zapewnieniu czystości i bezpieczeństwa w największych ośrodkach szczepień w Europie

Ecolab dostarczy rozwiązania i specjalistyczną wiedzę w zakresie mycia i dezynfekcji, pomagając w bezpieczniejszym szczepieniu do 7000 osób dziennie w O2 Universum, które należy do O2 Arena w Pradze, największego kompleksu widowiskowo-sportowego w Europie Centralnej i Wschodniej.

04 maja 2021 r.
Person getting vaccinated in O2 Universum vaccination center

Wózki Mobillette Healthguard

Wraz z rosnącą liczbą szczepień i spadającą liczbą przypadków COVID-19, w wielu krajach w Europie zauważane jest światełko na końcu pandemicznego tunelu. Niewiele czasu minęło od największej ilości zgonów związanych z COVID-19 w stosunku do populacji świata1. Rząd Republiki Czeskiej zaczyna w tym tygodniu łagodzić obostrzenia. Kluczowe dla starań związanych z zakończeniem obostrzeń i ograniczeniem rozprzestrzeniania się infekcji jest przyspieszenie podawania szczepionek. Ecolab współpracuje z O2 Universum, który należy do praskiego kompleksu O2 Arena, podczas przygotowywania największego centrum szczepień w Republice Czeskiej. Jego otwarcie nastąpi 3 maja 2021 r.

Centrum konferencyjne przygotowywane jest do szczepienia do 7000 osób dziennie. Przekształcenie O2 Universum w jedno z największych centrów szczepień w Europie wymagało partnera, który mógłby służyć specjalistyczną wiedzą w zakresie ochrony zdrowia i zapobiegania zakażeniom, szkoląc osoby podające szczepionki i dostarczając niezbędne rozwiązania do mycia i dezynfekcji.

Impressions from Ecolab associates helping to set-up the O2 Universum vaccination center in prague

O2 Universum zostało przekształcone z hali koncertowo-sportowej na centrum szczepień w ciągu kilku tygodni i dysponuje 24 stanowiskami na 13 000 metrach kwadratowych. Każde stanowisko wyposażone jest w rozwiązania Ecolab, w tym 24 wózki Mobillette Healthguard, chusteczki, alkoholowy preparat do mycia rąk i środek w aerozolu do dezynfekcji powierzchni. Po szkoleniu każde stanowisko i dedykowany zespól mogą zarządzać przepływem pacjentów i skutecznie dezynfekować miejsce pracy po szczepieniu. Całe centrum wyposażone jest w ponad 140 dozowników do dezynfekcji rąk Nexa. 

„Z dumą wspieramy władze i Praski Szpital Wojskowy w tych ważnych i śmiałych działaniach, których celem jest przekształcenie miejsca zapewniającego rozrywkę w miejsce szczepień tysięcy osób każdego dnia” — powiedział Jan Bohacek, wiceprezes Ecolab Institutional na Europę Środkową, Wschodnią i Rosję. „Nasze zespoły pracowały ramię w ramię z kierownictwem areny i szpitala, by pomóc w przeszkoleniu personelu w zakresie praktyk związanych z myciem i dezynfekcją oraz we wdrożeniu najnowocześniejszych stanowisk szczepień do bezpiecznej obsługi dużego strumienia pacjentów”.


„Nasze zespoły pracowały ramię w ramię z kierownictwem areny i szpitala, by pomóc w przeszkoleniu personelu w zakresie praktyk związanych z myciem i dezynfekcją oraz we wdrożeniu najnowocześniejszych stanowisk szczepień do bezpiecznej obsługi dużego strumienia pacjentów”.


Jan Bohacek
Vice President (wiceprezes), Ecolab Institutional, Europa Środkowa, Wschodnia i Rosja

Centrum ma ambitny cel zaszczepienia miliona osób do końca roku. Firma Ecolab jest gotowa do pomocy dedykowanym zespołom, pracując przez całą dobę, jak ma to miejsce w przypadku dziesiątek innych centrów szczepień w Europie. Ecolab zapewnia rozwiązania w zakresie mycia i dezynfekcji oraz specjalistyczną wiedzę tam, gdzie ma to największe znaczenie.

 

ŹRÓDŁA:

1 https://ourworldindata.org/covid-deaths

Powiązane informacje