Wspieranie równości: Perspektywy przywództwa z empatią

Sima Hussein, dyrektor działu usług audytorskich w Global Food Retail Services dzieli się mocą empatycznego przywództwa i tym, jak buduje ono fundamenty silnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym oraz wysokowydajnych zespołów.  

4 Ecolab female associates

Wybierz równość. To temat przewodni Międzynarodowego Dnia Kobiet, dnia, w którym świętuje się postęp, jaki dokonał się w zwiększaniu parytetu płci, a także podnosi świadomość wyzwań, przed jakimi wciąż stoją kobiety w dążeniu do pełnej równości.

Przez lata byłam indoktrynowana zdaniami typu: „Wszyscy ludzie są stworzeni tacy sami” lub "Traktuj innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana". Traktuj wszystkich tak samo. 

Jednak nie wszyscy jesteśmy tacy sami i choć jest to powód do świętowania naszych różnic, jest to również moment, w którym warto zatrzymać się i zastanowić nad znaczeniem równości. Równość przyznaje, że nie wszyscy mamy takie same możliwości i nie wszyscy mamy te same potrzeby, które pozwalają nam odnieść sukces w pracy, domu i społeczeństwie. 

Weźmy na przykład mnie – jestem muzułmanką, Arabko-Amerykanką, matką dwóch aktywnych chłopców, którzy dorastali częściowo w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie. W oparciu o moje pochodzenie, rzeczy, które mnie motywują i są dla mnie ważne, mogą być inne niż u innych. Równość odnosi się do zapewnienia każdemu tego, czego potrzebuje, aby odnieść sukces, biorąc pod uwagę jego różnice, zainteresowania oraz okoliczności, a przede wszystkim szanując te różnice.

Bycie liderem, wspieranie sprawiedliwego środowiska pracy wymaga empatii oraz głębokiego zrozumienia kompetencji kulturowych. Aby to osiągnąć, muszę poznać swój zespół i zaangażować go, aby poznać zainteresowania, jakie ma każdy członek zespołu. W ten sposób znajduję wspólną przestrzeń i poznaję kwestie, które sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy. 

Prowadzenie takich rozmów daje znać mojemu zespołowi, że jest to bezpieczna przestrzeń, w której może się otworzyć oraz podzielić się swoimi myślami, obawami i pomysłami, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia wydajności i innowacyjności.

Dzięki szczerym rozmowom z moimi liderami na temat moich potrzeb wymaganych do odniesienia sukcesu na różnych stanowiskach, które obejmowałam, byłam w stanie urozmaicić moją karierę i rozwijać się w firmie przez ostatnie dziewięć lat.

Na początku mojej kariery, zanim miałam dzieci, miałam znacznie bardziej elastyczne granice dotyczące mojego czasu i miejsca pracy. Dzisiaj te granice są bardziej sztywne, aby zapewnić nie tylko mój rozwój w pracy, ale również w domu jako matka, małżonka, przyjaciółka oraz członkini mojej społeczności. 

Aby promować tę zdrową równowagę, dzielę się z moim przełożonym i zespołem moimi osobistymi potrzebami rodzinnymi, niezależnie od tego, czy chodzi o szkołę czy zajęcia. Wiedzą, że to jest dla mnie ważne i uczłowiecza mnie to. Dzięki temu mogę również wyznaczać granice oraz realistyczne oczekiwania, co jest kluczowe dla osiągnięcia szczęścia i sukcesu, niezależnie od tego, czy skupiam się na macierzyństwie, wolontariacie, podróżach, fitnessie i zdrowiu, edukacji czy zaangażowaniu społecznym. Wyznaczenie tych granic pozwala mi zachować równowagę w życiu osobistym, przy jednoczesnej realizacji moich celów zawodowych. Musimy dbać o naszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Sposób, w jaki Ecolab wykorzystuje empatyczne przywództwo oraz zobowiązanie do włączenia różnorodności, równości oraz integracji we wszystkie aspekty naszej pracy, zmienił sposób, w jaki pracujemy jako zespół. Jestem wdzięczna za moje doświadczenie zdobyte z tą firmą i chętna do dalszej nauki i rozwoju. 

 

Jeśli szukasz nowych możliwości pracy, tutaj możesz dowiedzieć się więcej o dołączeniu do Ecolab.


„Chodzi o zauważenie, że wszyscy jesteśmy ludźmi z tym samym pragnieniem odniesienia sukcesu w życiu zawodowym i osobistym, ale z różnymi potrzebami, aby ten sukces osiągnąć”.

Sima Hussein

Dyrektor działu usług audytorskich w Global Food Retail Services

 

Wysłuchaj naszych liderów i członków naszej grupy sieci pracowniczych, E3, którzy opowiedzą o tym, w jaki sposób wprowadzają równość w miejscu pracy:

Powiązane artykuły