Inicjatywy w zakresie logistyki transportu zmniejszają emisje

An Ecolab associate charges a Ford F-150 Lightning Pro

Dzięki innowacjom i ciągłemu zaangażowaniu w zmniejszanie naszego wpływu na środowisko, Ecolab jest na drodze do osiągnięcia zerowej emisji netto na całym świecie do 2050 roku. Kluczowym wkładem w te wysiłki jest optymalizacja transportu, dystrybucji i działań logistycznych w łańcuchu dostaw.

W 2023 roku działania zespołu ds. łańcucha dostaw Ecolab miały wpływ na ponad 13 milionów przejechanych mil – to ponad dwukrotnie więcej niż 5,2 miliona mil zaoszczędzonych w 2022 roku – i ponad 16,190 ton metrycznych emisji CO2, których udało się uniknąć.

„Nasz zespół nadal wprowadza innowacje i optymalizuje naszą sieć, aby zmniejszyć liczbę przejechanych kilometrów i uniknąć emisji gazów cieplarnianych poprzez wytwarzanie i przechowywanie naszych produktów bliżej klienta, kontynuując nasze zaangażowanie w efektywny paliwowo transport intermodalny oraz wdrażanie nowych technologii i programów" – powiedział Ryan Hanson, starszy wiceprezes Ecolab ds. łańcucha dostaw w Ameryce Północnej.

Podczas gdy większość redukcji 2023 dotyczyła emisji z zakresu 3, ponieważ większość dostaw Ecolab jest obsługiwana przez zewnętrzne strony trzecie, znaczne oszczędności osiągnięto w zakresie ​​​​​​ emisji 1 dzięki flocie pojazdów dostawczych Nalco Water. Emisje operacyjne zostaną dodatkowo zmniejszone, gdy Ecolab przekształci swoją flotę handlową i serwisową w pojazdy elektryczne w ramach partnerstwa z Ford Pro ™.

Oto najważniejsze z ostatnich inicjatyw w zakresie łańcucha dostaw i redukcji wpływu:

  • 9,700,000 mil zaoszczędzonych i 12,200 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska dzięki przejściu na intermodalny transport towarowy koleją z transportu drogowego ciężarówkami tam, gdzie to możliwe. Od 2017 roku, liczba kilometrów w transporcie intermodalnym wzrosła o 230%.
  • 853,000 mil zaoszczędzonych i 450 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska dzięki innowacjom w zakresie transportu, które optymalizują wydajność silnika, akumulatora i systemu HVAC w celu zwiększenia oszczędności paliwa.
  • 714,000 mil zaoszczędzonych i 1,060 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska poprzez przeniesienie produkcji bliżej klienta. Obejmuje to agresywny program insourcingu produkcji surowców masowych zamiast outsourcingu do producentów kontraktowych. Ponadto magazyn w Kanadzie został ponownie otwarty, aby lepiej obsługiwać klientów w Nowej Fundlandii i rozpoczęliśmy wysyłkę do klientów w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych z naszego zakładu w Kanadzie.
  • 360,000 mil zaoszczędzonych i 560 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska dzięki programowi logistyki zwrotnej, który zmniejszył odległość, na jaką maszyny do naczyń były wysyłane do renowacji.
  • 308,000 zaoszczędzonych mil oraz 480 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska poprzez ulepszone zarządzanie zapasami i optymalizację magazynu, aby umożliwić bardziej bezpośrednią wysyłkę do klientów.
  • 262,000 zaoszczędzonych mil oraz 410 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska​​​​​​​ poprzez nową politykę mającą na celu zmniejszenie liczby wniosków o zamówienia w trybie ekspresowym. Zminimalizowanie liczby zamówień ekspresowych doprowadziło do większych zamówień standardowych i mniejszej liczby dostaw do klientów.
  • 53,000 zaoszczędzonych mil oraz 80 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska​​​​​​​ poprzez zmniejszenie strat i odpadów przeterminowanych produktów.
  • 33,000 zaoszczędzonych mil oraz 50 ton metrycznych CO2, które nie zostały emitowane do środowiska dzięki wysyłce kilku różnych linii produktów transportem kolejowym, który jest bardziej zrównoważoną formą transportu niż dostawy floty Nalco Water.

Elektryfikacja floty doprowadzi do większych oszczędności

Ecolab przyspiesza również swoje wysiłki na rzecz konwersji swojej północnoamerykańskiej floty sprzedażowej i serwisowej z pojazdów z silnikami spalinowymi na pojazdy w pełni elektryczne dzięki partnerstwu z Ford Pro™. Ecolab rozpoczyna działalność w Kalifornii, a jej kulminacją będzie w pełni elektryczna flota lekkich pojazdów w Kalifornii do 2025 roku. Po sukcesie w Kalifornii, Ecolab zamierza zelektryfikować resztę Ameryki Północnej do 2030 roku.

Kalifornijska inicjatywa pojazdów elektrycznych doprowadzi do prawie 80% redukcji emisji gazów cieplarnianych w fazie użytkowania dla naszej lekkiej floty pojazdów w Kalifornii. Ponadto, oparte na rynku umowy dotyczące pozyskiwania odnawialnych źródeł energii, które Ecolab zawarł w Ameryce Północnej w 2018 roku, sprawiają, że przejście na pojazdy elektryczne w Kalifornii jest w 100% odnawialne w fazie użytkowania.

„Jesteśmy dumni z sukcesu, jaki odnieśliśmy w 2023 roku i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać go jeszcze bardziej w nadchodzących latach” – powiedział Ryan. „Jestem również dumny z naszego zespołu i pracy, jaką wykonali, aby wywrzeć pozytywny wpływ, jednocześnie przekraczając oczekiwania klientów dzięki wyjątkowym produktom i rozwiązaniom”.

Powiązane artykuły