Czym jest środek nabłyszczający i czy warto używać go w restauracji?

Korzyści wynikające z korzystania ze środka nabłyszczającego w procesie zmywania naczyń.

Glass with no rinse additive has spots, but glass with Ecolab rinse additive has no spots and is visibly clean

Restauratorzy wiedzą, jak ważne są czyste naczynia, przybory kuchenne i szkło. Gdy posiłek jest serwowany z najlepszymi składnikami i piękną prezentacją, jeśli naczynia nie są czyste, może to sprawić, że klienci będą mieli negatywne wrażenia. W ankiecie przeprowadzonej wśród blisko 1,000 klientów, którzy jadają poza domem raz w miesiącu, prawie 58 procent wymieniło brudne naczynia lub talerze jako „złamanie umowy”, które sprawiłoby, że nie chcieliby wrócić do restauracji. Co gorsza, ponad 80% ankietowanych klientów wymieniło długi czas oczekiwania na jedzenie jako czynnik decydujący o wyborze lokalu.

Jeśli w restauracji stale pojawiają się plamy na szklanych naczyniach i przyborach kuchennych lub spędza się cenne minuty na zapleczu, czekając, aż naczynia wyschną lub susząc je ręcznie, dodatek do płukania może pomóc w zapewnieniu gościom czystych naczyń w wymaganym przez nich tempie.

Infographic shows statistic: 58 percent of diners say dirty utensils or plates would make them not want to return to a restaurant

Czym jest środek nabłyszczający?

Dodatek nabłyszczający, czasami nazywany również nabłyszczaczem, jest kluczowym środkiem chemicznym w procesie zmywania naczyń, który wykorzystuje aktywne środki powierzchniowo czynne, aby pomóc usunąć wodę i przyspieszyć suszenie. Im szybciej usuwana jest woda, tym trudniej tworzą się plamy. Może to być szczególnie pomocne w restauracjach z twardą wodą, w których plamy są częstym wyzwaniem. Przyspieszenie usuwania wody pomaga również w szybszym suszeniu naczyń, dzięki czemu mogą one być gotowe do użycia i nie spowalniają pracy kuchni.


Czy moja restauracja potrzebuje dodatku nabłyszczającego?

Widzisz plamy na szkle, przyborach kuchennych lub naczyniach? Wciąż czekasz, aż naczynia wyschną po wyjęciu ze zmywarki? Poświęcasz cenny czas pracowników na ręczne suszenie lub polerowanie naczyń? Dodatek nabłyszczający może pomóc rozwiązać wszystkie te problemy.


Jakie są zalety dodatku nabłyszczającego?

Naczynia są jednym z najważniejszych aspektów tworzenia pozytywnych doświadczeń gości. Szefowie kuchni i kucharze poświęcają tak wiele czasu na tworzenie wysokiej jakości potraw, aby upewnić się, że goście będą mieli doskonałe pierwsze wrażenie, serwując te pyszne posiłki na czystych talerzach. Dodatek nabłyszczający może również zaoszczędzić czas i pieniądze, zmniejszając potrzebę ręcznego suszenia i polerowania naczyń przez pracowników. Ponadto układanie mokrych naczyń jedno na drugim jest częstym naruszeniem przepisów departamentu zdrowia. Dodatek nabłyszczający może pomóc szybciej wysuszyć naczynia i uniknąć zagrożenia dla bezpieczeństwa żywności związanego z układaniem naczyń na mokro.


[1] https://www.fsrmagazine.com/labor-and-employee-management/reasons-customers-swear-restaurants
Dowiedz się więcej o ofercie dodatków nabłyszczających Ecolab poniżej lub skontaktuj się z przedstawicielem Ecolab, aby dowiedzieć się, które rozwiązanie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono stron z powiązanymi produktami.

Powiązane artykuły